KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERÜ’DE “UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ETKİN İLETİŞİM” KONULU

KONFERANS DÜZENLENDİ

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN AKIBETİ

KABİNE TOPLANTISINDAN SONRA BELLİ OLACAK

ERÜ’DE “3.ARAŞTIRMA VE İNOVASYON ÇALIŞTAYI” BAŞLADI

Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknopark tarafından “3.Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” düzenlendi.

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘PERAKENDE SEKTÖRÜ’ MASAYA YATIRILDI

‘LİSANSÜSTÜ EKONOMİ SOHBETLERİ’NDE ‘PERAKENDE SEKTÖRÜ’NÜN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDEN MİLLİ SPORCULARA YÜZDE YÜZ BURS DESTEĞİ

Uluslararası alanda başarı kazanan sporculara 2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibarıyla NNYÜ’de % 100 burslu olarak eğitim görme imkanı

EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

Bel-Sin Eğitim, Hizmet Güzelleştirme ve Yardım Vakfı tarafından eğitime tablet desteği yapıldı.

16 İLÇEDE KÖY OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLADI

Çandıroğlu: “Covid salgınından kurtularak normal eğitime geçmek eğitim camiasının arzusudur”

NNY ÜNV. - MELİKGAZİ RAM ORTAKLIĞINDA MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ

ÇOCUK VE ERGEN GELİŞİMİ BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

ÇANDIROĞLU, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

YARIYIL TATİLİ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI AÇILIŞI

HEM OKUDULAR HEM DE PARA KAZANDILAR

PANDEMİDE OKULLARDA DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETİMİ ÖĞRENCİLERİN GELİR KAPISI OLDU

KAYMEK’TEN KASKİ PERSONELİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

GÖRGÜ VE NEZAKET KURALLARI İLE TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ

ERÜ YÖK- ANADOLU PROJESİ’NDE

Erciyes Üniversitesi , Bingöl Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile eşleşti

NNYÜ TALAS’TA ÖZEL BİR PROJEYE İMZA ATTI

TALAS BELEDİYESİ ÖRNEĞİ BAŞLIKLI TUBİTAK PROJESİ TAMAMLANDI

İL MÜFTÜLÜĞÜ – İLAHİYAT FAKÜLTESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMAZALADI

İl Müftülüğü ile Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında eğitim iş birliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

27 YILLIK EĞİTİMCİ KURDUĞU DERNEKLE YABANCI ÖĞRENCİLERE SICAK YUVA SAĞLADI

Kayseri'de kurduğu dernek ile yurt dışından gelen öğrencilerin yardımına koşan öğretmen Ali İhsan Öztürk, çocukluk hayaline kavuşmanın mutluluğu yaşıyor

ERÜ’DEN YERLİ SOLUNUM CİHAZI İÇİN VALF VE BOBİN TASARIMI

VALF VE BOBİN TASARIMI YAPAN ÖĞRENCİ VE DANIŞMAN HOCALARI REKTÖR ÇALIŞ’I ZİYARET ETTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇANDIROĞLU PANDEMİ SÜRECİNDE YÜRÜTÜLEN EĞİTİM ÖĞRETİM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

“EĞİTİM DUYGUSAL BİR SÜREÇTİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu Pandemi sürecinde yürütülen eğitim – öğretim çalışmalarını haber ekibimize değerlendirip, 15 Şubat’ta sona erecek olan ara tatil sonrası nasıl bir yol haritası izleneceğine dair kamuoyunu bilgilendirdi. İl Müdürü Çandıroğlu “Uzaktan eğitim yolu ile öğretmenlerimiz eğitim öğretimi devam ettiriyor, daha doğrusu ettirmek durumunda kaldılar. Eğitimin doğası yüz yüze olmasıdır. İnşallah aşı çalışmaları iyi sonuç verir pandemi süreci son bulur da eğitim öğretim faaliyetine okullarımızda çocuklarımız ile göz göze eğitime devam ederiz” ifadesini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu Pandemi sürecinde yürütülen eğitim – öğretim çalışmalarını haber ekibimize değerlendirip, 15 Şubat’ta sona erecek olan ara tatil sonrası nasıl bir yol haritası izleneceğine dair kamuoyunu bilgilendirdi.

İl Müdürü Çandıroğlu eğitimin yol haritasına yönelik olarak yaptığı değerlendirmede süreci Sağlık Bakanlığı’nın ve Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin yönlendireceğini vurgulayarak şunları kaydetti. “Şuan 15 tatil sürecine girdik, yani ara tatildeyiz. Bu ara tatilimiz 3 haftalık bir süreç… Fakat diğer taraftan destekleme ve yetiştirme ve özel eğitim kurslarımız açıldı. Normal okul açılışları 3 hafta sonra olacak. Yani planlanan böyle ancak zaman geldiğinde uzaktan eğitim devam eder mi etmez mi şuan için net bir şey yok. Bu tamamen salgın sürecini yönlendiren Bilim Kurulu ve Salık Bakanlığı’nın tavsiyeleri doğrultusunda yön bulacak. Mevcut durumda kısmi anlamda eğitim öğretim devam edecek gibi gözüküyor”

İl Müdürü Çandıroğlu sözlerinin devamında eğitimin duygusal bir süreç olduğunun altını çizip öğretmen – öğrenci ilişkisinin yüz yüze olması ile başarının yakalanabileceğini vurgulayarak şöyle konuştu. “Pandemi zor bir süreç; normal yaşam açısından da zor, eğitim- öğretim açısından da zor … Uzaktan eğitim yolu ile öğretmenlerimiz eğitim öğretimi devam ettiriyor, daha doğrusu ettirmek durumunda kaldılar. Eğitimin doğası yüz yüze olmasıdır. Yani eğitim akademik bir süreç değildir. Eğitim duygusal bir süreçtir. Çocuklarda duygusal manada birliktelik bir zaman zemin ilişkisi kuramazsanız gerçek manada eğitimden bahsetmek zor. Öğretmen arkadaşlarımız bunu olabildiğince ekrandan götürmeye gayret ediyorlar. Ancak bu yöntem arzu edilen sonuçlar doğurur mu? Elbette doğurmaz. Ama eldeki imkanların bu olması, bakanlığımızın alt yapı çalışmaları, gayretleri öğretmen arkadaşlarımızın emekleri gayretleri bu süreci en hasarsız bir şekilde atlatma ile alakalı çalışmalarımız oldu. Şöyle bakmak lazım öğretmen arkadaşlar için daha zor bir süreç. Hem hazırlanmaları, hem eğitim öğretim den bekledikleri performans bu noktalarda zor bir süreç yaşandı. İnşallah bir an önce aşının hayatımıza girmesi ile salgın sona erer bizde gerçek manada eğitim öğretim faaliyetine okullarımızda çocuklarımız ile göz göze eğitime devam ederiz.”

İl Müdürü Çandıroğlu sözlerini noktalarken okullardaki hijyen koşullarından kimsenin endişesi olmaması gerektiğini vurgulayıp “Okullarımız temiz hiçbir sıkıntımız yok gerekli temizlikler yapıldı. Bakanlığımızın da bu konuda hassasiyeti söz konusu. Zaten Türkiye’nin hiçbir yerinde de böyle bir problem yok.” İfadesini kullandı.

HABER: SAMET KARATOPRAK