KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR' MİLYON ' GÜNDE HAZIR
Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR'DEN 15 MİLYON TL'LİK YENİ YOL, 15 GÜNDE HAZIR

"ŞEHİR MERKEZİNDEN MALATYA YOLUNA KESİNTİSİZ YENİ BİR ALTERNATİF YOL OLACAK"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Güney Çevre Yolu'nun önemli geçiş noktalarından Derevenk Viyadüğü’nden Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi taşkın kanala kadar uzanacak 5 kilometrelik, 15 milyon TL’lik yolun asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç, 15 gün içerisinde bitmesi planlanan bu arterin hizmete girmesiyle şehir merkezinden Malatya yoluna kesintisiz yeni bir alternatif yol kazandırılarak, halen yoğun bir trafiği olan Sivas Bulvarı Mimarsinan katlı kavşağı arasında hissedilir bir rahatlama sağlanacağını söyledi.

Talas bölgesindeki ulaşım için önemli geçiş noktası olan Derevenk Viyadüğü’nden Hulusi Akar Bulvarı ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi taşkın kanala kadar uzanacak 5 kilometrelik, 25, 30 ve 50 metre genişliklere sahip olacak, kamulaştırma bedeli hariç 15 milyon TL maliyeti olan yolun asfalt çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaklaşık 20 bin ton asfalt kullanılacak olan 5 kilometrelik yolun asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi.

15 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Başkan Büyükkılıç çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Şuanda Talas bölgemizde Derevenk Viyadüğünden Hulusi Akar Bulvarı olarak devam eden ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi bölgesinde taşkın kanala kadar olan 5 kilometrelik yaklaşık 30 metre enindeki ana arterimizin asfaltlama çalışmalarına başladık. İnşallah 15 gün içerisinde bu çalışmalar tamamlanıp hizmete sunulmuş olacak. Yaklaşık 6 aydır burada yapılan çalışma ile gerek kanal, gerek su, gerek de doğalgaz ve elektrik ile ilgili tüm çalışmalar gözden geçirildi. Kamulaştırma çalışmaları derken epeyce yoğun çalışmalar sonrası hedefe ulaştık” dedi.

“KAYSERİ’MİZE, TALAS’IMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Bu alana 20 bin ton asfalt serileceğini söyleyen Büyükkılıç, “Yapılan asfalt ve altyapı çalışmaları, elektrik donanımları ve diğer hizmetlerimiz ile birlikte projemizi hayata geçirmiş olacağız. Şimdiden Kayseri’mize, Talas’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Buradaki canlanmayı, imarlaşmayı, hareketliliği görüyoruz. Başta Fen İşleri Daire Başkanlığı olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç ayrıca araç sürücülerinden bir istirhamı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Derevenk Viyadüğü’nde sürücülerimiz ister istemez bir miktar sürat yapıyorlar. O konuda da daha dikkatli olurlarsa sonrasında üzülmeyiz. Hizmet sektöründe kalite arttıkça, yol açısından olumsuzluklar yaşanmaması için dikkat etmemiz de gerekiyor. Her koşulda çalışma, her koşulda hizmeti insanlarımıza ulaştırmak asli görevimiz. Biliyorsunuz Talas’ımızdan Furkan Doğan Yurdu’na kadar olan 5.5 kilometrelik tramvay hattımızın da 30 Aralık’ta ihalesini yapacağını paylaştık. O ihalede tamamlanınca toplam tramvay hattımız ortalama 48 kilometreye ulaşmış olacak. Emeği geçenlere, yüklenici firmalara ve katkısı olanlara teşekkür ediyoruz. Şehrimize, Talas’ımıza bu projelerimiz, yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun.”

"ŞEHİR MERKEZİNDEN MALATYA YOLUNA KESİNTİSİZ YENİ BİR ALTERNATİF YOL OLACAK"

Başkan Büyükkılıç, Hulusi Akar Bulvarı asfaltlama çalışmalarının bu etabında elektrik, su, yağmur ve atık su giderleri gibi alt yapılarının da tamamlandığını, kamulaştırma bedeli hariç 15 milyon TL maliyeti olan bu ana artelin hizmete girmesiyle şehir merkezinden Malatya yoluna kesintisiz yeni bir alternatif yol kazandırılarak halen yoğun bir trafiği olan Sivas Bulvarı Mimarsinan katlı kavşağı arasında hissedilir bir rahatlama sağlanacağını söyledi. Büyükkılıç, bunun yanında yeni açılacak arter sayesinde bölgedeki imar hareketinin de hız kazanacağını vurguladı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ