KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İL HIFZISSIHHA KURULU YKS’YE ÖZEL TEDBİRLER ALDI

ERKİLET BULVARI’NA 7,5 MİLYONLUK ASFALT YATIRIMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU GENÇBİRLİK ÜYELERİNİ AĞIRLADI

YENİ KURBAN KESİM YERİ BAYRAMA HAZIRLANIYOR

KASKİ’DEN HACILAR’A 8 MİLYON 939 BİN TL’LİK YATIRIM

BAŞKAN AKAY BAŞKAN PALANCIOĞLU’NU AĞIRLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MERALARI ŞENLENDİRMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

KTO TAHKİM VE ARABULUCULUK MERKEZİ RUHSATNAME TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BÜYÜKKILIÇ'IN DA OLDUĞU 40 BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHALE YOLU İLE ARSA SATACAK

ESNAF TOKİ BÖLGESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARIYLA DAHA GÜZEL

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KORAMAZ VADİSİ’NDE GENÇLERLE YÜRÜDÜ

PARKLARDA AÇIK HAVA KONSERİ

KOCASİNAN'DA YENİLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

TALAS'TA 2 YENİ OKUL YÜKSELİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN ‘MERA’ HASSASİYETİ

Anahtar Kelimeler: CUMHURİYET YAŞINDA
Gürkan Ofis Mobilyaları

CUMHURİYET 97 YAŞINDA

KUTLAMALARA YER TARTIŞMASI GÖLGE DÜŞÜRDÜ

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve dış temsilciliklerde coşkulu törenlerle kutlandı… İlimizdeki kutlamalarda konuşan Vali Şehmus Günaydın Cumhuriyet'i sonsuza kadar payidar kılmanın herkesin en önemli görevi olduğunu vurgulayıp “"Sevgili gençler, sizler ülkenin geleceği için çok çalışmak, gayret göstermek zorundasınız” ifadesini kullanırken törenin sonunda yaşanan yer tartışması kutlamaların coşkusuna gölge düşürdü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilimizde de coşkulu tören ile kutlandı. Tören, Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Valilik hizmet binası önünde tebrikleri kabulüyle start verdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Vali Günaydın, Cumhuriyet'i sonsuza kadar payidar kılmanın herkesin en önemli görevi olduğunu vurgulayarak "Sevgili gençler, sizler ülkenin geleceği için çok çalışmak, gayret göstermek zorundasınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet'i sizlere emanet etmiştir. Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum." İfadesini kullandı.

Tören Vali Günaydın’ın konuşmasının ardından bir öğrenci şiir okudu, halk oyunları gösterisi ve bando takımı tarafından verilen konser ile noktalandı.

97. yılında bir kez daha coşku ile kutlanan Cumhuriyet Bayramı törenlerinin sonunda yaşanan yer tartışması kutlamaları gölgede bırakırken, ortaya çıkan görüntüler kutlamaların önüne geçti.

Tartışmada CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP İl Başkanı Ümit Özer’in kendilerine protokolde yer ayrılmadığını ve törende partilerinin isminin okunmadığı iddiası ile Vali Günaydın’a tepki göstermeleri, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer ve MHP İl Başkanı Serkan Tok’un da duruma müdahil olması böylesine önemli bir günde istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.