KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Tatar KTO’da Basın mensupları ile buluştu

Kayseri’den yavru vatan KKTC’ye özel hediye

Ersin Tatar'dan 'Kayseri' övgüsü

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar sanayicilerle buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ‘Fahri Doktora’ diploması verildi

Bünyan Belediyesi kapalı mahalle yolu bırakmadı

Talas’ta her noktada kış çalışması

Organik tarıma giriş eğitimi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Anahtar Kelimeler: ‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE
Gürkan Ofis Mobilyaları

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Özderici ailesi işbirliği ile hayata geçirilen Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Eğitim Öğretim Başlangıcı ve Tanıtım Töreni, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirildi.

Erenköy Mahallesi, Talas Bulvarı’nda faaliyet gösterecek olan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Ali Rıza Özderici ile eşi Besime Özderici işbirliği sayesinde hayata geçirilen Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Eğitim Öğretim Başlangıcı ve Tanıtım Töreni’ne Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra  Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Erciyes Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, sevilen sanatçı Metin Şentürk ile Özderici Vakfı adına Ahmet Özderici ve aile üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.       

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Özderici Vakfı adına açılış konuşması için kürsüye gelen Ahmet Özderici’nin “Allah bize nasip etti, bu tesisi tamamladık, çok şükür. Annemizin, babamızın hayrına” diyerek duygulandığı görüldü.                 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, sevilen sanatçı Metin Şentürk’ün özellikle Kayseri’deki etkinliklere katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kayseri için özel bir güne şahitlik ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç  şunları kaydetti “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum. Bir farkındalık anlamında, yaptığımız hizmetlerin yanında, yapacaklarımızı hatırlama, o dostlarımızın yanında yer alma bağlamında değerlendiriyoruz. Bir güne özgü bir anma ya da hatırlanmadan öte, her gün onlarla olma birlikte olma yolunda özenle gayret gösterdiğimizi hatırlatmak istiyorum. Engeli olan özel kardeşlerimiz ve tüm Kayserililer engelsiz yaşam merkezine kavuşuyor. Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’miz isminden de anlaşılacağı üzere yine hayırseverlerimizin destekleri ve işbirliği ile yapılmış olan anlamlı ve önemli bir çalışma. Burada Ahmet kardeşimiz duygulandı, biz de inanın ondan daha fazla duygulanıyoruz. Ömrüm süresince duyduğum bir isim olan Ali Rıza Özderici ve kıymetli ailesine minnet duyuyor, teşekkür ediyorum. Haseki bakanımızın sürekli hayırseverlerle ilgili bahsettiği konularda ismi geçen, zirveye oturan bir isimdir. Cenab-ı Allah rızasına uygun, gerek kendisine gerek ailesine bol rızık versin. İşte Kayseri farkı bu, hayırseverler şehri Kayseri derken ‘hayrın kadar konuş’ derken işte en güzel örneklerden birisidir”                                  

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşları daha iyi anlayabilmek ve onlara her alanda fırsat eşitliği sunmak için uluslararası farkındalık günü olduğunun altını çizen Başkan Büyükkılıç sözlerini şöyle noktaladı “Sizler bizim özel kardeşlerimizsiniz. Sizlerin istifadesine yönelik yaptığımız her çalışmayı belediyemiz hizmetleri içerisinde en özel detay olarak değerlendiriyoruz. Özellikle ifade etmek isterim ki sizlere hizmet ederek, dualarınızı almaya çalışmaktan tüm ekibimizle ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Özel kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, fedakâr aileleriyle birlikte kendilerini saygıyla ve sevgiyle selamlarken, bu kapsamda bugün tanıtımını yaptığımız yatırımımız ile engelleri ortadan kaldırıyoruz”                              

Başkan Büyükkılıç konuşmasının ardından Özderici Vakfı adına Ahmet Özderici’ye hediye takdim etti.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, Kayseri’de belediye başkanlarının hayır işinde öncülük ettiğini anlatarak, bu hayır işini ortaya koyan Ali Rıza Özderici’ye ve bu hayra vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.             

Vali Şehmus Günaydın da bu tesisin kendi alanında Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi olarak örnek teşkil ettiğini belirtti.                                               

Ayrıca protokol tarafından yapılan konuşmalar, işaret dili ile işitme engellilere aktarıldı.

Konuşmaların ardından protokol, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ni gezerek, merkez hakkında bilgiler aldılar.                                                      

Gezi esnasında, müzik odasında gitar çalan Metin Şentürk, Gesi Bağları türküsünü söyledi. Şentürk’ün söylediği türküye protokol de eşlik etti.