KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:  "BU MİRASI KORUMAK İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA  HEPİMİZ HAZIRIZ"  

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

MELİKGAZİ’DE 1 ADET ECZANE İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN  ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

HACILAR’DA YILIN AHİSİ MUSTAFA ÖZEL, AHİLİK KAFTANI GİYDİ ÖZDOĞAN: “KAYSERİ AHİLİK’TE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

KÜBRA PARADİSE BALO VE DÜĞÜN SALONU HİZMETE AÇILDI

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ  UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI  

BİNİCİLİK VE OKÇULUK TESİSİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

YEŞİLYURT CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

SÜRÜCÜ KURSU VE ÖĞRENCİLERE YENİ SOSYAL TESİS

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

VALİ GÜNAYDIN'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “AHİ AHLAKI DENİLİNCE KAYSERİ’DE AKLA GELİR”

AKIL KÜPÜ ÇALIŞMA İSTASYONU AÇILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLE KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ´NE

REKTÖR ATANDI ERÜ YENİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA ÇALIŞ

Erciyes Üniversitesi ile Kayseri Üniversitesi´ne rektör atandı. 6 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazete´de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü´ne  Prof. Dr. Mustafa Çalış gelirken,   Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü´ne  Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.

Rektörlük Senato Binası´nda basın karşısına çıkın yeni rektörler, kendilerine rektörlük görevini tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ettiler.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü´ne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış, ?Bugün itibari ile şahsıma Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tevdi edilmiş durumda. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza bize güvendikleri için, bu göreve layık gördükleri için teşekkür etmek istiyorum. Sonuçta üniversitemiz İç Anadolu´nun Ankara´dan sonra en büyük üniversitesi. Üniversitemizi dinamik bir hale getirmek amacımız. Hantal bir halden daha dinamik daha çalışan STK´larla ve diğer kuruluşlarıyla birliktelik içerisinde ARGE çalışmalarına yönelik üniversitemiz Türkiye´deki araştırma üniversitelerinden bir tanesi. Bu araştırma üniversitesini lafta değil gerçekten çalışır hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu bizim milli görevimiz, bu yüzden dinamik bir ekip seçeceğim kendime. Bu şekilde Cumhurbaşkanımızın dediği gibi oturan değil çalışan ve herkesin önünü açacak bir ekip kurmaya çalışacağım. İnşallah Kayserimizi, üniversitemizi daha ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Akademik personelle ilgili de yayımlarla patent, ARGE çalışmalarıyla araştırma üniversitesine layık hocalar olmalarını isteyeceğiz. Ayrıca Kayseri Üniversitesi´ne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa Hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum.?

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise, kendisinin Erciyes Üniversiteli olduğunu belirterek ?Cumhurbaşkanımıza, Kayseri Üniversite Rektörlüğü´nü bize tevdi etmesi, beni onurlandırmıştır.? diyerek şöyle konuştu: ?Erciyes Üniversitesi´nin bünyesinden çıkan Kayseri Üniversitesi, Kayseri şehrine yakışır, şehirle bütünlenmiş, proje üreten girişimci ruhu olan Kayseri´de, yine girişimci ruhu olan bir üniversite olma yolunda ilerleyecektir.  Şu andaki yapısına baktığımız zaman Erciyes Üniversitesi´nden ayrılan 11 adet meslek yüksekokulu var, tabi bu manada biz başka meslek yüksekokulları da açmayı planlıyoruz. Kayseri´nin bu anlamda ciddi kapasitesi var. Bir enstitüsü, 4 fakültesi var, bu fakültelerden biri faaliyette. 3 yeni fakülteden 2 tanesi Develi´de İslami Bilimler Fakültesi ve Beşeri Bilimler Fakültesi´ni Develi´de yeni kuracağız. Tabi bizim her zaman güçlü, büyük Türkiye´nin ortaya çıkması için, Türkiye´nin bu coğrafyada ve dünyada daha ileriye gitmesi için ciddi akademik çalışmaların yapıldığı, bu akademik çalışmaların sektör ve iş dünyası ile bütünleştiği bir üniversiteyi geliştireceğiz. Benim idari görevlerim hep kurucu oldu. Bundan da ayrı bir onur duyuyorum? diye konuştu.