KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Anahtar Kelimeler: ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ RAHAT ULAŞIM
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ VE RAHAT ULAŞIM

AKAY: BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nı birbirine bağlayan Şehir Hastanesi, Keykubat Millet Bahçesi ve Şeker Fabrikası’nı yakından ilgilendiren stratejik bir bölgede yürütülen yeni ana arter yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, yolun 3 hafta içerisinde hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve diğer teknik kurmaylarıyla birlikte yaptığı incelemede, büyüyen ve gelişen şehir Kayseri için yapılan her çalışmanın kendilerine büyük bir huzur verdiğini söyledi.

“Kazan Kazan” politikası ile yeni bir ana arterin Kayseri’ye kazandırılmasına yönelik çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Şu anda çok stratejik bir bölgedeyiz. Hemen Keykubat Millet Bahçemizin eteği, biraz yan taraftan baktığımızda da Sayın Cumhurbaşkanımızın sevdamız dediği Şehir Hastanesi bulunuyor. Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı ya da İstanbul Caddesi de diyebiliriz, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı. İşte bu üçgen şeklindeki bölgede alternatif bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz. Ekibimiz harıl harıl çalışıyor. İnşallah 1 ay içerisinde buranın asfaltını da dökmüş oluruz. Aynı zamanda bu bağlantıları sağlayan ana arterimizin Şeker Fabrikamıza pancar çeken binlerce kamyonun da şehir içerisinde gidişini engelleyecek, çevre yoldan geçmek ve bu yoldan geçmek suretiyle de Şeker Fabrikası’na ürünlerini teslim etmiş olacaklar. Adeta ‘kazan kazan’ politikasıyla burada en verimli, en gerekli, önemli bir ana arterimizi hayata geçirmiş oluyoruz. Kayserimiz gelişiyor, güzelleşiyor, imarlaşıyor. Ve Keykubat Millet Bahçesi ile de bu bölge ile birleşince ayrı bir kazanım oluyor. TOKİ’mizin de katkısı ile yapılacak olan millet bahçemizin sonbaharda inşallah ihalesi yapılacak. Hayırlı olsun.” dedi.

ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ VE RAHAT ULAŞIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Şeker Kooperatifi çiftçisini de yakından ilgilendiren yeni yolun Şeker Fabrikasına pancar taşıyan çiftçilere rahat ve güvenli bir ulaşım sağlayacağını dile getirerek, şunları aktardı:

“Şeker Kooperatifi çiftçisinin Kayseri Şeker Fabrikası bizim yüz akımız. Prestijli bir kurumumuz. Biz de burası ile olan işbirliklerimizi sürdürmek suretiyle şehrimize kazanım sağlamaya çalışıyoruz. Bu değişik projeler ile kendilerinin de bildiği üzere işbirliklerimiz söz konusu. Aynı zamanda bizim bu bölgede yaptığımız bir çalışma ile de Şeker Fabrikamıza büyük bir katkıda bulunmuş oluyoruz. Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı. Bu üçlü bulvarı adeta birbirine bağlayan bir ana arteri hayata geçiriyoruz. Biz 1 ay dedik, Hüseyin Başkan dedi ki 1 ay çok. Biz de ‘3 hafta dedik’.  3 hafta sonra pancar çekimi başlayacak. Biz şehrin içerisine girecek binlerce kamyonun şehrin içerisine girmeden bu kenardan, yoldan geçmek suretiyle ürünlerini Şeker Fabrikasına teslim etmesini sağlamış olacağız. Dolayısıyla trafik kaosundan, karmaşasından ve yollarımızın da bir bakıma orada tahrip olmasının da önüne geçilecek. Uyum kültürü içerisinde, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde işleri yürütüyoruz. Şehrimizin en büyük kurum ve kuruluşu olan ve gurur kaynağımız olan böyle bir kuruluşa ve değerli yöneticisine teşekkür ediyorum.”

“BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise açıklamasında, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini almanın ve uyumlu çalışmanın kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Saygıdeğer Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Çok geniş coğrafyada faaliyet yaptığımız değerli, aziz çiftçilerimize en önemli katkıları sunarken, bir taraftan da şehrimize değer katmaya gayret ediyoruz. Sizlerle de bu manada, hem desteğinizi almak, hem de uyumlu bir çalışma ortaya koymak bizler için bir gurur kaynağı.” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ