KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

ESNAF TOKİ BÖLGESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARIYLA DAHA GÜZEL

Melikgazi Belediyesi Mimarsinan, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Esnaf TOKİ’nin içinde yer alan derede ıslah ve çevre düzenlemesi çalışmasının 1. etabını tamamladı.

Yapılan çalışmalar sonucunda yoğun nüfuslu bölgeye büyük bir yeşil alan, park, yürüyüş yolları, köprü, ve futbol sahası yapıldı. Mimarsinan, Bahçelievler Mahallesi'nde teknik ekibiyle saha gezisi yaparak yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Burada bulunan bu uzun dere Mimar Sinan'a kadar gidiyor. Geçtiğimiz yıl burası gerçekten çok kötü atıl bir durumdaydı. Maalesef Devlet Su İşlerinin işi uzayında vatandaşımızın mağduriyetini önlemek için belediye olarak burayı yaptık. Göz alabildiğince yeşil alan ve hemen yanı başında yürüyüş yolu, ağaçlandırması ve ışıklandırması ile burayı komple düzenledik. Şimdi de inşallah yolun sağ tarafını plana alıyoruz. Bir sene içerisinde de yolun sağ tarafına buna benzer bir formatta yaparak dereyi de güzel bir hale getireceğiz. Yani bu bölgeyi güzelleştiriyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak şu anda 58 mahallede çalışıyoruz. Her mahallenin her bölgesinde farklı ihtiyaçlar var. Burada köprü yaptık vatandaş dereden karşıya geçsin diye. Burası gerçekten Esnaf TOKİ'yi çok rahatlatan bir çalışma oldu. Aynı şekilde yine bu köprüden bir tane daha devamına yaparak bu bölgedeki vatandaşı biraz daha rahatlatacağız. Gelecek sene ikinci etap bittiğinde de güzel nezih bir bölge oraya çıkacak. Hayırlı olsun” dedi.

Bahçelievler Mahalle Muhtarı Rukiye Köse yapılan hizmetler için Melikgazi Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Allah razı olsun kendilerinden. Devlet Su İşlerine başvurduğumuzda ‘biz bu dereyi yapamayız’ dediler. Burada 5 bin kişilik bir nüfusumuz taşındı. Esnaf TOKİ resmen bir çöplük halindeydi, atıl durumdaydı. Allah razı olsun başkanımız çok duyarlı. Vatandaşımız rahat etsin harika bir dere kenarı yaptı. Buna ilaveten yürüyüş yolları ve harika bir köprü, çocuklar için harika bir robotik park ve futbol sahası yaptı. Başkanımız iyi ki varsınız, çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bizim mahallenin büyük bir sorunu olan kurban pazar yerini de kazandırdı. Mahallemizde başkanımızı çok seviyor” diye konuştu.