EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ'DE CAMİİ KEBİR'İN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILMASI

Seçilir: "Çok da çirkin görünen, esere yakışmayan uygulamalar bunlar”

MMO BAŞKANI AKİF AKSOY’DAN ‘BACA’ UYARISI

BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER

KÜLTEPE'DEKİ KAZILAR 12 AYA ÇIKARILACAK

Dursun, Kültepe'deki kazıların 12 aya çıkarılmasının düşünüldüğünü söyledi

KALKAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kalkan, ”Öğretmenler basit kutlama mesajları yerine müjde bekliyor”

884 YILLIK CAMİNİN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILDI

CAMİ KEBİR’İN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILDI

13 YILDIR KURULAN DOSTLUK GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Kayseri'de 13 yıldır kaz besleyen Barış Aladağ'ın, hayvanlarla arasında kurduğu dostluk, görenleri şaşırtıyor.

AHISKA TÜRKLERİ ‘SÜNGÜN’ÜN 75. YILINDA ANILDI

‘Ahıska Türkleri’ kanlı sürgünün 75. Yılında dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi ilimiz de de anma programları ile yaad edildi.

UZMANINDAN ARAÇLAR İÇİN KIŞLIK BAKIM ÖNERİLERİ

Oto tamir ustası İsrafil Şimşek araçların bakımlarını yaptırmaları hususunda uyarıda bulundu

ERDEMLİ, SONBAHARIN SESSİZLİĞİNE BÜRÜNDÜ

ERDEMLİ VADİSİ, ZİYARETÇİLERİNİ ŞAŞKINLIĞA UĞRATIYOR

ÖĞRENCİLERDEN EL ÖPME ETKİNLİĞİ

Develi 75. Yıl Saray Halı ilkokulu Hayriye MUSLU 1.sınıf öğrencileriyle Ekim2019-Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 'İyilikler Kulübü' adlı eTwinning projesinde yerini aldı.

BODRUM'DA İNŞAATTAN DÜŞEREK ÖLEN İŞÇİ

BÜNYAN'DA DEFNEDİLDİ

KARACA İPEKSARAY’DA AÇILDI

Türkiye’nin önde gelen züccaciye ve porselen firmalarından biri olan Karaca Home yeni şubesi İpeksaray Alışveriş Merkezi’nde ilimiz sakinlerinin hizmetine sundu.

DEVELİ’NİN EŞSİZ LEZZETİ ‘CIVIKLI’ KIZILIRMAK CADDESİ’NDE

Meşhur Kemeraltı Develi Cıvıklısının 5. şubesi Kızılırmak Caddesinde hizmete açarak Develi’nin eşiz lezzetini Kayserililerin hizmetine sundu…

TOÇ-BİR-SEN SALDIRIYI KINADI

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ-BİR-SEN) üyeleri, geçtiğimiz günlerde kontrol için gidilen bir tesiste görevlilere yapılan saldırıyı kınadı.

EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN BEDELLİ ASKERLER YEMİN ETTİ

85 BEDELLİ ASKER İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

41 YIL SONRA KIZ MESLEK LİSESİ'NDE DUYGULANDIRAN BULUŞMA

KIZ MESLEK LİSESİ MEZUNLARI 41 YIL SONRA AYNI OKULDA BULUŞTU

FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİNDEN PİLOTLUĞA UZANAN SERÜVEN

Kayseri'de model uçak sayesinde havacılıkla tanışan fen bilgisi öğretmeni Abdurrahman Göktaş, alım sınavlarını başarıyla tamamladığı THY'de kokpitte pilot olarak görev alacak

Kayseri'de model uçak sayesinde havacılıkla tanışan öğretmen Abdurrahman Göktaş, Türk Hava Yollarının (THY) pilot alımı sınavlarını başarıyla tamamlayarak pilot olma hayaline bir adım daha yaklaştı.

Fen bilgisi öğretmeni Göktaş, 2011 yılında katıldığı model uçak kursu sayesinde havacılığın büyülü dünyasıyla tanıştı. Kurs sonrası kendi imkanlarıyla model uçak yapımına başlayan Göktaş, hayatına renk katan havacılık alanında mesleğini pilot olarak sürdürmeye karar verdi.

THY'nin pilot alım sınavlarına giren ve ilk aşamalarını başarıyla geçen Göktaş, girdiği son mülakatı da geçerek pilot olma hayalini gerçekleştirmek için önemli bir adım attı. Göktaş, eğitimlerin ardından THY'de kokpitte pilot olarak görev alacak.

Abdurrahman Göktaş, yaptığı açıklamada, model uçak uçurmaya başladığında pilot olma isteğinin oluştuğunu söyledi.

Yaklaşık 8 yıl önce model uçak kursuyla havacılığa ilk adımı attığını belirten Göktaş, şöyle devam etti:

"Model uçak kursuna katıldıktan sonra 2011 yılında araştırarak Türkiye'de bu işle ilgilenenlerden bilgi almak suretiyle ilk model uçağımı yapmıştım. Bu, başlangıç ve eğitim uçağıydı. Yapım aşaması yaklaşık 2 ay sürdü. Zamanla değişik model uçaklar yaptık. Daha sonra bir kulüp kurduk. Belediyenin de yardımıyla pist inşa ettik. Kulüpte model uçak yapımıyla ilgili her türlü malzememiz ve imkanlarımız var. Çevre illerden gösteri için de davet ediyorlar. Model uçak sertifikasına da sahibim. Okulda da çocuklara başlangıç modellerini yaptırmaktayım ve havacılığı anlatmaktayım. İlgisi olan çocuklara havacılık aşkını aşılamaya çalışıyorum."

Havacılığın her dalının çok güzel olduğunu anlatan Göktaş, bu tutku sayesinde teknolojiyle iç içe olduklarını ve gündelik hayatın stresinden uzak kaldıklarını dile getirdi.

"KOKPİTE OTURMAK NASİP OLACAK"

Göktaş, model uçakla tanıştıktan sonra uçaklara ilgi duymaya başladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Model uçak uçurmak çok farklı bir duygu. Bu süreçte, yolcu uçağını kontrol etme ve pilot olma isteği oluştu. THY'nin pilot alımlarıyla ilgili ilanlarını takip ediyordum. Yaş sınırından dolayı şartlar uymuyordu. Geçen yıl şartlar uygun olunca büyük bir uçağı uçurma hayalimi gerçekleştirmek, o sorumluluğu almak için THY'ye başvurdum. Başvurudan sonra tabii ki belirli aşamaları vardı. Bu aşamaların hepsini geçtim. Ardından kurul mülakatlarına da katılarak süreci olumlu tamamladım. En son aşamada da sağlık raporunu onaylattım. Şu anda eğitim yerimi beklemekteyim. Yaklaşık 1 ay sonra eğitime başlayacağım, bu da 16 ay kadar sürecek. Eğitimin ardından inşallah yaklaşık 20 ay sonra THY'de ikinci pilot olarak kokpite oturmak nasip olacak."

Sınavları başarıyla tamamlamaktan dolayı mutlu olduğunu aktaran Göktaş, şöyle konuştu:

"14 yıllık öğretmenim ama havacılıkla tanıştıktan sonra pilot olma arzusundan dolayı THY'nin sınavlarına katıldım. Bütün aşamalarını geçtim. Sonuç itibarıyla THY'de eğitime kabul edildim. Şu anda bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Ülkemizin bayrak taşıyıcısı olan THY'de görev yapmaktan gurur ve mutluluk duyacağım. Dünyanın en güzel ofis manzarasına sahip olan yerin kokpit olduğunu düşünüyorum ve o kokpitte yer alacak olmak beni gerçekten çok mutlu ediyor."

Haber Kaynak : AA