EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MÜSİAD HEYETİ YURDA DÖNDÜ

KÜTAHNECİ: “TUNUS GEZİSİ VERİMLİ GEÇTİ”

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINDA, YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

KÖMÜR KAZANLARINDA MODERNİZE ÇALIŞMALARI İLE YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

TÜRMOB GENEL BAŞKANI EMRE KARTALOĞLU'NDAN DİJİTAL HİZMET VERGİSİ DEĞERLENDİRMESİ

“ULUSLARARASI VERGİ ANLAŞMASI YENİDEN YAPILMALI”

UGANDA MECLİS BAŞKANI KAYSERİ’DE

UGANDA’YA YATIRIM BEKLİYORUZ

“2020 YILI ASGARİ ÜCRETİ “EN AZ” NET 3 BİN 200 TL OLMALI”

DİSK Kayseri bölge  temsilcisi Cumali Sağlam: “2020 yılı asgari ücret tespit çalışmaları başladı”.

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

GÜLSOY’DAN BÜYÜME YORUMU

“ÖNLEMLER SONUÇ VERDİ”

BAŞKAN GÜLSOY, TATSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berlin’de düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SULTAN SAZLIĞINDA MEŞAKKATLİ MESAİ BAŞLADI

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sultan Sazlığı'nda kamış hasadı başladı

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞEKER’E ZİYARET

“BİZLER GEMİMİZİN KAPTANINA GÜVENİYORUZ”

DEVLET ALIRKEN KARTAL VERiRKEN KANARYA GiBi

KAYSERİ'DEN YILIN İLK 10 AYINDA 2,1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

KAYSERİ ŞEKER'İN 3 FABRİKASI BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

RANDEVULU SİSTEMLE EKONOMİYE 10 MİLYON TL KATKI

SANAYİ KENEVİRİ ÜRETİMİNİ GELİŞTİRME VE YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ YAPILDI

40 TEKNİK PERSONEL VE 28 ÜRETİCİYE KATILIM SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ

KAYSERİLİ TURİZMCİLER TAYLANDLI MESLEKTAŞLARIYLA BANGKOK'TA BULUŞTU

Cıngı: "Bu bölgelerde yapılacak tanıtım faaliyetleriyle Kapadokya'ya gelen misafiri birkaç gün Erciyes'te konaklatabiliriz. Bunun için THY ile birlikte bir pazarlama stratejisi belirledik"

HUBUBAT TİCARET MERKEZİ KURULUYOR

ÇİFTÇİLER ÜRÜNLERİNİ DEPOLAYIP ARACI KULLANMADAN DAHA KARLI SATABİLECEK

ELİTAŞ: ?TESLİMAT SÜRESİ KISALDI?

Kayseri Şeker´de 25 Eylül tarihinde başlayan 2019-2020 kampanya döneminde randevulu pancar sökümü ve tesellüm seferberliğine uyum oranının %97´lere ulaşması yanında Kampanya döneminde 4.500 kişinin istihdam edildiği belirtildi.

Randevulu Pancar sökümü ve tesellüm sistemi uygulamasındaki amacın, tarladaki pancarın randevulu şekilde sökülüp tesellümünün yapılmasıyla verimi artırabilmek, tarladan sökülen pancarın kısa sürede fabrikaya sevk edilip şekere dönüşmesini sağlamak olduğuna dikkat çeken Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; ?Kayseri Şeker´in servis yolunda olağan üstü derecede kamyonlar birikirdi. Kamyonların günlerce beklediği, nizahların olduğu ve bizlere kadar intikal eden ve niçin bunlar eziyet ediyor diye şikayet getiren bir konuydu. Şimdi görüştüğümüz kamyon şoförleri en fazla bir saat sürüyor dediler. O bir saatlik süre de normal süredir. Çünkü tartılması, numune alınması, boşaltılması, yıkanması gibi işlemler için normal bir süredir. Randevulu sistemle geçen sene %92 lik oran, bu sene %97 lere gelmesi önümüzdeki sene %99, eğer mükemmeliyet olursa % 100 e de çıkacağımızı ümit ediyoruz? dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Kayseri Şeker´in bölge ekonomisi yanında aynı zamanda istihdama olan katkısına da değinerek; Kampanya döneminde Kayseri Şeker´in bünyesindeki Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile bağlı iştirakler bünyesinde toplam 4500 kişiye istihdam kapısı olduğu belirtildi.

Başkan Hüseyin Akay; ?Bu sene kampanya döneminde üç fabrikamızda Bin 600´ü aşkın sayıda yeni personel istihdamı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu uygulamayı her sene yapmaktayız. İki yıl önce İstihdam iler ilgili seferberlikte Kayseri Şeker Türkiye birincisi olarak Külliyede Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödül alma başarısını göstermiş bir kuruluştur. Biz bundan kıvanç duyuyoruz. Bu dönemde aslında bu kadar personele ihtiyacımız olmamasına rağmen özellikle çiftçi çocukları ya da çalışmaya ihtiyacı olan insanlara katkı sağlamak amacıyla bu uygulamayı biraz daha geniş tutuyoruz. Onun için bu kadar personel istihdamı var? dedi

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

?Üç fabrika olması biraz daha sorumluluğumuzu artırdı. Kayseri, Şeker devasa bir kuruluş haline geldi. Bu vesile ile Kayseri Şeker, İç Anadolu´da 6 İl 40 İlçede, 450 Köyde yaklaşık 14.500çiftçiyle sözleşmeli üretim yapan ve toplamda 4500 çalışanı olan bir kuruluş haline geldi. Kayseri Şeker sadece Kayseri´ye değil Orta Anadolu´nun ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Dolayısıyla Kayseri şeker Ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahip hale geldi. Bu kıvanç verici bir durumdur.?

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ