KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

GESİ’NİN TARİHİ GÜVERCİNLİKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Palancıoğlu: "Melikgazi’nin neresine baksanız tarihi yapıları yer alıyor”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN SARIKAMIŞ’A ‘SON YOLCULUK’

BAŞKAN YALÇIN PROVAYI İZLEDİ

‘SARIKAMIŞ’ OYUNU KAYSERİ DEVLET TİYATROSU’NDA

22 OCAK CUMA SAAT 18:00’DA KAYSERİ DEVLET TİYATROSU SAHNESİ’NDE SERGİLENECEK

MİLLİ ŞAİRİMİZ AKİF’İN ŞİİRLERİNE BİNLERCE ÖĞRENCİ SES VERDİ

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI’NA BİN 15 ÖĞRENCİ KATILDI

TALAS BELEDİYESİ’NDEN ‘KARADUT’ BESTE YARIŞMASI

SON BAŞVURU TARİHİ 10 MAYIS

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TARİHİ KARAKTERLERİ ANİMASYON FİLMLE ANLATIYOR

İZLEYİCİYLE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN DERGİSİ ‘DÜŞÜNEN ŞEHİR’ YILIN EN İYİ ŞEHİR DERGİSİ SEÇİLDİ

“DÜŞÜNEN, OKUYAN VE OKUTAN ŞEHİR BİLİNCİ OLMAZSA OLMAZIMIZ”

BÜYÜKŞEHİR’İN ÖDÜLLÜ SANAL ŞİİR OKUMA YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

ÖDÜLLÜ YARIŞMAYA SON KATILIM 10 OCAK

MELİKGAZİ, TARİHİ ÖNEMLİ ŞAHSİYETLERİ ANİMASYONLA ANLATTI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ANİMASYON FİLMLERİ SOSYAL MEDYA TAKİPÇİLERİNE SUNDU

KAYMEK A.Ş., BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

MİMAR SİNAN SERGİSİ’NE PANDEMİDE ENGEL OLAMADI

TALAS BELEDİYESİ MEHMET AKİF’İ ONLİNE OYUNLA ANDI

GENÇ KADRO BEĞENİ TOPLADI

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK’TEN BİR İLK

CANLI ANLATIMLI SANAL SERGİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İKİ ÖNEMLİ ESER DAHA

OSMANLIDAN GÜNÜMÜZE KORAMAZ VADİSİ TARİHİ

KEYKUBADİYE SARAYI'NDAKİ KAZILAR 12 AY BOYUNCA SÜRECEK

DAHA ÖNCEKİ KAZILARDA 55 PARÇA ESER ÇIKARTILMIŞTI

BÜYÜKŞEHİR KÜLTÜR YAYINLARINDAN HEYBETLİ BİR ESER

ERCİYES DAĞI

BÜYÜKŞEHİR’İN 7. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

647 FOTOĞRAFSEVER 2 BİN 210 ESER İLE KATILDI

Anahtar Kelimeler: ERCİYES PEDİATRİ AKADEMİSİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

ERCİYES PEDİATRİ AKADEMİSİ

KIŞ KONGRESİ START VERDİ

HABER İZLE

Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde başladı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen kongrede, Türkiye'nin değişik üniversiteleri ve hastanelerinden gelen pediatri uzmanları, bilgi güncellemesinin yanında, tecrübelerini meslektaşları ile paylaşıyor.

Önceki gün başlayan Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi ve Erciyes Pediatri Hemşireliği Kongresi'nin açılış programına Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan ve Prof. Dr. Hasan Yetim, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven ile çok sayıda pediatri doktoru ve hemşire katıldı.                                             

Kongre Başkanı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Güneş, bu kongreyi gerçekleştirmekteki amaçlarının, başta üniversitede görev yapan meslektaşları olmak üzere, tüm ülke tıbbına mezuniyet sorası eğitim görevini yerine getirmek olduğunu kaydederek  Biz ilk kez Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü olarak bu kongreyi planladık. Biliyorsunuz Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi yaklaşık kırk yıldır hizmette bulunmakta ve sadece Kayseri'ye değil bölgenin en büyük sağlık merkezlerinden birini oluşturuyor. Biz bunu yaparken aynı zamanda öğrenci yetiştiriyoruz, asistan, uzman yetiştiriyoruz ve yine bu bölgenin yanı sıra Türkiye'nin her yerinde hizmet veriyorlar. Biz bu yetiştirdiğimiz elemanları yeniden meslekleri içerisinde güncel bilgileri almaları amacıyla böyle bir kongre yapmayı planladık.” Değerlendirmesinde  bulundu…                    

Kongre'ye katılan kişilerin tamamen çocuk sağlığıyla ilgilenen uzman hekimler olduğunu belirten Prof. Dr. Tamer Güneş; kongrede uzmanların sıkça karşılaştıkları hastalıklar hakkında en güncel bilgilere yer verileceğini belirtti. Ayrıca kongreye yurt içinden birçok bilim insanın geldiğini söyleyen Prof. Dr. Güneş, davetimiz üzerine buralara kadar gelen bu bilim insanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kongrenin açılış töreninde konuşan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven  ise  Çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalımız hem bilimsel alanda hem eğitim ve hizmet alanında çok aktif olan bir anabilim dalımız. Bunuda yaptığı organizasyonlardan görebiliyoruz. Her ay bir yada iki ulusal, bölgesel toplantı düzenliyorlar. Bu toplantıyı da burada düzenledikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı…

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yetim ise yaptığı kısa konuşmasında, böyle bir organizasyonu düzenlemelerinden dolayı pediatri hekimlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü kurucusu Prof. Dr. Mustafa Öztürk'e bölüme yaptığı katkılardan plaket takdim edildi ve Çanakkale'den Kurtuluşa” adlı müzikli sunum yapıldı.

Kafkas müziği eşliğindeki dans gösterisinin ardından düzenlenen kokteyl ile açılış programı son buldu.

Türkiye'nin değişik üniversiteleri ile hastanelerden çok sayıda katılımın olduğu kongrede, 18 oturumda, 47 akademisyen sunum yapıyor. Kongre, 7 Mart 2015 Cumartesi günü sona erecek.