KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ALO 153 VE BEYAZ MASA KİTAP FUARI’NDA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ VE ERCİYES ZİYARETİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI’NA 3 GÜNDE 214 BİN 610 ZİYARETÇİ

PALANCIOĞLU TEMA VAKFI YÖNETCİLERİNİ AĞIRLADI

ŞEHRİMİZE İKİ PRESTİJLİ PROJE...

GENÇLİK MECLİSİ’NDEN KÖY OKULLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİNDEN BÜYÜK TASARRUF VE KARBONDİOKSİT AZALTIMI

KASKİ İNLİÖREN’İN SU SIKINTISINI ÇÖZDÜ

BAŞKAN PALANCIOĞLU MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU İLE BİR ARAYA GELDİ

KOCASİNAN'DAN SOĞUK HAVADA SICAK ÇORBA İKRAMI

BAŞKAN ÖZDOĞAN “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

KAYSERİ KİTAP FUARI’NA ZİYARETÇİ AKINI  

TÜRKİYE'DE BİR İLK; DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Gürkan Ofis Mobilyaları

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

 ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlimizdeki kutlamalara öncülük eden  İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, “Hepimizin üzerinde bir öğretmen eli var” ifadesini  kullandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törene Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğretmenlerin zihinlerden ve gönüllerden silinmemesi gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, şöyle konuştu…“Bugün Millet Mekteplerinin açılışlının ve cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik ünvanını kabul edişinin yıl dönümü. 81 yılından bugüne kadar da 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta. 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle bütün öğretmenlerimize sağlık, sıhhat, uzun ömür ve başarılar diliyorum. Sadece öğretmenlerimizin kıymetinin bilinmesi ve hatırlanması çok zor değil çünkü hepimizin üzerinde bir öğretmen eli var. Onların emeklerini ve haklarını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Bu anlamda diğer 364 gün de öğretmenlerimizi zihnimizden, gönlümüzden çıkartmamamız gerektiğini hepimiz sanırım takdir ediyoruzdur. Bugün de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimizde de kutlama programımız var” dedi.

Çelenk koyma töreninin ardından Kayseri İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda devam eden etkinliklere Kayseri 12. Hava Ulaştırma ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve diğer protokol üyeleri de eşlik etti. Kültür Merkezinde yapılan programda Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu. Şiir dinletisinin ardından aday öğretmenler yemin ederek, protokol tarafından yemin eden aday öğretmenlere Türk Bayrağı hediye edildi.

Program öğretmenlerden oluşan koronun müzik dinletisi ile son buldu.