KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Anahtar Kelimeler:   ‘DOĞAL YATIRIM TOPLANTISI
Gürkan Ofis Mobilyaları

DEV  ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIM TOPLANTISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu Kayserigaz’ın 2022-2026 dönemine ilişkin kapsamlı bir yatırım değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda Dr. Memduh Büyükkılıç’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, 16 ilçe belediye başkanı ve temsilcilerinin yanı sıra Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ve ekibi katıldı.                                                           

Kayserigaz’ın yönetiminde Büyükşehir Belediyesi’ni de temsil eden Başkan Büyükkılıç, yatırım değerlendirme toplantısı için bir araya geldiklerini belirterek söze başlayıp şunları kaydetti. “2022-2026 dönemi için Kayserigaz’ımızın yapacağı yatırımlarla ilgili gerek EPDK ile gerekse Enerji Bakanlığı ile görüşmeler sonrası ilgili firmamız, bizlerin de bulunduğu ortamda bir değerlendirme çalışması yapıldı. Çok yüksek rakamlarda yatırım için Sayın Bakanımızdan söz alındı. Kayseri tarihinde görülmemiş bir çalışma. 1.2 milyar TL’lik yatırım. Bu pastayı, bir program dâhilinde nasıl değerlendirmeliyiz, önceliği nerelere vermeliyiz? Bu rakamları senelere yaymak suretiyle nasıl paylaştırırız? Onları değerlendireceğiz”                                                

Başkan Büyükkılıç, toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede de, bereketli bir anı yaşadıklarını ifade ederek şöyle konuştu “2022-2026 yatırım dönemi nedeniyle 16 ilçe belediye başkanı, teknik heyetin katılımları, iki devlet bir millet anlayışı içerisinde SOCAR firmamızın Kayserigaz biriminde yaptığımız çalışmaları Ertan Yıldız beyin koordinatörlüğünde gözden geçirdik. Her ilçeyi ayrı ayrı değerlendirdik. 6 ilçemizde gaz konusunda beklentileri biliyoruz. 2022-2024 döneminde, 2022 ve 2023 yılı ağırlıklı olarak yoğunlaşmak suretiyle gazların temini konusunda hiçbir gerekçeye sığınmadan gerekli çalışmaları yapacağımızı paylaşmak istiyorum”   

SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ise Başkan Büyükkılıç’ın önderliğinde toplantı yaptıklarını belirterek, “Kayseri’mizin doğal gaz yatırımı ile ilgili taleplerinin farkındayız. Doğru zamanda, doğru planlama ile yatırımlar hayata geçirilecek. 6 tane ilçemizde doğal gaz yok, 10 ilçemizde doğal gazımız var. Kısa müddette 2022-24 yılları arasında, 2022-2023 yılı yoğunluklu olmak üzere 6 ilçenin doğal gaz arzını gerçekleştirmiş olacağız. Özellikle Büyükşehir belediye başkanıma, ilçe belediye başkanlarıma ve bakanlığımıza bize verdikleri destekler için teşekkürü borç biliyorum” değerlendirmesinde bulundu

Toplantıda Başkan Büyükkılıç, tüm ilçe başkanlarının ve temsilcilerinin bu konuda istek, talep ve yorumlarını dinledi.