KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAKAN GÜL:“KAYSERİ ÜRETEREK BÜYÜYEN BİR ŞEHİR”

ÖZHASEKİ: “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ İNŞA EDİYORUZ”

AK KURMAYLAR’DAN ESNAF ZİYARETİ

ÖZDOĞAN'DAN "SİYASİ CİNAYETLER" YORUMU

ÖZDEMİR: "ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜ HACİZ EDİLMEMELİ"

ÖZHASEKİ:“KOCASİNAN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR”

MHP KURMAYLARI BAŞARI İÇİN İSTİŞARE YAPTI

NERGİS: "HEDEFİMİZ % 9 BÜYÜME ORTALAMASI”

ÖZHASEKİ: "20 YILDIR BİRİNCİ PARTİYİZ, BU DÜNYA REKORUDUR"

ÖZHASEKİ: “AK PARTİ DÖNEMİNDE YURTLAR TAM 4 KATINA ÇIKTI”

ERSOY VE İNCETOPRAK’TAN BASIN TOPLANTISI

ÖZDEMİR'DEN MERAL AKŞENER YORUMU

OKANDAN: “MUHALEFETİN MESELESİ ÖĞRENCİ DEĞİL”

BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER OLDU

AK PARTİLİ BELEDİYELER ÖĞRENCİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir'den Açıklama

Anahtar Kelimeler: VEKİLLER ANADOLU YOLLARI
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP´Lİ VEKİLLER ANADOLU YOLLARI´NDA

NEDEN İKTİDAR ORTAĞI OLMADIKLARINI ANLATIYORLAR?

   Ak Parti ile yürütülen koalisyon hükümeti kurma çalışmalarının olumsuz neticelenmesi ve yeniden ?Erken Seçim´ kararı alınmasının ardından yurt genelinde il teşkilatlarına ziyaretler tetipleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri iktidar ortağı olmamalarının nedenlerini ve 1Kasım seçimleirnd izleyecekleri yol haritasını vatandaşa anlatmaya başladılar? Bu maçla ilimize gelen 3 vekil İl teşkilatında bir basın toplantısı tertipleyerek medya karşısına çıktılar?
CHP Milletvekilleri Zekeriya Temizel , Gülay Yedekçi ve Tanju Özcan CHP İl Başkanlığını ziyaret ederek CHP´nin seçim süresince izleyeceği yol haritasını ve koalisyon hükümetinde yer almama nedenlerini anlattılar.
Basın toplantısı öncesinde konuşan CHP il Başkanı Mustafa Ayan, toplantımızın amacı oyumuzu azda olsa artırarak yüzde 12.1´den 12.4´e çıkararak bir milletvekilini parlamentoya gönderdik, hedefimiz Ali Paşa Tan´ı´da milletvekili olarak göndermek dedi. Ayan, yaptığı konuşmasında listeyi şimdiden ilan ederek Ali Paşa Tan´ın ikinci sıradaki yerini koruyacağını ima etti.
Konuk vekiller İzmir milletvekili Zekeriya Temizel, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ile CHP il binasında basın toplantısı düzenlendi. CHP genel merkezi tarafından 7 Haziran´dan sonraki süreci Kayserililere anlatmak için görevlendirildiğini belirten Zekeriya Temizel, Bu dönemde Türkiye´nin ekonomik açıdan çok ciddi sıkıntılar içinde olduğunu ifade etti. Temizel, şöyle konuştu.
CHP 7 Haziran seçimlerinden sonra halkın vermiş olduğu mesajı çok net bir şekilde algılayan bir partidir, bu mesajın başkaları tarafından anlaşılmamış olması Türkiye´de geniş tabanlı bir koalisyon talebini algılamamış olması böyle bir çözüm yerine Türkiye´nin çok önemli sorunları varken özellikle ekonomik sorunları her geçen gün ağırlaşırken bir erken seçime sürüklemesi bizler açısından gerçekten üzüntü verici olmuştur. CHP böyle bir süreçte üzerine düşeni görevleri fazlasıyla hiçbir parti çıkarı gözetmeksizin yerine getirmiş durumdadır. Amacımız 7 haziran dan bu yana olan süreci partililerimize anlatmak için görevlendirildiklerini belirten Temizel, bu süreçte Türkiye ekonomik olarak çok ciddi sıkıntılar içerisindeyken özelliklede borç yükü nedeniyle Türkiye´nin başına neler geleceğini hep birlikte göreceğiz. Eğitim istemini hep birlikte görüyoruz böyle bir eğitim sistemi olmaz eğitim sistemi düzelmeli insanlarımız çağdaş eğitim alsın dediğimizde bunlar imam hatiplere karşı diyerekten ortaya çıkan bir zihniyete karşı gidiyoruz CHP imam hatipt´lere karşı değildir olması da mümkün değildir. Türkiye dış politika açısından inanılmaz bir çıkmazın içerisine doğru gitmektedir çevresinde dost olduğu ilişkide bulunacağı tek bir ülke kalmamıştır. Dedi.
SÜLEYMAN ERDOĞAN