KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VİCDANSIZLIĞIN BÖYLESİ

ÇARPTIĞI OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜNÜ ÖLÜME TERK EDİP KAÇTI

ÇEKİCİ KOLTUĞUNA GİZLENMİŞ 210 GRAM METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

HIRSIZLIK İÇİN GİRDİKLERİ EVDE SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

2 ŞAHIS KISKIVRAK YAKALADI

NARKOTİK POLİSİNDEN UYUŞTURUCU OPERASYONU

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

14 YIL 11 AY HAPİS CEZASI BULUNAN FİRARİ POLİS EKİPLERİNCE YAKALANDI

KIZ ARKADAŞININ EVİNDE YAKALANDI

JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İKİ OTOMOBİL KAFA KAFAYA ÇARPIŞTI

4 YARALI

KIZ KARDEŞLERİNİ EKMEK BIÇAĞIYLA BIÇAKLADI

SURİYELİ ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

DAĞLIK ALANDA AĞACA ASILI ERKEK CESEDİ BULUNDU

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

3. KATTAN DÜŞEN KADIN HAYATINI KAYBETTİ

HAYATINI KAYBEDEN KADININ 15 GÜN ÖNCE DOĞUM YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ

PKK'LI TEKİNER HAKİM ÖNÜNDE HESAP VERDİ

DURUŞMA 19 MART'A ERTELEDİ

KAYSERİ'DE OTOMOBİL KÖPRÜDEN UÇTU

3 YARALI

KAFA KAFAYA ÇARPIŞAN KAMYONET VE OTOMOBİL GARAJ KAPISINI VE DUVARLARINI YIKIP EVE GİRDİ

ORTALIĞIN SAVAŞ ALANINA DÖNDÜĞÜ KAZADA 1 KİŞİ YARALANDI

TEDAVİ OLMAYA GELEN KANSER HASTASININ VALİZİNİ ALAN ŞAHIS, KAYIPLARA KARIŞTI

KANSER HASTASININ VALİZİNİN ÇALINMASI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

UYUŞTURUCU TACİRİNE 8 YIL HAPİS

16 BİN TL PARA CEZASI VERİLDİ

TAKSİ TABELASINDA UYUŞTURUCU TİCARETİNİ JANDARMA ENGELLEDİ

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Anahtar Kelimeler: CANSEL ÖĞRETMENİ BAYRAM
Gürkan Ofis Mobilyaları

CANSEL´İN ÖĞRETMENİ BAYRAM Ö.

3 SUÇLAMADAN BERAAT ETTİ

MATEMATİK ÖĞRETMENİ BAYRAM Ö., CİNSEL İÇERİKLİ FOTOĞRAF GÖNDERMEK VE ALMAKTAN CEZALANDIRILDI
ÇOCUĞUN NİTELİKLİ CİNSEL İSTİSMARI SUÇUNDAN YARGILANAN BAYRAM Ö.´NÜN AVUKATI: "MEDYANIN ÇARPITILMIŞ HABERLERİNDEN DOLAYI CANSEL´İN İDDİANAMESİ ETKİLENMİŞTİR"

AİLENİN AVUKATI KAMİL AVŞAROĞLU: "VERİLEN KARARDAN MEMNUN DEĞİLİZ. KARARI TEMYİZE GÖNDERECEĞİZ"

Kayseri´de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.´ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö., 3 suçlamadan tahliye olurken, müstehcen fotoğraf göndermek ve almaktan hapis cezasına çarptırıldı. Bayram Ö.´nün avukatı Selim Baz yaptığı savunmasında medyayı suçlayarak, "Medyanın çarpıtılmış haberlerinden dolayı Cansel´in iddianamesi etkilenmiştir" dedi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davada ´Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma´, ´Müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak´, ´Çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik´ ve ´Çocuğun nitelikli cinsel istismarı´ suçlarından yargılanan matematik öğretmeni Bayram Ö. ile avukatı, intihar eden Cansel Buse K.´nın babası Mustafa K. ile avukatları Kamil Avşaroğlu hazır bulundu.
BAYRAM Ö.´NÜN AVUKATI MEDYAYI OLAYI ÇARPITMAKLA SUÇLADI
Tutuklu sanık matematik öğretmeni Bayram Ö., "Pişmanım söyleyecek bir şeyim yok" diyerek savunmasını yaptı. Sanık avukatı Selim Baz ise iddianamenin medyanın yaptığı haberler ile mağdurenin arkadaşlarının ifadelerinden etkilendiğini ileri sürerek, "Yapılan haberlerden dolayı toplumun her kesimi, bakan düzeyindekiler tarafından bile ilgili ilgisiz açıklama yapıldı, olayı çarpıtmış. Medyanın bu baskısından dolayı iddia makamı etkilenmiş, medyanın her zaman haber alma hakkı var ama çarpıtmadan haber yapmalı. Yoksa yargının işini medya yaparsa iş çığırından çıkar. Kamuoyu ve medyanın baskısını anlıyoruz. Ama iddia makamı gerçek delillere bakarak iddianameyi hazırlamalıydı. Bu çarpıtmaları değerlendirmemeliydi. İddia makamı bu baskıyı kaldıramamış, TCK 104 ve 206´dan ceza istemiştir. Ancak müvekkilim yalnızca reşit olmayan bireye cinsel istismar davasından adilce yargılanmalıdır" diyerek savunma yaptı.
CANSEL´İN BABASI MUSTAFA K.: "BEN DE SENİN İÇİN HİKAYE YAZACAĞIM"
Baba Mustafa K. mahkeme heyetinin kararı açıklamak için ara verdiği sırada tutuklu sanık Bayram Ö.´ye dönerek, "Buradan alacağın cezanın önemi yok. Zorbalık nasıl yapılıyor herkes görecek. Ben senin yazdığın hikayeyi satır satır burada okudum. Ben de senin için hikaye yazacağım" dedi.
Mahkeme heyeti, aradan sonra yeniden duruşma salonuna dönerek tutuklu matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında kararını açıkladı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanığı ´Nitelikli Cinsel İstismar, Basit Cinsel İstismar, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakmak´ suçlarından beraat ettirdi. Ayrıca, nitelikli cinsel istismar suçundan açılan dava, Cansel Buse K.´nın 17 yaşında olmasına rağmen rıza ile ilişkiye girdiği ve şikayet hakkını kullanamadan intihar ettiği için düşürüldü.
Sanık Bayram Ö., TCK 226/3 ´cinsel içerikli fotoğraf göndermek´ suçundan 1 yıl hapis cezası aldı ancak bu 10 aya indirildi. Mahkeme bu cezayla ilgili olarak hükmün açıklanmasını geriye bıraktı. TCK 226/3´ün birinci fıkrası uyarınca cinsel organını gösteren fotoğrafı almaktan 5 yıl ve 600 gün adli para cezası verildi, bu karar ise 4 yıl 2 aya indirildi. Bayram Ö., yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.
Duruşma çıkışında Cansel Buse K.´nın babası Mustafa K., basın mensuplarının Özgecan olayını hatırlatması ve katillerinin öldürülmesini sorması üzerine, "Ben Özgecan´ın babası kadar meşrebi geniş biri değilim" derken, ailenin Avukatı Kamil Avşaroğlu, "Verilen karardan memnun değiliz. Kararı temyize göndereceğiz" dedi.


Haber Kaynak : İHA