KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

GELECEK; TARIMDA, HAYVANCILIKTA, GIDADA

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecinde İçişleri Bakanlığı kararı doğrultusuna temmuz ayına ertelenen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis toplanarak gündeminde bulunan maddeleri karara bağladı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı pandemi önlemleri kapsamında Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Uzun bir aranın ardından gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda toplamda 103 madde görüşülerek karara bağlandı. 103 madden oluşan toplantı 2019 yılı faaliyet raporu hakkındaki görüşlerle başladı.  2019 Yılı Faaliyet Raporu hakkından bildirilen görüşlerin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sözlerine “her zaman eleştiri ve tavsiyeye açık olduklarını ve bunları bir eleştiri olarak değil, yapılan çalışmalara katkı sağlayıcı tavsiyeler olarak gördüklerini” belirterek başladı. 1 milyon 260 bin metrekare alanda yapılacak olan Hava İkmal Millet Bahçesi’nin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çizilen projesi hakkında konuşan Başkan Büyükkılıç, “Burada 25 yıllık bir emek var. Bu kadro 25 yıldır bu şehre katkı sağlıyor. Biz bu işin ekonomik boyutunu da estetik boyutunu da önemsiyoruz. Rastgele proje üreten bir ekibimiz de yok. Yaklaşık dört ay boyunca gece demediler, gündüz demediler, hem uygulama projesini hem avam projelerinin hepsini çimek suretiyle ortaya bir ürün ortaya çıkarttılar. Ve sonuçta fevkalade bir ürün ortaya çıktı. Hatta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki yetkililer tarafından da ürün takdir gördü. Bu sayede de 5 milyon liramız cebimizde kalmış oldu” dedi. Başkan Büyükkılıç, Hava İkmal Millet Bahçesi’nden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ve proje çiziminde emeği geçen Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti.

BEKLENTİLERİ KARŞILAMAKLA MÜKELLEFİZ

Kayseri’yi geleceğe taşıyacak projeler için Kayseri-Ankara arasında mekik dokuduklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Her şeyden önce ben Kayserimize yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum başta Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kamuoyunda şöyle bir algı var, bir beklenti var. Kamu yatırımları bağlamında Kayseri gerekli yatırımları, gerekli yardımları almıyor diye bir algı var. Burada ben bu görüşe saygıyla bakıyorum ve diyorum ki, Kayserili hemşerilerimizin sesini ben yukarıya taşımak ve ben bunları sizlerle paylaşmak durumundayım. Bizim hiç kimseye verilmeyecek bir hesabımız yok. Memduh Büyükkılıç’ın şahsında bu şehirden bir beklenti var ise, ekibimizden bir beklenti var ise, 16 ilçe başkanımızın bizden bir beklentisi var ise, biz bunları sağlamakla mükellefiz” dedi. Ankara’ya boş yere gitmediklerini belirten Başkan Büyükkılıç, gecesini gündüzüne katarak bu şehir için çalıştığını ve yapılan çalışmalar neticesinde de Kayseri’ye yeni bir tıp fakültesi kazandırmak için yoğun temaslarda bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca Başkan Büyükkılıç,  Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı olarak kendi görevlerinin dışında da çalışmalar yaptığını ve tüm çalışmaları Kayseri’ye artı değer katabilmek adına yaptığına da işaret etti.

“GELECEK TARIMDA; GELECEK HAYVANCILIKTA GELECEK GIDADA”

Tarım ve hayvancılık ile ilgili yapılan çalışmalara da değinen Başkan Büyükkılıç, “Gelecek tarımda, gelecek hayvancılıkta, gelecek gıda da. Bu anlayış içerisinde çalışmalarımızı yapmalıyız.Kayseri markasını ön plana çıkartacak bir anlayış içerisinde hangisini söylerseniz söyleyin hepsinin elinden tutuyor bu çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

KORONA TEDBİRLERİ ULAŞIMIDA ETKİLEDİ

Ulaşım konusunda gelen sorular üzerinede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Ulaşım konusunda gönlümüz tabi ki daha fazlasını arzu eder. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmamız gerektiğini de paylaşmak istiyorum. Ulaşımda 875 tane otobüs şoförümüze biliyorsunuz izolasyon uygulaması yapılarak karantinaya alındı. Niye? Orada çıkan 7 kişide koronavirüsün müsbet çıkmasından dolayı. Biz o kararı almasaydık uygulamasaydık herhalde Kayseri’nin tamamına bu virüs bulaşacaktı. Sağolsun otobüsçü esnafımız anlayışla yaklaştı. Önce kızdılar ama sonra anlayışla karşıladılar. Baktılar ki haklıymışız. Arkadaşlarımız aktarma modeli geliştiriyor. Bunu bütün dünya uyguluyor. Amacımız nedir? Burada zaten tek biletle aktarmada ikinci bir bilet ücreti almıyoruz. Onu böylece 80 dakika içerisinde kullanmasını sağlıyoruz. Ve o vatandaşlarımızın özellikle de tramvaydan da faydalanmasını sağlıyoruz. Şu anda tramvay % 30’larda çalışıyor. Bizim amacımız tramvayımızın daha fazla kapasite ile çalışması, otobüs sayısının az olması. Cumhuriyet Meydanı’nın trafik açısından tıkanmaması gibi faktörleri göz önüne alarak işin sadece maddi boyutunu değil, ayrıca sera gazı salınımını önlemek amacıyla çevreci bir anlayış sergilememizi insan vakit ve kaynak israfını,  hepsini enine boyuna düşünerek bir planlama yapıyoruz” şeklinde konuştu.

2019 yılı faaliyet raporunun kabul edildiği ve denetim raporunun üyelerin bilgisine sunulduğu Meclis toplantısında, Encümen ile meclis komisyonlarına da seçimler yapıldı. Toplam 103 maddenin karara bağlandığı meclis toplantısının 2’nci oturumunun Cuma günü yapılması kararı da alındı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ardından KASKİ Genel Kurul toplantısı da gerçekleştirilerek, gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ