KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MHP'Lİ ÖZDEMİR, SULAMA SORUNUNA PARMAK BASTI

ÇİFTÇİNİN SULAMA SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI

ÖZHASEKİ, STK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU

KÜLTÜR KURULUŞLARI İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

İYİ PARTİ’DEN COVİD-19 TEDBİRSİZLİĞİ İDDASI

AYRIÇ: SALGIN YAYILMA HIZI TESADÜFİ DEĞİL

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EN ÇOK BELEDİYEYE BİZ SAHİBİZ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BAYRAMLAŞTI

“BELEDİYELERİMİZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI”

SP’DE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

SP İL BAŞKANI AV. BAKİ COŞKUN OLDU

ÖZDEMİR, YEŞİLHİSAR’I MECLİSE TAŞIDI

DON AFETİ ÇİFTÇİLERİ VURDU

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK ETTİK

ÖZHASEKİ: AYASOFYA BİZİM GENÇLİK HAYALİMİZ

VEKİL ÖZDEMİR’DEN SORU ÖNERGESİ

BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’Nİ SORDU

VEKİL KARAYEL YENİDEN SEÇİLDİ

AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU BAŞKANI

VEKİL ATAŞ’TAN AÇIKLAMA

İŞSİZLİK FONU İŞSİZLERE KULLANILMALIDIR

AK PARTİ’DEN ‘YEŞİL’ PROJE

YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYESİ ORHAN YENİDEN ADAY

ORHAN: BİR KEZ DAHA VARIM

İYİ PARTİ KAYSERİ’DE SEBATİ ATAMAN DÖNEMİ BAŞLADI

ATAMAN, GÖREVİ BOZKURT’TAN DEVRALDI

BAŞKAN ÖZER’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

ÇOPUROĞLU’DAN CHP’YE SERT CEVAP

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU: ÖZHASEKİ’YE SÖZ SÖYLEMEK SENİN HADDİN DEĞİLDİR

ÇETİN ARIK ÇOKLU BARO TEKLİFİNİN BİR FETÖ PROJESİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

ARIK: FETÖ SİZİ GÖZLERİNİZDEN ÖPER!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık, çoklu baro teklifinin bir FETÖ projesi olduğunu iddia etti.

Baroların tepkisine neden olan çoklu baro teklifinin TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri tamamlandı. 4 gün süren görüşmelerde teklifin 22. Maddesi üzerinde konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık “Perşembe gününden itibaren gece gündüz, neredeyse günün yirmi dört saati çalışıyoruz. Yanlış da anlamayın, çalışmaktan gocunmuyoruz, gocunmuyoruz ama milletin değil de milletin meclisini bombalayan FETÖ’nün hayali olan bir kanun teklifi üzerinde Gazi Meclisin cumartesi-pazar demeden, gece demeden, gündüz demeden çalışması biraz bizi üzüyor.Sayın milletvekilleri, bir hukukçu değilim, Komisyon üyesi değilim, hekimim. Bu kanun teklifi üzerinde söz alma gereği duydum çünkü bir gün biri bana patenti FETÖ’ye ait olan, özelde baroları, genelde ülkeyi bölme projesi olan bu kanun teklifi görüşülür iken sen ne yapıyordun diye sorarsa gururla cevap vermek için söz aldım.Değerli milletvekilleri, gönül isterdi ki bugün FETÖ’nün yarım kalmış hayallerinin peşinde değil de işsizliği konuşalım, babasından utanıp, anasının mutfak harçlığını alan gençlerimize umut olalım, kadına şiddeti, kadın cinayetlerini nasıl sonuçlandıracağımızı konuşalım, çocuk gelinleri konuşalım, daha ilkokul çağına, dokuz yaşına kadar düşmüş uyuşturucu kullanımından çocuklarımızı nasıl kurtarırız bunun üzerinde kafa yoralım. Engelli yurttaşlarımızın onurlu bir birey olarak yaşayacakları kanun teklifleri üzerinde çalışalım, atanamayan öğretmenleri, atanamayan sağlıkçıları, seçim öncesi söz verdiğiniz polis memurlarına, öğretmenlere, sağlık çalışanlarına 3600 ek göstergeyi nasıl veririz bunlar üzerinde çalışalım. Gönül isterdi ki pandemide hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı şehit sayacak kanun teklifleri üzerinde çalışalım yani özetle milletimizin faydasına olacak kanun teklifleri üzerinde kafa yoralım” diye konuştu.

Teklifin Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısına ters bir teklif olduğunu ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Avukatlık Kanunu’nun 1’inci maddesinde yer alan “Avukat, yargının kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı serbestçe temsil eder.” ifadesi avukatın, müvekkili ve her türlü otoriteye karşı bağımsızlığını ve özerkliğini anlatır. İşte, bütün mesele de burada başlıyor. Bu teklifle avukatlara ‘Bağımsız olamazsın, biat edeceksin, parçalanacaksın, diz çökeceksin.’ deniliyor. Bu teklifle barolara, avukatlara ‘Sen de sarı sendikalar gibi olacaksın, emekçilerin haklarını değil, iktidarın borazanlığını yapacaksın.’deniliyor. ‘Sen de Türk milleti adına karar vermeyi bırakıp saraydan aldığın talimatla ceza yağdıran yargıçlar gibi olacaksın.’ deniliyor. ‘Sen de iktidarın yalanlarını ballandıra ballandıra anlatan, muhalefete her türlü çamuru atan, hiçbir etik değer tanımayan havuz medyası gibi olacaksın.’ deniliyor. ‘Sen de cübbene düğme dikip diz çökeceksin.Sayın milletvekilleri, bu teklif, yargının ele geçirildiği iki sacayağından sonra üçüncüsünün de ele geçirilmesi teklifidir. Bu teklif, üniter devlet yapısına aykırı bir tekliftir. Bu teklif, Türk milleti adına karar veren yargı bağımsızlığını yok eden bir tekliftir. Bu teklif, Türkiye'nin kan kaybeden demokrasisine son hançeri vurma teklifidir.Sayın milletvekilleri (Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır.’ sözünü hiç duymadınız mı? Bu millete azap çektirmeye, baro başkanlarını duvar diplerinde bekletmeye ne hakkınız var? Böl-parçala-yönet anlayışıyla bu güzel ülkeye daha ne kadar zarar vereceksiniz? Bu millet size ne yaptı da neyin intikamını alıyorsunuz? Gelin, bir FETÖ projesi olan bu teklifi yırtalım, çöpe atalım. Bu ihanet projesine hep birlikte, ‘dur’ diyelim.”

Çoklu Baro’ teklifinin bir FETÖ projesi olduğunu iddia eden Arık, FETÖ’nün tankla tüfekle yapamadığını AKPARİ’nin yasa ile yapmaya çalıştığını belirterek, şunları kaydetti “Bu güzel ülke paralel yapıyı bu iktidarla tanıdı. Görülüyor ki paralel yapıdan hiç ders alınmamış. Şimdi de yapılmak istenen, paralel baroların kurulması isteği. Hatırlarsınız, 2010 referandumunda FETÖ “Ölüler bile kalksın, oy kullansın.” demişti. Ölüler kalkıp oy kullandı mı kullanmadı mı bilemem ama FETÖ’nün ruhu bugün bu salonda, aramızda. Bir an için hayal edin -getirdiğiniz teklifin vahameti açısından söylüyorum- FETÖ şu kapıdan içeri girse, hemen şuradan girdiğini bir hayal edin, vallahi hepinizin gözlerinden öper çünkü “Benim tankla, tüfekle yapamadığımı sizler kanunla yapıyorsunuz.” der. Kimi önce öper, onu siz benden daha iyi bilirsiniz ama gerçekten bugün FETÖ bu salonda olsa teker teker hepinizin gözlerinden öper, hepinizi alkışlar, hepinize “Aferin.” der.Sayın milletvekilleri, bu yasa teklifine el kaldıracak ama vicdanen rahatsız olan milletvekillerinin olduğunu da çok iyi biliyoruz. Onlara da tavsiyemiz, günü kurtarmak için değil, çocuklarına utanmayacakları bir miras bırakmak için oy kullanmaları, 1 Mart tezkeresini hatırlamaları. Gelin, bu FETÖ projesine hep beraber ‘hayır’ diyelim, yüce milletin huzuruna böyle çıkalım.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ