KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK “BÖYLE GİDERSE ÖZEL YURTLAR KAPANACAK”

Milletvekili Çetin Arık, üniversitelerin açılmaması nedeniyle zor günler geçiren özel öğrenci yurtlarının sorunlarını gündeme taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, üniversitelerin açılmaması nedeniyle zor günler geçiren özel öğrenci yurtlarının sorunlarını gündeme taşıdı. Mart ayından itibaren faaliyetlerini askıya alan özel öğrenci yurtlarının üniversitelerin açılmamasıyla faaliyetlerini sonlandırma noktasına geldiğini belirten Arık, “Üniversiteler açıldığı zaman öğrencilerimiz kalacak yurt bulamayacak. Hem öğrencilerimizin mağdur olmaması hem de işletmelerinin hayatını sürdürebilmesi için işletmelere faizsiz uzun vadeli kredi imkanı sunulmalıdır. Bugün faaliyetlerini askıya alan yurtlar süreç yürütülemez ise kapılarını kapatmak zorunda kalacak” diye konuştu.

Yüz yüze eğitimin başlamaması nedeniyle zor günler geçiren esnafın sorunlarını gündeme taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, özel öğrenci yurtlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Kayseri’de önemli bir bölümü vakıflara ait olmak üzere 30 özel öğrenci yurdu bulunduğunu ifade eden Arık, devlet desteği alan vakıf yurtları karşısında özel öğrenci yurtlarının rekabet şansının zayıfladığını belirtti. Türkiye’de yurt sorununun önemli bir sorun olduğunu ifade eden Arık, “Türkiye’nin çözmesi gereken en önemli sorunlarından biri üniversite eğitimi için yaşadıkları şehrin dışına çıkan öğrencilerimizin barınma sorunudur. Maalesef KYK yurtları talebi karşılayamıyor. Kimi gençler sorunu ev kiralayarak gidermeye çalışsa da önemli bir bölümü vakıf ya da özel öğrenci yurtlarında kalıyor. Vakıf ve cemaat yurtları konusunda Türkiye’nin geçmiş acı tecrübeleri göz önünde bulundurarak dikkatli olması gerekiyor. Günümüzde vakıf yurtlarına öğrenci başına 750 lira devlet desteği verilirken özel yurtlar bu destekten faydalanamıyor. Bu durum özel yurtların rekabet şansını azaltıyor. Özel yurtlar mart ayından bu yana faaliyetlerine ara vermiş durumda. Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamaması ile birçok yurt faaliyetini sonlandırırken, kalanlarda faaliyetlerini askıya aldı. Eğer yüz yüze eğitim başlamaz ya da gerekli önlemler alınmaz ise tamamı kapanacak. Üniversiteler açıldığı zaman öğrencilerimiz kalacak yurt bulamayacak. Hem öğrencilerimizin mağdur olmaması hem de işletmelerinin hayatını sürdürebilmesi için işletmelere faizsiz uzun vadeli kredi imkanı sunulmalıdır. Kredi imkanının yanı sıra devlet özel yurtlar için vergi ve SGK alacaklarından vazgeçmelidir. Bunun yanı sıra öğrenci yurtlarına kapasitesi ölçüsünde temel giderlerini karşılayabilmeleri ve kapılarını açık tutabilmeleri için bir destek sunulmalı” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ