KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI BASIN TOPLANTISI
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER’DEN BASIN TOPLANTISI

YERLİ ÜRETİCİMİZ ZOR DURUMA DÜŞMÜŞTÜR

CHP İl Başkanı Ümit Özer, çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirmek için Güneşli Mahallesi Muhtarı ve beraberindeki çiftçilerle birlikte basın toplantısı düzenledi. İl başkanı Özer, “Bir zamanlar kendi kendine yeten 7 dünya ülkesinden biri olan Türkiye son yıllarda uygulanan yanlış tarım politikalarıyla artık saman dahi ithal eden bir ülke konumuna düşmüştür” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Güneşli Mahalle Muhtarı Osman Gözkenç ve Güneşlili çiftçilerle birlikte yaşanan sorunlara dikkat çekti. Özer, pandemi döneminde gıda güvenliğinin öneminin bir kez daha gündeme geldiğini kaydederek, “bir metre kare boş kalmayacak, diyenlerin yapılan yanlışlardan vazgeçmediklerini üzülerek görüyoruz” şeklinde konuştu.

Özer, bu yürekli insanlar tüm zorluklara rağmen üretmek için çaba sarf ederken ülkeyi yönetenler ise üreticilerimizi engellemek için her türlü zorluğu çıkarmaya devam ediyor diyerek şöyle konuştu... Kara sabanla tarım yapılan günlerden bugüne, dededen babadan çiftçi olan bu insanlar kurban bayramı arifesinde asırlardır ekip biçtikleri bu tarım alanlarına ekip biçtikleri için dönüm başına 560 TL para cezası ile karşı karşıya kalmış, Bayramlarını bayram olarak yaşayamamışlardır. Asırlardır bu yürekli insanlar tarafından ekilip biçilen araziler 1969 yılında tapu güncellemesi yapıldı. Bazı çiftçilerimiz farklı gerekçelerle bu güncelleştirmeyi yaptırmamış ancak bu alanları ekip dikmeye devam etmişlerdir. Fakat bugün buranın mera olduğu öne sürülerek, Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince cezalar kesilmiştir. Evet, burası kağıt üzerinde mera ama gerçekte bu kıymetli insanların yıllardır ekip biçtiği tarım arazisidir. Bu değerli insanların alnının terini akıttığı bereketli topraklardır. Ama kenttin en değerli arazilerini yandaşlarına, belediye çalışanlarına peşkeş çeken, Kayseri Büyükşehir Belediyesini milyonlarca lira zarar ettiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu insanlara kesilen cezalarla kasasını doldurmak istiyor. Bir yanlışı başka bir yanlışla kapatılmak isteniyor. Hem bölge halkı hem de geçmiş dönem ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri de biliyor ki bu alan mera değil, tarım arazisidir. Sahibi de Büyükşehir Belediyesi değil, ekip biçen elleri nasırlı yürekli üreticilerimizdir. İnsanımızın kendi tarlasını ektiği için özellikle de tarım alanlarımız giderek azalırken, üretici üretimden koparken inatla ve inançla ekip biçen bu insanların kendi tarlalarını ektiği, ülke ekonomisine, tarımına katkı sunan bu cesur insanların cezalandırılmasını kabul etmiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz; bu yanlıştan ivedilikle vazgeçin. Tapu güncellemesini yenileyerek bu yürekli insanların hakkı olanı yeniden onlara teslim edin. Kendi insanımıza düşmanlık etmeyi bırakın” şeklinde konuştu.

Birkaç hafta önce ek bir kararname ile ithal ayçiçeğindeki gümrük vergisinin yüzde 27'den yüzde 3'e düşürüldüğünü de hatırlatan Özer, sözlerini şöyle noktaladı…“Zaten zor durumdaki yerli üreticimiz daha da zor duruma düşmüş, rekabet şansını yitirmiştir. Kocasinan'daki, Güneşlideki, Develi'deki, Yahyalı'daki, Sarıoğlan'daki, Bünyan'daki, Yeşilhisar'daki Yerli Milli ayçiçeği üreticilerimizin feryadını duymayanlar Çin'deki ayçiçeği üreticisinin yardımına koşuyor. Yerli ve milli olduğunu iddia edenler bu ülkenin üreticisini üretimden koparmak için maalesef ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bugün patates üreticilerimiz dertli. Tarlada patatesin kilosu 50 kuruş. Bu fiyat üreticimizin alın terinin karşılığı değildir. Ülkeyi yönetenlerin, şehri yönetenlerin üreticiye ceza kesmesi değil, üreticiyi desteklemesidir.” dedi.

İl başkanı Özer’in yaptığı açıklamanın ardından çiftçiler de söz alarak, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ