KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KÖY OKULUNDA BİLİM FUARI HEYECANI

KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ’NE 'UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE' EĞİTİMİ

TALAS’TA KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

FATMA BACI`DA 2. DÖNEM MEZUNİYET

Talas Belediyesi tarafından Anayurt olarak bilinen Mevlana Mahallesine kazandırılan Fatma Bacı Baciyan-ı Rum Kadın Kültür Merkezi`nin ikinci dönem kursiyerleri mezuniyet sevinci yaşadı. Beş branştaki kursların bitimindeki törende konuşan Talas Belediye Ba

Velioğlu Caddesindeki kültür merkezinde İngilizce, diksiyon, okuma-yazma, pasta-tatlı ve şiş örgücülüğünden 125 kursiyerin sertifikasını aldığı törene Başkan Palancıoğlu`nun yanı sıra, İlçe Halk Eğitim Müdürü Abdullah Ayata, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Gürbüz, belediye meclis üyeleri, kursiyerler ve çok sayıda kadın katıldı.

            Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kadınların kendilerini geliştirerek ekonomik açıdan ayakları üzerinde durmalarını amaçladıklarını ifade ederek, "Özellikle en fazla rağbet gösterilen kurs okuma-yazma oldu. Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmaya çalışması takdire şayan bir davranış" diye konuştu.

            Kadınlara yönelik birçok projelerinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Palancıoğlu, şöyle konuştu: "Seçim kampanyamızda da söylemiştim; hanımlarımıza yönelik çok faaliyetimiz olacak. Hanımlarımızın yeri çok ayrı. Onun için hanımların kendilerini geliştirme ve kendi ayakları üzerinde durmalarına yönelik çalışmalarımız devam edecek. Bunların birisi de el ürünleri satış merkezi. Bu konuyla ilgili çalışmalara başladık. En kısa sürede hayata geçirerek kadınlarımıza maddi destek sağlamasını amaçlıyoruz. Çocuklarımıza yönelik de kapalı çocuk parkı projemizin çalışması da başladı." 

            Talas Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Zübeyde Özgen ise kursa katılan bütün kadınların kendini ifade etmeye çekinirken mezun olduktan sonra çekingenliklerini üzerlerinden attığını belirterek, "Kadınlarımızın refah seviyesini artırmaya yönelik katkıda bulunmak bizlere mutluluk veriyor." ifadesini kullandı.

            Konuşmaların ardından kurslarda başarı gösterin 125 kadına sertifikaları verildi. Törenin ardından kursiyerlerin hazırladığı ikramlara geçildi.