KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Anahtar Kelimeler: ÇALIŞ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇALIŞ, AŞI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“MUTASYON VİRÜSE KARŞI DA AŞI GELİŞTİRİYORUZ”

Kay tv- Erciyes Tv ortak yayının da sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış üniversitelerinde devam eden aşı çalışmaları ile ilgili ilimiz kamuoyunu bilgilendirdi. Mutasyon virüse karşı da aşı geliştirme gayreti içinde olduklarını duyuran Rektör Çalış “Mutasyon virüse karşı aşı geliştirmeye devam ediyoruz bunun müjdesini buradan  verebilirim. Gerçi mevcut aşı adayımızın  İngiliz Mutasyon virüsüne karşı etkili olacağı kanaatindeyiz, fakat biz yine de en çok görülen mutant virüse karşı da çalışma yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kay tv- Erciyes Tv ortak yayının da sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış üniversitelerinde devam eden aşı çalışmaları ile ilgili ilimiz kamuoyunu bilgilendirdi.

Erciyes Üniversitesince Covid 19 virüsüne karşı geliştirilen ve Faz 3 aşamasına ulaşan aşı adayının İngiliz Mutasyonu virüse karşı etkili olup olmadığı yönündeki soruya mutasyon virüse kaşı da aşı geliştirme gayreti içinde oldukları müjdesini vererek cevaplayan Rektör Çalış “Mutasyon virüse karşı yeni bir aşı dünyada yok.  Biz  İngiliz Mutasyon virüsüne karşı hemen kolları sıvadık.  Klinik çalışmalarına geçtik  ve çalışmalarda sona geldik. Mutasyon virüse karşı  aşı geliştirmeye devam ediyoruz bunun müjdesini de verebilirim. Şuandaki aşımız İngiliz Mutasyon virüsüne karşı etkili olacağı kanatindeyiz. Anacak biz yine de Erciyes üniversitesi olarak özellikle en fazla görülen mutasyon virüsüne karşı da korona virüsüne de yeni bir aşı adayı geliştiriyoruz bunu söyleyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.