KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR

HUNAT’TA 3 KATLI METRUK BİNA YIKILDI

ÇOLAKBAYRAKDAR, PANDEMİ, SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINA YOĞUNLAŞTIK

CUMHURBAŞKANI’NDAN BÜYÜKKILIÇ’A ÖVGÜ

MEMDUH BEY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

BÜYÜKKILIÇ BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE TEK BİR VAKANIN BİLE GÖRÜLMEDİ

KAZANCILAR ÇARŞISININ YENİ YÜZÜ

KAYSERİ’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

BAŞKAN PALANCIOĞLU’DAN AÇIKLAMA

PANDEMİ DÖNEMİNİ FIRSATA ÇEVİRDİK

16 İLÇEDE KIYMA ÇEKİMİ DENETİMİ DEVAM EDİYOR

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ’NDE DURMAK YOK

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, BAYRAMLAŞTI

SAĞLIK PERSONELİNİN BAYRAMINI KUTLADI

YALÇIN: KURBAN BAYRAMI BELEDİYELERİN HİZMET BAYRAMIDIR

"BELEDİYELERDE HİZMET EKSİKLİĞİ OLMAZ"

‘ULAKBEL’ İLE MELİKGAZİ BELEDİYESİ TEK TUŞ UZAĞINIZDA

MELİKGAZİ BELEDİYESİ YENİ YAZILIM GELİŞTİRDİ

AK PARTİ YER.YÖN. SOR.GEN.BŞK YRD ÖZHASEKİ

TALAS DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

İLİMİZ PROTOKOLÜ BAYRAM NAMAZINI HUNAT’TA KILDI

BAYRAM NAMAZI SONRASI PROTOKOL ÜYELERİ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

TAZİYE EVLERİNDE TAZİYE YASAKLANDI

İl genelinde taziye evlerinde, evlerde, açık alanlarda taziye yapılmasının yasaklanmasına karar verildi.

TALAS'TA KURBAN HİJYENİK VE TEMİZ ORTAM

Talas Belediyesi, kesim alanlarında Korona virüs tedbirleri ve temizlik denetimlerini de ihmal etmedi.

HAYVAN SATIŞLARI BU YIL FAZLA

Geçen yıla göre maliyetler yemden dolayı bu sene %20 arttı.

AKAY'DAN ŞEKERE ZAM TALEBİ

Şekere yüzde 30 seviyesinde zam gelmeli

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

GELECEK; TARIMDA, HAYVANCILIKTA, GIDADA

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecinde İçişleri Bakanlığı kararı doğrultusuna temmuz ayına ertelenen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis toplanarak gündeminde bulunan maddeleri karara bağladı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı pandemi önlemleri kapsamında Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Uzun bir aranın ardından gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda toplamda 103 madde görüşülerek karara bağlandı. 103 madden oluşan toplantı 2019 yılı faaliyet raporu hakkındaki görüşlerle başladı.  2019 Yılı Faaliyet Raporu hakkından bildirilen görüşlerin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sözlerine “her zaman eleştiri ve tavsiyeye açık olduklarını ve bunları bir eleştiri olarak değil, yapılan çalışmalara katkı sağlayıcı tavsiyeler olarak gördüklerini” belirterek başladı. 1 milyon 260 bin metrekare alanda yapılacak olan Hava İkmal Millet Bahçesi’nin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çizilen projesi hakkında konuşan Başkan Büyükkılıç, “Burada 25 yıllık bir emek var. Bu kadro 25 yıldır bu şehre katkı sağlıyor. Biz bu işin ekonomik boyutunu da estetik boyutunu da önemsiyoruz. Rastgele proje üreten bir ekibimiz de yok. Yaklaşık dört ay boyunca gece demediler, gündüz demediler, hem uygulama projesini hem avam projelerinin hepsini çimek suretiyle ortaya bir ürün ortaya çıkarttılar. Ve sonuçta fevkalade bir ürün ortaya çıktı. Hatta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki yetkililer tarafından da ürün takdir gördü. Bu sayede de 5 milyon liramız cebimizde kalmış oldu” dedi. Başkan Büyükkılıç, Hava İkmal Millet Bahçesi’nden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ve proje çiziminde emeği geçen Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti.

BEKLENTİLERİ KARŞILAMAKLA MÜKELLEFİZ

Kayseri’yi geleceğe taşıyacak projeler için Kayseri-Ankara arasında mekik dokuduklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Her şeyden önce ben Kayserimize yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum başta Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kamuoyunda şöyle bir algı var, bir beklenti var. Kamu yatırımları bağlamında Kayseri gerekli yatırımları, gerekli yardımları almıyor diye bir algı var. Burada ben bu görüşe saygıyla bakıyorum ve diyorum ki, Kayserili hemşerilerimizin sesini ben yukarıya taşımak ve ben bunları sizlerle paylaşmak durumundayım. Bizim hiç kimseye verilmeyecek bir hesabımız yok. Memduh Büyükkılıç’ın şahsında bu şehirden bir beklenti var ise, ekibimizden bir beklenti var ise, 16 ilçe başkanımızın bizden bir beklentisi var ise, biz bunları sağlamakla mükellefiz” dedi. Ankara’ya boş yere gitmediklerini belirten Başkan Büyükkılıç, gecesini gündüzüne katarak bu şehir için çalıştığını ve yapılan çalışmalar neticesinde de Kayseri’ye yeni bir tıp fakültesi kazandırmak için yoğun temaslarda bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca Başkan Büyükkılıç,  Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı olarak kendi görevlerinin dışında da çalışmalar yaptığını ve tüm çalışmaları Kayseri’ye artı değer katabilmek adına yaptığına da işaret etti.

“GELECEK TARIMDA; GELECEK HAYVANCILIKTA GELECEK GIDADA”

Tarım ve hayvancılık ile ilgili yapılan çalışmalara da değinen Başkan Büyükkılıç, “Gelecek tarımda, gelecek hayvancılıkta, gelecek gıda da. Bu anlayış içerisinde çalışmalarımızı yapmalıyız.Kayseri markasını ön plana çıkartacak bir anlayış içerisinde hangisini söylerseniz söyleyin hepsinin elinden tutuyor bu çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

KORONA TEDBİRLERİ ULAŞIMIDA ETKİLEDİ

Ulaşım konusunda gelen sorular üzerinede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Ulaşım konusunda gönlümüz tabi ki daha fazlasını arzu eder. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmamız gerektiğini de paylaşmak istiyorum. Ulaşımda 875 tane otobüs şoförümüze biliyorsunuz izolasyon uygulaması yapılarak karantinaya alındı. Niye? Orada çıkan 7 kişide koronavirüsün müsbet çıkmasından dolayı. Biz o kararı almasaydık uygulamasaydık herhalde Kayseri’nin tamamına bu virüs bulaşacaktı. Sağolsun otobüsçü esnafımız anlayışla yaklaştı. Önce kızdılar ama sonra anlayışla karşıladılar. Baktılar ki haklıymışız. Arkadaşlarımız aktarma modeli geliştiriyor. Bunu bütün dünya uyguluyor. Amacımız nedir? Burada zaten tek biletle aktarmada ikinci bir bilet ücreti almıyoruz. Onu böylece 80 dakika içerisinde kullanmasını sağlıyoruz. Ve o vatandaşlarımızın özellikle de tramvaydan da faydalanmasını sağlıyoruz. Şu anda tramvay % 30’larda çalışıyor. Bizim amacımız tramvayımızın daha fazla kapasite ile çalışması, otobüs sayısının az olması. Cumhuriyet Meydanı’nın trafik açısından tıkanmaması gibi faktörleri göz önüne alarak işin sadece maddi boyutunu değil, ayrıca sera gazı salınımını önlemek amacıyla çevreci bir anlayış sergilememizi insan vakit ve kaynak israfını,  hepsini enine boyuna düşünerek bir planlama yapıyoruz” şeklinde konuştu.

2019 yılı faaliyet raporunun kabul edildiği ve denetim raporunun üyelerin bilgisine sunulduğu Meclis toplantısında, Encümen ile meclis komisyonlarına da seçimler yapıldı. Toplam 103 maddenin karara bağlandığı meclis toplantısının 2’nci oturumunun Cuma günü yapılması kararı da alındı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ardından KASKİ Genel Kurul toplantısı da gerçekleştirilerek, gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ