KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ERÜ’DE “2021 AHİ EVRAN YILI” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KARADUTUN ÖDÜLLERİ 5 ARALIK’TA VERECEK

KEREM İLE ASLI'NIN HİKAYESİ KAYSERİLİLERE ANLATILIYOR

ÖĞRETMENLER’E MÜZİK DOLU AKŞAM

TALHA BORA ÖGE İLE 'ŞİİRLERLE SÖYLEŞİSİ'

BÜYÜKŞEHİR BAŞKENT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

KİTAP FUARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

MELİKGAZİ BELEDİYESİ GENÇLİK FESTİVALİ’NDE

KÜLTEPE BULUNTULARI DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER DAĞITILDI

KAYMEK’İN SANAT SERGİSİ’NE YOĞUN İLGİ

İNCESU’DAKİ TARİHİ KİLİSE RESTORE EDİLECEK

ERÜ FOTOĞRAF YARIŞMASINI SONUÇLANDIRDI

4. KİTAP FUARI ARALIK’TA

'UNUTULMAYAN MESLEKLER' FOTOĞRAF SERGİSİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “TARİH YENİDEN YAZILIYOR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

E-38 SANAT SERGİSİ VATANDAŞIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Kadın kursiyerlerin hazırladığı el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı ‘E-38 Sanat Sergisi’ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da iştirak ettiği tören ile  yine kadınlar tarafından açıldı.

Büyükşehir Belediyesi girişindeki sergi salonunda gerçekleşen açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Aygül Aykut ile AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ve yönetimi katıldı.

KAYMEK E-38 Sanat Sergisi ismiyle düzenlenen sergiyle E-38 e-ticaret platformunda bulunan birçok ürün sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide, eğitmenlerin eserlerinin yanı sıra ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen kadın kursiyerlerin ve el sanatları üretimi yapan tüm vatandaşların ‘Siz üretin biz E-38 ile kazanca dönüştürelim’ projesi kapsamında ürettiği el emeği göz nuru eserler de yer alıyor. El Dokuma  Maraş İşi, Kâğıt Rölyef, Ebru, Tezhip, Hüsn-i Hat, El ve Makine Nakışları, Çini, Filografi, İğne Oyası, Cam Boyama, Kırkyama, Yağlı Boya Resim, Katı’, Seramik Şekillendirme, Gümüş Takı İşlemeciliği gibi birçok el sanatı ve tekniğiyle hazırlanan ürünlerin yer aldığı sergide halı ve kilimler, KAYMEK bebekleri, Soğanlı bebekleri, takı tasarım ürünleri ve tablolar da bulunan KAYMEK E-38 Sanat Sergisi’nde birçok farklı sanat tekniği ile hazırlanmış olan eserlerin yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş el sanatları ile hazırlanan eserlere de yer verildi.

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Aygül Aykut açılışta yaptığı konuşmada  “Kadının el emeği ile üretilmiş olan, kadın faktörünün olduğu her yer zaten güzelleşir ve orada üretim zaten kendini bulur. Doğası ve fıtratı gereği de böyledir. Kadına ve kadının ürettiklerine bu kadar değer verdiğiniz için bir kadın ve insan olarak gurur duyuyorum. Gerek genel olarak insanlık adına yaptığınız çalışmalarda hem evrensel anlamda hem de kadın temelinde yaptığınız tüm çalışmalar için sizi tebrik ediyorum. KAYMEK’lerimiz bunun çok önemli uzanan kolu. Biz de fakülte ve Erciyes Üniversitesi olarak burada bulunmaktan çok gurur duyuyoruz” değerlendirmesinde  bulundu.

25 el sanatı branşı ile hazırlanmış 185 adet eserin yer aldığı ve davetlilerin ilgiyle izlediği sergi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Giriş Salonu’nda ziyarete açık olacak.