KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

ULAŞIMDA ÇEVRECİ BİR HİZMET DAHA

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

 ‘KAZANCILAR ÇARŞISI TURİST ÇEKSİN GAYRETİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KÜTÜPHANELER ŞEHRİ KAYSERİ’DE FUAR HEYECANI

MELİKGAZİ, 2021 YILINDA EN ÇOK RUHSAT VEREN BELEDİYE OLMA YOLUNDA

KOCASİNAN, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ OTOPARK İHTİYACINI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

Anahtar Kelimeler: .. ŞAHİN KAYTV CANLI YAYININA KATILDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

DOÇ.DR. ŞAHİN KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI DOÇ.DR. ŞAHİN: “SALGININ İLİMİZDEKİ SEYRİ ÇOK İÇ AÇICI DEĞİL”

 ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Mehmet İlhan Şahin ilimizde salgının durumunun çok iç açıcı bir seyir izlemediğine dikkat çekerek “ Ne kadar tedbirli olursak, hareketlilik ne kadar az olursa salgında o oranda yavaşlıyor” değerlendirmesinde bulunarak tedbirin elden bırakılası gerektiğinin altını çizdi.

Kay Tv – Eciyes Tv ekranlarında hafta içi her gün sabah kuşağında yayına giren Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Mehmet İlhan Şahin ilimizde salgının durumunun çok iç açıcı bir seyir izlemediğine dikkat çekip, hareketliliği azaltıp  tedbirli davranılması tavsiyesini yineleyerek şunları kaydetti.  “Kayseri de salgının durumu pek iç acıcı değil maalesef. Ne yazık ki yaz dönemindeki ciddi hareketliliğin ve salgın bitti havasının şuanda bedeli ödüyoruz. İyi kısmı şu bunu dün Sağlık Bakanımız da dile getirdi. Elimizde aşı olduğu için riskli guruptaki birçok vatandaşımız ya hastalığa yakalanmıyor ya da hafif atlatıyor aşılı olanlardan bahsediyorum. Yoksa aşısız olan vatandaşlarımız arasında ne yazık ki gençlerde hastaneye yatmak zorunda kalıyor ve vefatları da oluyor çok sayıda.  Tabi salgınla 1 buçuk yıldır yaşamayı öğrenmiş olmamız gerekiyor aslında. Yani hangi dönemlerde salgının arttığını çok iyi biliyoruz. Hareketliğin arttığı tedbirlere dikkat etmediği zamanlarda salgında çok ciddi bir artış oluyor, çünkü çok bulaşıcı bir virüs. Ancak ne kadar tedbirli olursak, hareketlilik ne kadar az olursa salgında yavaşlıyor”.

Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Şahin sözlerinin devamında PCR’ın yanlış sonuç veren bir test olduğunu hatırlatıp, sonucun negatif çıkmasının her şey için yeterli olmadığını vurgulayarak tedbirin elden bırakılmamasını tavsiye ederek şöyle konuştu “Yani PCR ‘nin negatif olması her şey için yeterli değil ki. PCR yanlış sonuçta veren bir test. Pozitifse güveniyoruz o sonuca negatifse hasta olmadığı anlamına gelmiyor. Dolayısıyla taşıyıcı bir kişi de test doğru alınmamışsa sonuç negatifse yüzlerce binlerce kişinin hayatını tehdit etmiş olacak”.