KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Anahtar Kelimeler: MİLLETVEKİLİ ÇAĞRI
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN ÇAĞRI

“DURUM VAHİM, BAKAN GERÇEKLERİ AÇIKLASIN”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık gerçekleştirdiği basın açıklamasında ‘Pandemi Süreci’ni değerlendirip, Covid 19 salgının çok hızla yayılmaya devam ettiğine dikkat çekerek Sağlık Bakanı’na “Şeffaf olun ve gerçekleri kamuoyuna açıklayın” çağrısı yaptı. Basın açıklamasında İl Başkanı Ümit Özer ve partililerde hazır bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer parti hizmet binasında tertiplenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına çıkarak ‘Pandemi Süreci’ ve alınması gereken tedbirler konusunda değerlendirmelerde bulundular.

Vekil Arık “2 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Sağlık Bakanlığının verdiği rakamlara göre ülkemizde; 273 bin 301 Covid vakası görüldü. Bunlardan 246 bin 472 yurttaşımız iyileşirken maalesef 6 472 yurttaşımız da hayatını kaybetti. Burada pandemi nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.  Sizlerle Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı rakamları paylaştım” diyerek başladığı sözlerinin devamında durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğini iddia edip, hükümeti siyasi rant peşinde koşmakla ve gerçekleri vatandaşla paylaşmamakla suçlayarak şunları kaydetti. “Açıklanan her bir rakam birer can. Bu rakam olarak açıklananlar birilerinin babası, birilerinin abisi, birilerinin eşi, birilerinin kızı, birilerinin kız kardeşi, birilerinin oğlu. Her bir rakam bir hayat. Kaybettiğimiz her bir can bizim için çok önemli, çok kıymetli. Her akşam Sağlık Bakanı çıkıp bir tablo açıklıyor. Bu açıklanan rakamlar gerçeği yansıtmayan bir açıklamadır.  Sağlık bakanlığı kamuoyuna rakamları açıklarken son derece şeffaf olmalı, gerçekleri söylemeli. Devlet milletine yalan söylemez. Hele hele milletin hayatı söz konusu ise. Ama maalesef milletin gözünün içine baka baka yanlış bilgi veriyorlar. Kayseri’deki günlük vaka sayısı Bakanın tüm Türkiye’deki açıkladığı vaka sayısı kadar.  Durum bu kadar ciddi, bu kadar vahim. Çıkın bu millete gerçekleri açıkayın. Deyin ki, ‘Günlük vaka sayımız on binin üzerinde, her gün yüzlerce insanımız ölüyor. Normalde sıkı tedbirlerin alınması lazım. Ancak ekonomimiz buna izin vermiyor. Milletimiz bizi affetsin. Biz bu milletin parasını, milletin ihtiyaçları doğrultusunda harcamadık. Yakamızı 5 tane müteahhide, İngiltere’deki tefecilere kaptırdık. Tulumbada para bitti. Yeni tedbirler alamıyoruz. Sağlığınıza dikkat edin’ deyin. Ama maalesef gerçekler söylenmiyor. Rakamları çarpıtarak, insan sağlığı, insan hayatı üzerinden siyasi bir rant peşinde koşuyorlar. Her şey sizde bitiyor. Lütfen maske, mesafe, hijyene dikkat etmenin yanında toplu yerlerde bulunmamaya özen gösterin. İçim acıyarak söylüyorum ki, Kayseri’de tablo çok daha endişe verici, çok daha ürkütücü.”

Basın açıklamasında hazır bulunan İl Başkanı Özer’de “Maalesef tüm alanlarda olduğu gibi sağlık konusunda da rakamları tersyüz ederek, başarısızlığını gizlemeye çalışan iktidar bu konuda da benzer bir yaklaşım içinde…”ifadesini kullandı.