KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

AK KURMAYLAR ANTALYA’DA TOPLANDI

ADIM ADIM 2023 KAYSERİ’DE

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI İNCE KAYSERİ’DE

ÖZHASEKİ: “KILIÇDAROĞLU'NA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA

ÖZHASEKİ: “TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

TAMER’DEN 'ASGARİ ÜCRET' YORUMU

AK PARTİLİ ŞEN: “SÜREKLİ TAARRUZ HALİNDE OLMALIYIZ”

ÖZHASEKİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “AK PARTİ 2023 YILI HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Başkan Çopuroğlu: “Dünyada fazla örneği olmayan bir partiyiz”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKTİDARA GELİŞİN 19. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ UHSAŞ HEYETİ’Nİ AĞIRLADI

İNCETOPRAK’TAN ÇOPUROĞLU’NA ZİYARET

AK KURMAYLAR’DAN HAVALİMANI İNCELEMESİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

"EVİ OLANA PARA ALMADAN YENİ EV VERECEĞİZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, "Dönüşüm yaparken evi olanın cebinden para çıkmadan yeni bir ev sahibi olmasını sağlayacağız" dedi. Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Özhaseki, önümüzdeki dönemde uygulamaya koyacaklar

Toplantıda ilk konuşmayı Ak Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Mustafa Çelik yaptı. Projeleri hakkında bilgi veren Çelik, Otomobil Sporları ve Gençlik Merkezi yapacaklarını söyledi. Çelik, "Yapacağımız merkezin içinde kapalı ve açık yüzme havuzu, aquapark, içinde birbirinden farklı aktivitelerin olduğu gençlik merkezi, açık spor alanları, yeme içme alanları, küçükten büyüğe herkesin faydalanacağı mekanlar ve en önemlisi go-kart pisti, trafik eğitim pisti ve F3 pisti olacak" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise göreve geldiklerinde taşra olarak görülen Kayseri`yi çok çalışarak örnek alınan bir marka şehir haline getirdiklerini söyledi. Özhaseki şöyle konuştu: "Dün Kayseri`ye taşra diye bakılıyordu. Şimdi her hafta birkaç misafirimiz var. Yurtdışından büyükelçiler, gazeteciler geliyor, bakanlar geliyor. Gelenler, `Bu işi nasıl yapıyorsunuz, Kayseri`de neler oluyor` diye soruyorlar. Şükürler olsun Kayseri`yi marka şehir haline getirdik."

Daha sonra önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı projeleri anlatan Başkan Mehmet Özhaseki, Sahabiye`den başlayacak dönüşüm projesinin Fevzi Çakmak Mahallesi`ne de geleceğini belirtti. Başkan Özhaseki, neden Fevzi Çakmak Mahallesi`nde dönüşüm projesi uygulanması gerektiğini anlatırken bir vatandaşın `Evlerimiz eskidi, hepsi uçuyor` şeklindeki sözleri üzerine "İşte işin özeti bu sözler. İki nedenle dönüşümü yapacağız. Birincisi binaların büyük çoğunluğu deprem yönetmeliğine uymuyor. Allah korusun şiddetli bir deprem bizi perişan eder. İkincisi eskiden 80 m².lik bir eve girdiğimizde yetebiliyordu; ama sonra bu evlere sığmamaya başladık. İşlevsel olarak bu evlerin ömrü tükenmeye başladı. Bu açıdan burada da dönüşüm projesi yapmamız lazım. Sahabiye Mahallesi`nde hazırladığımız projede herkesin evine karşılık, ceplerinden para çıkmadan evlerini yenilemeyi vadettim. Buradaki hesaplara yeni başladık; ama burada da amacımız bu. Herkese oturabilecekleri evi para almadan vermek istiyoruz" dedi.

Başkan Özhaseki sözlerinin sonunda şehri sürekli büyütmek ve geliştirmek için gayret ettiklerini belirterek, "Ne kadar çabaladığımızı görüyorsunuz. Bunları yapmamızın tek sebebi var. Bu şehir büyüsün, gelişsin istiyoruz. Bu şehir büyürse, gelişirse burada hepimize iş olur, aş olur. Biz bu şehri Anadolu`nun merkezi yapmaya gayret ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız projelerle de Allah`a şükür bunu başardık" diye konuştu.

Başkan Özhaseki, toplantının ardından yine vatandaşların ilgi odağı oldu. İsteyen herkesle fotoğraf çektiren Başkan Özhaseki, yoğun alkış arasında salondan ayrıldı.