KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

‘Toprak dede’ adının yaşatıldığı parkta anıldı

İç Anadolu’daki muhtarların 'maaş' sevinci

Bünyan'da karla mücadele

Çocukların 'Beleştepe'de kar keyfi

Yöresel Ürünler Fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı

'Talas'ın Erciyes'inde keyifler yerinde

Doğadaki hayvanlara yem bırakıldı

Kayseri’de kar yağışı etkili oldu

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kent ekmek büfe sayısı ikiye çıkarıldı

Talas’tan can dostlara şefkat eli

Kayseri'deki depremi önceden sezdiler

Jandarma kadınlara KADES'i anlattı

İldem köşe bucak temizlendi

Kırsal’a kıyafet desteği

Barajlarımız alarm veriyor

Kaski’den Yeşilhisar’a 11 milyonluk yatırım

Anahtar Kelimeler: HEKİMLERİ KUTLANDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

 ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ vesilesi ile  Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli “Diş hekimlerimiz sayesinde sahada etkili ve kaliteli çalışmalar yaparak pandemiyi yönetmeyi başardık” ifadesini kullanarak şükranlarını sundu.

22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ vesilesi ile  Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde gerçekleştirilen törenle kutlandı.  Kutlama programına, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halit Baykan, Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Serhat Koyuncu, Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Kazım Coşkun, hastane idarecileri, diş hekimleri ve sağlık çalışanları katıldı.                                                                                

Konuşmasına pandemi sürecinde sahada hizmet veren diş hekimlerine teşekkür ederek başlayan İl Sağlık Müdürü Benli “Pandemi süresince sahada ve filyasyonda en büyük destekçilerimiz siz diş hekimlerimiz oldu. Diş hekimlerimiz sayesinde sahada etkili ve kaliteli çalışmalar yaparak pandemiyi yönetmeyi başardık” dedi  ve ekledi “Bu vesile ile tüm diş hekimlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah pandeminin bittiği günleri de en kısa sürede görmek nasip olur” dedi. Ağız ve diş sağlığının önemine de değinen İl Sağlık Müdürümüz Benli; “Ağız ve diş sağlığı bilindiği gibi vücudumuzda çok önemli bir sağlık alanını oluşturuyor. Bu yüzden ağız ve diş sağlığı hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı için önemli. Bulaşıcı hastalıkların birçoğu ağız ve diş sağlığı yoluyla bulaşabilmektedir. Özellikle ilkokullarda koruyucu hekimlik bazında olaya baktığımızda, çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak adına çalışmalar yapıyoruz. Diğer taraftan dinimizde de ağız ve diş sağlığına çok büyük önem verilmektedir. Peygamber efendimizin de bu konuda 'Ümmetime veya insanlara zor gelmeyeceğini bilseydim, onlara her namaz vaktinde misvakla dişlerini temizlemelerini önerirdim' şeklinde hadis-i vardır”       

Sözlerinin sonunda Turkovac için çağrı yapan İl Müdürü Benli şunları kaydetti.  “Bilindiği gibi şehrimizin gururu Erciyes Üniversitemizin yapmış olduğu Turkovac aşımızın gönüllü çalışmaları devam ediyor. Özellikle Organize Sanayi Bölgesinde çalışan gençlerimizi ve öğrencilerimizi Şehir Hastanemiz ve Erciyes Üniversitesine kurulan Turkovac aşı merkezlerine davet ediyorum”