KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ’ GERGİN KONGRE
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MELİKGAZİ’DE GERGİN KONGRE

TALAS VE KOCASİNAN’DADA KIRAN KIRANA SEÇİM

Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi ilçe kongresi  yapıldı. Kongrede milletvekili Çetin Arık’ın konuşmasının ardından  partililer arasında karşılıklı sözlü sataşma oldu. Gergin geçen kongrenin ardından seçime geçildi. Chp’de ayrıca Kocasinan ve Talas ilçelerinde de seçim yapıldı. Melikgazi kongresinde mevcut Başkan Yakup Yılboğa 199 oyla güven tazelerken diğer aday Nurettin Parlak’da 190 oy aldı.

İl kültür ve turizm müdürlüğü salonunda yapılan kongrede mevcut Başkan Yakup Yılboğa ile Nurettin Parlak’ın listeleri yarıştı. Kongrenin divan başkanlığını CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından ardından divan başkanlığına yetki verildi. Kongre öncesinde açıklama yapan mevcut Başkan Yakup Yılboğa  Biz rakip değiliz. Bu seçim bir bayrak yarışı. Nurettin Bey de kazansa bizde kazansak bugün burada Cumhuriyet Halk Partisinin ülkemizde iktidar olmasının yolu açılacaktır. Bizlerin tek hedefi budur. Tabi fikir olarak farklı düşüncelere sahip olabiliriz. Ama kim seçilse seçilsin bu ilçenin başkanı o olur. Takdir delegelerimizindir, kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Diğer aday Nurettin Parlak’da Cumhuriyet Halk Partisinin en önemli geleneklerinden birisi demokrasidir. Mahalle delegelerinden başlayarak ilçe başkanlığı seçimini yapıyoruz. Başkanlığa adayım. Bu konuda da projelerimizi anlattık. Takdir buradaki delege arkadaşlarımızın. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin delegelerine inanıyorum. Yapabileceğimiz ne varsa yaptık. Biz birbirimize rakip değil bir yarış içerisindeyiz. Birlik beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Seçim biter birbirimizi tebrik ederiz. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olur.

CHP il Başkanı Ümit Özer’de tüm partililere başarılar dileyerek Bugün üç büyük ilçemizde seçimlerimiz var. Seçimler için Genel Merkezimizden üç tane milletvekili görevlendirildi. Divan Başkanlığını da onlar yaptı. Benim her daim söylediğim demokrasi şöleni içerisinde bu seçimlerin geçmesidir. Cumhuriyet Halk Partisi demek birlik ve beraberlik demektir. Bütün üyelerimizin bu bilinçle hareket etmesini canı gönülden istiyorum, beklentimde bu yöndedir.” Dedi.

Yapılan açıklamaların ardından kürsüde söz alan CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, eski il başkanlarından Mustafa Ayan’a yönelik yaptığı konuşma esnasında gergi anlar yaşandı .

Arık,  Ayan’ın sosyal medya hesabındaki bir mesajına atıfta bulanarak şunları söyledi. “Evet, size geldi Sayın Ayan. Son duruma göre önce Muharrem İnce, sonra yine Muharrem İnce gerisi teferruat. Bunu partinin eski Yeşilhisar Başkanı Mustafa Ayan söylüyor. Cumhuriyet Halk Partisine oy vermek teferruat mıdır? Teferruat olarak gören birisi Cumhuriyet Halk Partisine oy vermiş midir sizce? CHP vatandır, vatandan teferruat olmaz. Ben böyle bildim, böyle inanıyorum.”

Daha sonra söz alan eski vekil Şevki Kulkuoğlu Çetin Arık’a yönelik bazı iddialarda bulundu. Kulkuloğlu,Arık’a akrabalarını iş istemek için Ak partililerle görüştüğünü iddia ederek CHP milletvekilinin erdemli olması gerektiğin söyledi.

Eski il başkanlarından Mustafa Ayan’da milletvekili Çetin Arık’a  tepki gösterdi. Ayan, Çetin Arık’ı verdiğim destekle ben milletvekili yaptım herkesten özür diliyorum ve şimdi bu salonu karıştıran ve provoke eden kişi Çetin Arık’tır dedi. Ayan sayın vekil il başkanı adayı olacağım kanaatiyle üzerime çok geldi Kayseri’deki partililerimiz kongrelerin gereğini yapacaktır dedi.

Daha sonra seçimlere geçildi  mevcut Başkan Yakup Yılboğa 199 oyla güven tazelerken, diğer aday Nurettin Parlak’da 190 oy aldı, 2 oy ise geçersiz sayıldı.

HABER: SÜLEYMAN ERDOĞAN


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ