KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

İSO İLK 500’DE 15 KAYSO ÜYESİ FİRMA YER ALDI

BÜYÜKSİMİTÇİ’DEN FİRMALARA TEBRİK

NURSAÇAN’DAN İSO 500 DEĞERLENDİRMESİ

15 FİRMA İLK 500’DE YER BULDU

BAŞKAN AKAY TOKAT’TA

BUĞDAY İLE KOYUN GERİSİ OYUN

KOCASİNAN'DA 'TEMİZ TARLA, TEMİZ ÜRÜN' KAMPANYASI BAŞLATILDI

AMAÇ, ÜRETİMDE KALİTEYİ ARTIRMAK

KTO’DA TURİZM SEKTÖRÜ KREDİLERİ KONUŞULDU

TURİZM TEMSİLCİLERİ İLE KAMU BANKALARI KTO’DA TOPLANDI

HAVALAR ISINDI MEYVE FİYATLARI DÜŞTÜ

KAYISININ KİLOSU 10 TL’DEN SATILIYOR

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KKTC KANAL T’DE ‘TURİZMİ’ ANLATTI

KARAMUSTAFA: TÜRKİYE, TURİZM SEKTÖRÜYLE, GÜÇLÜ VE LİDER BİR ÜLKE KONUMUNDADIR

DAĞITIMI YAPILAN TOHUMLAR BOY VERDİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATINI YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

KAYSERİ MODEL FABRİKA’NIN MAKİNE TESLİM ALMA PROSEDÜRÜ TAMAMLANDI

FABRİKA, KTO, KAYSO VE AGÜ ORTAKLIĞINDA KURULDU

TÜRK TOHUMLARI 80 ÜLKENİN TARIM ARAZİLERİNDE FİLİZLENİYOR

TSÜAB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET YILMAZ: BUGÜN DÜNYADA 11'İNCİ SIRADA YER ALAN BİR TOHUM SEKTÖRÜMÜZ VAR

TÜİK KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

ENFLASYON %1,16 ARTTI

TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

İLÇE TARIMININ BUGÜNÜ VE GELECEĞİ ELE ALINDI

KTO MAYIS VE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

PROF. DR. ÇELİK: PANDEMİ İÇİN ÖN GÖRÜLEN SÜRE 2022

KAYSERİ OSB'YE TSE COVID – 19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ

ULAŞ’TAN NURSAÇAN’A BELGE

KAYSERİGAZ, DOĞALGAZ TÜKETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI

KOVİD-19, KONUTTA DOĞALGAZ TÜKETİMİNİ ARTIRDI

KAYSO’DA MECLİS TOPLANDI

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

ELİTAŞ: ?TESLİMAT SÜRESİ KISALDI?

Kayseri Şeker´de 25 Eylül tarihinde başlayan 2019-2020 kampanya döneminde randevulu pancar sökümü ve tesellüm seferberliğine uyum oranının %97´lere ulaşması yanında Kampanya döneminde 4.500 kişinin istihdam edildiği belirtildi.

Randevulu Pancar sökümü ve tesellüm sistemi uygulamasındaki amacın, tarladaki pancarın randevulu şekilde sökülüp tesellümünün yapılmasıyla verimi artırabilmek, tarladan sökülen pancarın kısa sürede fabrikaya sevk edilip şekere dönüşmesini sağlamak olduğuna dikkat çeken Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; ?Kayseri Şeker´in servis yolunda olağan üstü derecede kamyonlar birikirdi. Kamyonların günlerce beklediği, nizahların olduğu ve bizlere kadar intikal eden ve niçin bunlar eziyet ediyor diye şikayet getiren bir konuydu. Şimdi görüştüğümüz kamyon şoförleri en fazla bir saat sürüyor dediler. O bir saatlik süre de normal süredir. Çünkü tartılması, numune alınması, boşaltılması, yıkanması gibi işlemler için normal bir süredir. Randevulu sistemle geçen sene %92 lik oran, bu sene %97 lere gelmesi önümüzdeki sene %99, eğer mükemmeliyet olursa % 100 e de çıkacağımızı ümit ediyoruz? dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Kayseri Şeker´in bölge ekonomisi yanında aynı zamanda istihdama olan katkısına da değinerek; Kampanya döneminde Kayseri Şeker´in bünyesindeki Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile bağlı iştirakler bünyesinde toplam 4500 kişiye istihdam kapısı olduğu belirtildi.

Başkan Hüseyin Akay; ?Bu sene kampanya döneminde üç fabrikamızda Bin 600´ü aşkın sayıda yeni personel istihdamı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu uygulamayı her sene yapmaktayız. İki yıl önce İstihdam iler ilgili seferberlikte Kayseri Şeker Türkiye birincisi olarak Külliyede Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödül alma başarısını göstermiş bir kuruluştur. Biz bundan kıvanç duyuyoruz. Bu dönemde aslında bu kadar personele ihtiyacımız olmamasına rağmen özellikle çiftçi çocukları ya da çalışmaya ihtiyacı olan insanlara katkı sağlamak amacıyla bu uygulamayı biraz daha geniş tutuyoruz. Onun için bu kadar personel istihdamı var? dedi

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

?Üç fabrika olması biraz daha sorumluluğumuzu artırdı. Kayseri, Şeker devasa bir kuruluş haline geldi. Bu vesile ile Kayseri Şeker, İç Anadolu´da 6 İl 40 İlçede, 450 Köyde yaklaşık 14.500çiftçiyle sözleşmeli üretim yapan ve toplamda 4500 çalışanı olan bir kuruluş haline geldi. Kayseri Şeker sadece Kayseri´ye değil Orta Anadolu´nun ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Dolayısıyla Kayseri şeker Ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahip hale geldi. Bu kıvanç verici bir durumdur.?


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ