KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇOCUK KEMİK İLİĞİ HASTANESİ 23 NİSAN’DA AÇILACAK

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YRD. ÖZHASEKİ: İLÇE TEŞVİKLERİ İLE DOĞDUĞUMUZ YERDE KALACAĞIZ

Kansere Karşı Birlikte Derneği tarafından Erciyes Üniversitesi içinde yapımı devam eden Hematoloji Onkoloji ve Çocuk İliği Hastanesinin inşaatını gezen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hastanenin 23 Nisan 2021’de Çocuk Bayramında açılışının yapılmasını ümit ettiklerini ifade etti.

Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Mustafa Çalış, ilçe belediye başkanları ve Kansere Karşı Birlikte Derneği üyeleri Erciyes Üniversitesi içerisinde yapımı devam eden Hematoloji Onkoloji ve Çocuk İliği Hastanesinin inşaatında incelemelerde bulundu.

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Özhaseki hastanenin 23 Nisan 2021’de çocuk bayramında açılışının yapılmasını ümit ettiklerini söyledi.

Karadeniz’de doğalgaz bulunmasıyla ilgili de konuşan Özhaseki şunları kaydetti. “Haliyle daha önce nerede gaz ve petrol olduğu söylenir. Bunlar da söylendi ama gidip gemimizle orada sondaj yapıp, tespit ederek evet şurada bu kadar var diyebiliyor muydunuz? Hayır diyemiyordunuz. İki üç senedir yapılan çalışmalar neticesinde şimdi ortaya 320 milyar metreküplük, Türkiye’nin 6-7 senelik ihtiyacını karşılayacak bir rezerv ile karşılaştık. Devamı da gelecek ve bundan dolayı son derece sevinçliyiz. Mutluyuz, bayram ediyoruz. Bu ülkeye olabilecek her bir güzelliğin yanında biz nara atar seviniriz ve Allah’a şükrederiz. Asıl tehlikeli olan, bu ülkeye bir iyilik olacağı zaman 'bu da AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a yarayacak' diyenlerdir. Bunu diyenlere Allah yardım etsin. Allah onların kalplerine iyilik versin, bu ülkeyi ve ülkenin insanını sevsinler. Duamız ve temennimiz bu. Oradaki sevindirici habere biz bayram ediyoruz ama bir taraftan da Erciyes’te termale başladık. Büyükşehir Belediye Başkanımızla imzalar atıldı. 2 bin 200 metreye inilecek ve oradan termal su bulununca, bu da Kayseri’nin bayramı olacak inşallah. Onu da hep birlikte yaşayacağız nasip olursa”

İlçe teşvikleri ile birlikte artık vatandaşların doğdukları yerde kalacaklarını belirten Mehmet Özhaseki, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehrimizdeki en büyük sorun şuydu, merkezde gelişmiş bir bölge var. Merkeze bakıldığı zaman sanayi kesimlerine bakıldığı zaman müthiş bir ortam var. Avrupa’dan farksız. İlçelerimize gittiğimiz zaman, biraz daha sıkıntılı bir ortam görüyoruz. Ondan dolayı da genelde ilçelerimiz göç ediyor ve merkeze doğru geliyorlardı. Şimdi inşallah bu teşvikle birlikte oralarda da birçok yatırım yapılacaktır. İnsanlar orada kalmaya devam edeceklerdir. Bundan dolayı da daha önceki çalışmalarımızın karşılığında sayın Cumhurbaşkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde Kayseri için müjdeli haberler hep üst üste geldi. Bunları görüşüyoruz ama nihayetinde bu iş para meselesi ve organizasyonla oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımız gerek havalimanının genişletilmesi işi, gerekse de raylı sistem gibi ki bunların hepsi 1 trilyondan fazla tutacak şeyler ve hepsinin de ya ihalesi yapıldı, ya süreçleri bitti. Bunları da merkezi hükümetin Kayseri’ye vermiş olduğu değer olarak görmek gerekir. Yeni hedeflerimiz var ve onları takip ederek bitireceğiz. Kayseri gittikçe büyüyecek. Herkesin dilinde olan hızlı tren var onu da takip ediyoruz. Bizler de ümitle bekliyoruz.”

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında çocuk kemik iliği hastanesinin açılmasıyla sağlık turizmi açısından şehre önemli katkı sunacağını ifade ederken şunları belirtti“Sayın Bakanımızın başlatmış olduğu bu olay gittikçe gelişti ve bugünde inşallah tamamlanma sürecine girdi. Az önce bir toplantı yaptık. Kalan işlerle ilgili planlamayı ve organizasyonu yaptık. İnşallah arkadaşlarımızın söylediği kart ayında hasta kabulüne başlayacağız, açılışını da hep beraber inşallah nisan ayında yaparız. Ama önemli olan bundan sonra da bu hastanenin sadece ülkemizde değil uluslar arası arenada da tanıtımını yaparak buraya sağlık turizmi açısından katkı sağlamaktır. Bunun içinde arkadaşlarımız çalışıyor. Şu anda bile bu hastane tamamlandığında ülkesindeki hastaları buraya getirmek için başvuran ülkeler var. Arkadaşlarımız onlarla görüşüyorlar. İnşallah tamamlandığında da Kayserimize sağlık turizmi açısından önemli bir katkı verecek. Bunun yanında mevcut şehir hastanemiz, üniversite hastanemiz, özel hastanelerimiz olsun sağlık turizmi açısından epey bir yol aldılar ama tabi bunu yeterli görmüyoruz. Hep beraber biz sağlık turizminden daha büyük bir pay almak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam ediyor. “


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ