KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

‘Toprak dede’ adının yaşatıldığı parkta anıldı

İç Anadolu’daki muhtarların 'maaş' sevinci

Bünyan'da karla mücadele

Çocukların 'Beleştepe'de kar keyfi

Yöresel Ürünler Fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı

'Talas'ın Erciyes'inde keyifler yerinde

Doğadaki hayvanlara yem bırakıldı

Kayseri’de kar yağışı etkili oldu

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kent ekmek büfe sayısı ikiye çıkarıldı

Talas’tan can dostlara şefkat eli

Kayseri'deki depremi önceden sezdiler

Jandarma kadınlara KADES'i anlattı

İldem köşe bucak temizlendi

Kırsal’a kıyafet desteği

Barajlarımız alarm veriyor

Kaski’den Yeşilhisar’a 11 milyonluk yatırım

Anahtar Kelimeler: ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ SAYIYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eğitim ve öğretim için gün sayan Türkiye’nin en kapsamlı merkezi konumundaki Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde eğitim ve öğretim başlayarak tanıtım töreni yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Ali Rıza Özderici ile eşi Besime Özderici işbirliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Serdar Öztürk ile birlikte ziyaret ederek, son durum hakkında bilgiler aldı.    

Birimleri tek tek gezerek, ilgili yöneticilerden bilgi alan Büyükkılıç “Engelsiz yaşam merkezimiz tam donanımlı, herhalde Anadolu’da böyle bir merkez söz konusu bile değil. Bu donanımlı yaşam merkezimizin hizmete hazır olduğunu, öğrencilerimizin kaydının devam ettiğini ve inşallah 3 Aralık Engelliler Günü ile ilgili engelleri ortadan kaldırma anlayışı içerisinde hizmete sunacağımızı buradan paylaşmak istiyorum” değerlendirmesinde  bulundu.                                                                                                      

Başkan Büyükkılıç, böylesi anlamlı ve dua alacak projeye destek veren hayırsever Özderici ailesine şükranlarını sunmayı da ihmal etmedi. “Kaydını yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın, bu konuda yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın başvurmalarının kendileri açısından önem arz ettiğini de buradan paylaşmak istiyorum. Gerek burada hizmet verecek olan eğitimcilerimize gerek ise yöneticilerimize ve hayırseverimize özellikle teşekkür ederek şehrimize, Kayseri Büyükşehir Belediyemize hayırlı uğurlu olsun diyorum”           

Öte  yandan proje arsa alanı 8 bin 700 metrekare olan ve Erciyes Üniversitesi karşısında hayata geçirilen Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin bina zemin kat oturum alanı ve toplam kapalı inşaat alanı 3 bin 200 metrekareden oluşuyor. Merkezde, farklı yaş grupları ve yaş aralıkları düşünülerek, 3 ayrı eğitim bloğu tasarlandı. Eğitim blokları, ana kütleden, mental engellilerin ve farklı yaş gruplarının birbirine zarar vermesini engellemek amacıyla kontrollü güvenlik kapısı ile ayrıldı.