KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BENLİ’DEN MEDYA GURUBUMUZA TAZİYE VE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DOÇ.DR. BENLİ: “HASTANELERİMİZDEKİ DOLULUK ORANI %95’E ULAŞTI”

ULAŞIM A.Ş. TRAMVAY HATLARININ HİZMET KALİTESİ TESCİLLENDİ

AVRUPA BİRLİĞİ EN 13816 YOLCU TAŞIMACILIĞINDA HİZMET KALİTESİ YÖNETİMİ STANDARDI BELGESİ ALDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KISITLAMA GÜNLERİNİ FIRSATA ÇEVİRİYOR

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ TAM KADRO SAHADA

MELİKGAZİ’DEN DİLENCİ DENETİMİ

“DUYGU SÖMÜRÜSÜ’NE İZİN VERMEYİNİZ!”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜMDE EZBERLERİ BOZAN DÖNÜŞÜM

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ’YLE KOCASİNAN’IN ÇEHRESİNİ TAMAMEN DEĞİŞİYOR

MAZLUM-DER ŞUBE BAŞKANI TAŞ:

“KIBRIS MİLLET MECLİSİ’Nİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

EĞİTİM BİR SEN ŞUBE BAŞKANI KALKAN:

“ANAOKULLARI DA UZAKTAN EĞİTİME GEÇMELİDİR”

KAYSERİSPOR, DÖNÜM MAÇINA ÇIKIYOR

KAYSERİSPOR-GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI SALI SAAT 16:00’DA

BÜYÜKŞEHİR’DEN

TOPLU ULAŞIM DOSTU KAVŞAKTA KESİNTİSİZ ÇALIŞMA

MELİKGAZİ’DE

LAVRA DÖNEMİNDE HAŞERATLA MÜCADELE BAŞLADI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN

KAPSAMLI TEMİZLİK

TALAS BELEDİYESİ’NDEN

KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

BAŞKAN ÖZDOĞAN

“VATANDAŞLARIMIZIN HERZAMAN YANINDAYIZ”

DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR!

‘ÇİRİŞ’ TÜKETMENİN TAM ZAMANI…

KAY GRUP’TA YENİ DÖNEM

SAMİ DAYANGAÇ, GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDU

ACİL DURUM ÇAĞRI NUMARALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDI

ACİL DURUMLAR İÇİN 112’ DEN ULAŞILABİLİYOR

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Chp il başkanı Ümit Özer 8 mart dünya emekçi kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özer yapmış olduğu açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm kadınlarımızın yanında yer aldığımızı belirtmek bir kadın olarak bana gurur vermektedir dedi.

Chp il başkanı Ümit Özer 8 mart dünya emekçi kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, toplumsal kalkınma için kadınlarımızın erkeklerle aynı şartlara sahip olması gerektiğini söylediği sözlerle açıkça belirtmiştir. Kurtuluş Savaşı'nda ön saflarda, Cumhuriyetin kuruluş ve yükselişinde ise omuz omuza mücadeleye destek veren kadınlarımız günümüzde sözlü ve fiziki şiddete, tacize, tecavüze ve cinayete maruz kalıyor. Ülkenin her köşesinden, hemen hemen her gün bir kadın cinayeti haberi geliyor. Kadınlarımız “Kız mıdır, kadın mıdır bilmem” gibi ayrıştırıcı ifadelerle ,“Kadın kahkaha atmayacak, iffetli olacak” denilerek gülüşünden bile rahatsızlık duyup, iffeti, namusu bu kadar rahat ağızlarına alarak basit ve tek taraflı gösterenlerle, “namus için öldürdüm” diyerek “kravat takıp” iyi hal indirimi alanlarla, son 65 günde öldürülen 67 kadını görmezlikten gelip ülkemizdeki kadın ölümlerini medyanın abarttığını söyleyen milletvekilleriyle çevrili. Kadınlarımızı korumak amacıyla imzalanan İstanbul Sözleşmesi ise mevcut iktidar tarafından uygulanmadığı gibi seçim dönemlerinde seçim malzemesi olmanın dışında gündeme gelmemektedir. Kadınlarımızın aile, toplum ve iş hayatında elde ettiği başarılar gerici ve karanlık yapılı zihniyetleri rahatsız ettiği için sosyal hayattan, kamu ve özel ayrımı olmaksızın iş hayatından sistematik bir şekilde, bilinçli olarak uzaklaştırılmaktadır. Kadınlarımızın sahip oldukları haklar genişletilip, daha fazla imkân verilmesi gerekirken mevcut iktidar partisinin görev süresi boyunca kadına yönelik şiddet artmış, zaten sahip oldukları haklar sanki ilk kez veriliyor gibi gösterilip, kadın hakları konusunda bir adım bile ileriye gidilmemiştir.

 

Gönül isterdi ki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kadınlarımızın eşit şartlarda yaşama hakkına sahip olduğu, her alanda iş imkânı bulduğu, saygı gördüğü, gelecekten korkmadığı bir ortamda kutlayalım. Böyle bir ortamı mevcut iktidarın sağlamak gibi bir niyeti olmadığını üzülerek izlerken  Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm kadınlarımızın yanında yer aldığımızı belirtmek bir kadın olarak bana gurur vermektedir.  Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu yitirmeyen, savaşmaya devam eden, sahip olduğu muazzam gücü çevresindeki herkesle paylaşan bütün kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü bu vesileyle kutluyorum.