KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

YAZARLAR, OKURLARIYLA BULUŞUYOR

METİN ŞENTÜRK KAYSERİLİLERİ COŞTURDU

KEYKUBADİYE SARAYI'NDA AVLU VE EYVAN TİPİ ALANA ULAŞILDI

ENGELLİ VATANDAŞLARDAN ANLAMLI TİYATRO OYUNU

ERÜ’DE “2021 AHİ EVRAN YILI” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KARADUTUN ÖDÜLLERİ 5 ARALIK’TA VERECEK

KEREM İLE ASLI'NIN HİKAYESİ KAYSERİLİLERE ANLATILIYOR

ÖĞRETMENLER’E MÜZİK DOLU AKŞAM

TALHA BORA ÖGE İLE 'ŞİİRLERLE SÖYLEŞİSİ'

BÜYÜKŞEHİR BAŞKENT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

KİTAP FUARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

MELİKGAZİ BELEDİYESİ GENÇLİK FESTİVALİ’NDE

KÜLTEPE BULUNTULARI DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER DAĞITILDI

KAYMEK’İN SANAT SERGİSİ’NE YOĞUN İLGİ

İNCESU’DAKİ TARİHİ KİLİSE RESTORE EDİLECEK

Anahtar Kelimeler: 0
Gürkan Ofis Mobilyaları

DİKKAT OKYANUS VAR!

Kaldırımlar rengarenk dekor ve manzaralara büründürülecek

Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Kayseri'ye gelen ve sokaklara çizdiği üç boyutlu resimlerle adından söz ettiren sokak ressamı Sadık İşbilen, Kayseri'ye okyanus getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de ressam İşbilen'i ziyaret ederek çalışması hakkında bilgiler aldı.  

   Raylı sistemin Büyükşehir Belediyesi durağı önündeki alanda çalışmalara başlayan sokak ressamı Sadık İşbilen, kaldırıma üç boyutlu okyanus resmi çizerek farklı bir şehir dekoruna imza attı.

    Resimlerinde akrilik boya ve yağlıboya kullanan İşbilen, Türkiye'nin farklı illerinde de benzer çalışmalar yürüttüğünü ancak ilk defa bir belediyenin davetlisi olarak çalışmalarını gösterme fırsatı bulduğunu söyledi.

    İşbilen, "Daha önce gittiğim illerde belediyelerden bir destek görmemiştim. Kayseri'de görmüş olduğum manzara beni oldukça mutlu etti. Öyle anlaşılıyorki Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, sanata ve sanatçıya büyük önem veriyor" ifadelerini kullandı.

    Çalışma yaptığı alanın sokak resmi açısından oldukça uygun olduğunu kaydeden İşbilen, Kayseri'yi çok beğendiğini de sözlerine ekledi.

     Başkan Özhaseki de şehirdeki alt ve üstyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla  birlikte dekoratif süslemelere ve keyifli projelere sıra geldiğini ifade ederek, "Şehrimizin kaldırımlarını değişik dekorlarlar, manzaralarla süsleyeceğiz. Bugün burada çok farklı bir çalışmaya imza atıyoruz. Üç boyutlu bir okyanus çiziyor sanatçı arkadaşımız. Sanki kaldırımda yürürken suya düşecekmişiniz gibi oluyor" dedi.

    Üç boyutlu okyanus resmine büyük ilgi gösteren Kayserili vatandaşlar ise yürütülen çalışmayı dikkatle izledi ve bol bol fotoğraf çektirdi.