KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

TALAS BELEDİYESİ HAYIRSEVER DESTEĞİYLE SAKALTUTANLI ÖĞRENCİLERE KIŞLIK BOT HEDİYE ETTİ

AVUKAT EMİR AKPINAR “KART HARCAMALARINDAN DOĞACAK SUÇTAN KART SAHİBİ DE SORUMLU”  

GÜNEŞLİ İÇİN AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

Gürkan Ofis Mobilyaları

ERÜ VETERİNER FAKÜLTESİ HAYVAN HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. GÜLTEKİN ATALAN:

Şu an sadece Acil vakaları alıyoruz ama diğer hastalarımızı da mağdur etmeyeceğiz

Türkiye’de alınan korona virüs tedbirleri kapsamında, hastane olarak aldıkları önlemler hakkında bilgiler veren Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gültekin Atalan, “Şu an acil vakaları alıyoruz ama diğer hastalarımızı da mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Ülkede alınan önlemlerle beraber, hastane olarak da bir takım önlemler aldıklarını söyleyen Gültekin Atalan, “Bilindiği üzere korona virüs salgını ile olarak tüm Türkiye’de bazı kısıtlamalar yapıldı. Bu kısıtlamalar dahilinde, biz de hastanemizde bir takım uygulamalar yaptık. Bunlar arasında personellerimizle ilgili esnek çalışma saati uygulaması devam ediyor ve bu kapsamda da personellerimizin yarısı bir gün diğer yarısı da ertesi gün geliyor. Diğer bir önlem olarak da, hastanemize her iki günde bir dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriyoruz. Tüm odalar, tüm araç ve gereçler ve tüm birimlerimiz düzenli dezenfeksiyon işlemlerinden geçmektedir” dedi.

Atalan, en az sirkülasyonu sağlamak için sadece acil vakaları kabul ettiklerini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hasta kabulünde şu anda yüzde 90 bir azalma olduğunu söyleyebilirim. Bunun en büyük nedeni de hastalığın minimalize edilmesi amacıyla bu tür önlemleri alıyoruz. Önlemler kapsamında da hastalar ve hasta sahipleri ile alakalı minimum bir sirkülasyonu amaçlamaktayız. Bu kapsamda da sadece acil olan hastaların tedavi ve bakımlarını yapıyoruz. Acil olmayan hastaları ise daha iler bir tarihe erteliyoruz. Uygun olunduğunda da bu hastalarımızın tedavisini yapacağız. Şu anda buzağı dönemi olduğu için, birçok vaka geliyor. Trafik kazaları dolayısıyla yine birçok kırık vakamız var. Bu vakaları hiçbir şekilde mağdur etmiyoruz ve gerekli tedavilerini yapıyoruz. Acil olmayan vakalara da bir şekilde ulaşmaya gayret edeceğiz ve kimseyi bu konuda mağdur etmemeyi hedefliyoruz.”