KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

PTT KAYSERİ BAŞMÜDÜRÜ, BÜNYAN MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDA 29 EKİM COŞKUSU

KAYSERİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI DERNEĞİ’NDEN KAYÜ REKTÖRÜNE ZİYARET

Anahtar Kelimeler: 0
Gürkan Ofis Mobilyaları

ESKİ DEKANIN MOBBİNG İSYANI: ODASINA KAZANDIĞI SORUŞTURMALARIN TABLOSUNU ASTI

ERÜ Veteriner Fakültesi Eski Dekanı Prof.Dr. İsmail Hakkı Nur, dekanlık yaptığı döneme ilişkin açılan 9 soruşturmadan sonra mobbing derneği kurmaya karar verdiğini söyledi. Nur, soruşturmalarla ilgili bir tablo yaptırıp odasına astı.

Dekanlık görevi 9 Eylül 2007’de sona eren Prof.Dr. İsmail Hakkı Nur, görevinin sona ermesinden 10 gün sonra, kendisine, dekanlık görevi süresine ilişkin bir günde 8 olmak kaydı ile toplam 9 soruşturma açıldığını söyledi. Dekanlık görevinin sona ermesine kadar tek bir uyarı cezası bile almadığına dikkat çeken Nur, şöyle konuştu: “Soruşturmanın içeriğine baktığımız zaman dekanlık yaptığımız dönemde haksız kazanç elde ettin, devleti zarara uğrattın, insanlar arasında ayrım yaptın, sahte evrak düzenledin gibi hepsi birbirinden ağır ve insanı mesleğinden ve sosyal çevresinden, öğrencisinden, üniversitesinden, kendi ailesinden uzaklaştırabilecek nitelikte ağır cezalardı. Soruşturmaların sonunda hemen hemen yüzde 90'ından ceza aldım ve kendimi adliye koridorlarında aklamak zorunda kaldım. Karakola trafik cezası için bile gitmemiş insanken bir anda kendimi hakim karşısında buldum. Ben Türk yargısına inanıyorum ancak televizyonlardaki gibi jüriler karşılıklı konuşmalar böyle bir şeyin olmadığını da gördüm. Bir duruşmanın yaklaşık 10 dakika içerisinde bittiğine şahit oldum.”
Soruşturmalardan sonraki süreçte, kendisine soruşturma açan dönemin yöneticilerine karşı mobbing davası açtığını belirten Nur, bu süreçte yaşadığı sıkıntıların insanlara örnek olması ve insanlara ‘korkmayın’ demek için Kayseri’de mobbing derneği kurmaya karar verdiğini söyledi.
Söz konusu soruşturmalarla ilgili bir tablo yaptırıp odasına asan Nur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkesin odasında resmi diploması var bizde de geçirdiğimiz soruşturmaların içeriğiyle alakalı bir diploma var. Bu da benim gururum. Erciyes Üniversitesi’ndeki 6 yıllık mücadelem sonunda aldığım hukuk diplomam.”
Nur, mobbingle ilgili kendi haklarını ararken ve bununla ilgili üç kitap ona yakın doktora tezi ve makale okuduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Bunun sonucunda mobbinge karşı insanlara sen korkma yalnız değilsin, hakkını arayacak yol gösterecek birileri var demek gerektiğine inandığım için, mobbing derneğinin Kayseri temsilciliğini almak amacıyla müracaat ettik. İlgili yönetim tarafından uygun görüldü, kabul olduğunda derneğin açılışına dair resmi açıklamayı yapmış olacağız.”