KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİSPOR, HATAY’A GİTTİ

GELENEKSEL SPORLAR BİNİCİLİK VE OKÇULUK TESİSİ AÇILDI

OKÇULARDAN BÜYÜKŞEHİR’İN TESİSİNE TAM NOT

BELLONA KAYSERİ BASKETBOLDA FORMA NUMARALARI BELLİ OLDU

KAYSERİSPOR KAPILARINI DIŞ DÜNYAYA KAPATTI

SÜPER LİG’DE 5.HAFTA HAKEMLERİ AÇIKLANDI

TALASGÜCÜ’NDE TRANSFER ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

GAMZE DEMİRCİ OLİMPİK KADRODA

SİLVİU LUNG KALESİNİ GOLE KAPATTI

KAYSERİSPOR ‘KARAMAN’ İLE FARKLI

KAYSERİSPORLU CAROLE, HATAY MAÇI ÖNCESİ KONUŞTU

ŞAMPİYONLARDAN KABAKCI’YA ZİYARET

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE HİZMET İÇİ EĞİTİMLER SÜRÜYOR

MELİKGAZİ TAEKWONDO TAKIMI BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

KAYSERİSPOR’DA FORMA NUMARALARI BELLİ OLDU

HİKMET KARAMAN’DAN MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI

Anahtar Kelimeler: ERCİYES' ZİRVE HEYECANI BAŞLIYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

ERCİYES'TE ZİRVE HEYECANI BAŞLIYOR

Türkiye’de ilk kez Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından başlatılan zirve tırmanışları, bu yaz da 7-8 Ağustos günleri itibariyle Erciyes Dağı’nda gerçekleşecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bulutları delen ve 3 bin 917 metreye ulaşan zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ile şehrin sembolü olan Erciyes Dağı’nda kayakseverlere kışın kayak keyfi yaptırırken, doğaseverlere de yazın zirve tırmanışı heyecanı yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından zirve tırmanışları bu yaz 7-8 Ağustos günü itibariyle başlıyor. Erciyes A.Ş.’nin profesyonel dağ rehberleri eşliğinde sürdürülecek olan zirve tırmanışlarında, doğaseverlere zirvede unutulmaz anlar yaşatılıyor. Ağustos ayının ilk Cumartesi-Pazar günlerine denk gelen 7-8 Ağustos’ta başlayacak olan zirve tırmanışında dağcılar her Cumartesi günü Tekir bölgesinde toplanıyor. Daha sonra 2 bin 800 metredeki Dağ Evi’nde keyifli bir gece geçiriyor. Sabahın çok erken saatlerinde tırmanışa geçen katılımcılar güneşin doğuşunu Erciyes’in zirvelerinde seyrederek manzaranın keyfini çıkarıyor.

Katılımcılar, yaklaşık 9 saatlik bir yürüyüşten sonra 3 bin 917 Erciyes’in zirvesine tırmanmış oluyorlar. Zirvede 1 saat zaman geçiren dağcılar, fotoğraf çekimi yaptıktan ve zirve defterini imzaladıktan sonra Pazar günü öğle saatlerinde Tekir Yaylası’na yeniden iniyorlar.

Detaylı bilgi ve zirve tırmanışları programına katılmak isteyen doğaseverler 0352 342 3917 ya da 0538 651 00 04 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yapabilecek. Zirve tırmanışı için katılımcıların, uyku tulumu ya da battaniye, yürüyüşe uygun ve dayanıklı spor ayakkabı, küçük sırt çantası, mont, polar, gözlük, şapka, sağlık raporu getirilmesi gerekiyor. Erciyes A.Ş. tarafından yıllardır başarıyla sürdürülen zirve tırmanışları yaz sezonu boyunca her hafta sonu devam edecek.