KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÖZHASEKİ: PROJELERİ BİRE BİR TAKİP EDİYORUM

"Bütün projeleri birebir takip ediyorum”

İÇ VE DIŞ HATLAR YENİ TERMİNAL BİNALARININ İHALE TARİHİ BELİRLENDİ

BÜYÜKKILIÇ: HAVAALANI İHALESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY

BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISI’NDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘ETİK’ TALİMAT

MELİKGAZİ’NDEN VİRÜS MAĞDURU ESNAFA DESTEK

Melikgazi Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında mağdur olan ve mülkiyeti belediyeye ait iş yeri sahiplerine ödemeler konusunda yardımcı olacak.

MOBİLYA YÜKLÜ TIR ALEV ALEV YANDI

SÜRÜCÜ YANGINI BÜYÜK ÜZÜNTÜYLE İZLEDİ

İTÜ REKTÖRÜ DOĞA KOLEJİ’NDE

DOĞA KOLEJİ, ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDE OLACAK

ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞINDA RAHATSIZLANDI

DAĞCIYI JAK TİMİ KURTARDI

HÜZÜNLÜ CENAZE

BOĞULARAK HAYATINI KAYBEDEN BABA VE ÇOCUKLARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU

4 ZANLI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

DİREKSİYON HAKİMİYETİ KAYBOLAN ARAÇ REFÜJE GİRDİ

KAZAYI HAFİF ATLATTI

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ BARİYERE ÇIKTI

LÜKS CİP BARİYERE ÇARPTI

ERÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞTAYI

REKTÖR ÇALIŞ’TAN ONLİNE ÇALIŞTAY

VEKİL ÖZDEMİR, KREDİLERİ SORDU

KAYSERİ’DE KULLANILAN KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İNCESU İÇİN ÇALIŞIYORLAR

BAŞKAN İLMEK: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HAYRA AÇILAN KAPI

BAŞKAN YALÇIN: KÖPRÜ VAZİFESİ YAPIYORUZ

KOCASİNAN’DA KIRSAL MESAİSİ

45 MAHALLENİN İHTİYACINA CEVAP VERİYORUZ

BÜYÜKŞEHİR’DE GENÇLİK TOPLANTISI

“Gençliği olmayan hiçbir kurum, kuruluş ve devlet ayakta kalamaz"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediyenin eğitim, kültür, gençlik ve spor çalışmalarını kurmaylarıyla birlikte değerlendirerek, projeleri masaya yatırdı. Başkan Büyükkılıç, özellikle gençlerin önemine değinerek, “Gençliği olmayan hiçbir kurum, kuruluş ve devlet ayakta kalamaz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında Başkanlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Genel sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Bayar Özsoy ile ilgili daire başkanları katıldı.

Belediye bünyesinde eğitim, kültür, gençlik ve spor çalışmaları hakkında brifing alan Başkan Büyükkılıç, 2019-2020 yılı çalışmalarını kapsamlı bir şekilde ele alarak, önümüzdeki süreçte yürütülecek çalışmalara ilişkin talimatlar verdi.

Toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, gençlerin birer hazine olduğunu belirterek, yapılan hizmetlerde gençleri çok önemsediklerini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, “Gençlik bizim için çok çok önemlidir. Gençliği olmayan hiçbir kurum ve kuruluş, devlet ayakta kalamaz. O açıdan bizlerde gençlerimizin eğitim, donanımlı, tarihi misyona uygun o anlayış içerisinde yetişmelerini sağlamak amacıyla eğitim alanında, kültür alanında, siyaset, spor alanında donanımlı olmaları için gayret gösteriyoruz. Z kuşağı olarak nitelendirilen yavrularımızın sosyal alanda kendilerini daha da geliştirecek bir gayret içerisinde bilimle buluşmalarını, insanlıkla buluşmalarını sosyal mecrada kendilerini rahatlıkla ifade etmelerini, ülkemize, kendilerine rahatlıkla kazanım elde edecek şekilde birikimlerini kullanmalarını elbette ki önemsediğimizi buradan paylaşmak istiyorum” dedi.

“KAYSERİ EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ”

Kayseri’nin eğitim ve kültür merkezi olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Kayseri sosyalliğin merkezidir. KAYMEK ile bu alanlarda gerekli çalışmaları yapmak suretiyle kurum ve kuruluşlarımızla dayanışma içerisinde gençlerimizi donanımlı hale gelmesini sağlayan bir gayret içerisindeyiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 2019-2020 yılında gençlerimize yapılan çalışmaları ve onlardan beklentilerimiz bir bakıma değerlendiriyoruz. Kütüphanelerimizle, sportif ortamlarımızla, bilim merkezimizle z kuşağının gerçekten donanımlı hale gelme anlayışı içerisindeyiz” diye konuştu.

Z kuşağının sosyal medyayla olan bağlarından da bahseden Başkan Büyükkılıç, gençlerin sosyal medyayı bir iletişim merkezi olarak gördüklerini belirterek, “Sosyal medyadan tamamen koparak yaşamak bugün özellikle gençlerimiz için çok mümkün değil. Bu çerçeveden baktığımızda sosyal medyaya bir duruş geliştirmemiz yerine sosyal medyayı daha aktif, daha faydalı bir şekilde nasıl kullanabileceğimiz üzerinde durmamız gerekiyor. Gençlerimizi yanlışlardan korumalı, art niyetli kişilerin tuzaklarına karşı uyanık olmalarını sağlamalıyız. Tabii ki, sınırlarımız olmalı. Çünkü esas olan sosyal medyada değil hayatta var olabilmek. Gençlerimiz için öyle hizmetler vermeliyiz ki; Eğitim, kültür, spor alanında gelişmelerini sağlayarak sanal dünyaya olan bağımlılıklarını azaltarak, gerçek dünyada var olmalarını çabalamalıyız” dedi.

Kurban Bayramının yaklaştığını da hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Hemşehrilerimin şimdiden Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. İnşallah huzur içerisinde sağlıklı bir şekilde daha nice bayramlara erişmesini temenni ediyorum” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ