KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KURALLARA UYARSAK KISA SÜREDE SONUÇ ALIRIZ

VALİ GÜNAYDIN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

MELİKGAZİLİLER MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMIYOR

PALANCIOĞLU: MELİKGAZİLİLER MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

YEŞİLHİSAR’DA AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARI KONTROL EDİLDİ

MUSTAFA ŞAHİN: "KAYSERİ, TÜRKİYE’DEKİ ÇEREZLİK ÇEKİRDEK ÜRETİMİNİN YÜZDE 18’İNİ KARŞILAMAKTADIR”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASINI HEP BİRLİKTE SARALIM”

BALKAYA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ‘KADINA ŞİDDETE DUR’ DEDİ

"KAYSERİ BİR AÇIK HAVA MÜZESİ"

KAYSERİ'DEKİ FOSİLLER ANADOLU TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

‘ERCİYES'TE GÖRSEL ŞÖLEN VAR’

GÖKYÜZÜ MERAKLILARI METEOR YAĞMURUNU ERCİYES'TE İZLEYECEK

VİRÜSTEN ERCİYES’İN TEMİZ HAVASINDA KORUNUYORLAR

ERCİYES’TE KURULAN ÇADIR KAMPINA YOĞUN İLGİ

PAZAR YERLERİNDE “COVİD-19” MÜCADELESİ ANLATILDI

VALİ VE BAŞKAN’DAN ‘PAZAR’ DENETİMİ

KAYMEK TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

70 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM

BAŞKAN PALANCIOĞLU, DENETİME DEVAM ETTİ

DEZENFEKTEYE DEVAM EDİYORUZ

HAYIRSEVER BELEDİYEYE HAYIRSEVERLERDEN ŞARTLI BAĞIŞ

PALANCIOĞLU: BAŞARININ GÖSTERGESİDİR

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN TABELA ÇAĞRISI

TÜRKÇEMİZE AÇIK BİR SALDIRI

BAĞLAMIŞ’DAN KARPUZATAN’A DENETİM

COVİD 19’LA MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

KAYSERİ’DE KONUT SATIŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

KONUT SAYISI, 4 KATINA ULAŞTI

VİRÜS DENETİMİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN UYARI

KTO BAŞKANI GÜLSOY DENETİMLERE KATILDI

ESNAFIMIZ KURALLARA UYUYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KÜTÜPHANLER ZİNCİRİ

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHRİ GELECEĞE TAŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu törenle hizmete açtı. Başkan Büyükkılıç, kütüphanelerin açılışında, “El ele gönül gönüle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak hep beraber Kayserimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi, Okuyan Şehir Kayseri’ye yeni kütüphaneleri kazandırmaya devam ediyor. Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Beyaz Şehir Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşen törenle birlikte diğer üç kütüphanenin açılışları da eş zamanlı olarak video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Tören Mehter Takımı gösterileriyle başladı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen törene Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, , İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, , Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ve protokole mensup çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak belirli bir süreçten sonra böyle bir açılışa vesile olmanın ve bir araya gelmenin kendisini çok sevindirdiğini ancak; hem sosyal mesafeye uyarak, hem de maskeleri takarak, dikkatli ve özenli davranılması gerektiğini vurguladı. Kayseri’nin stratejik bir konumda ve geçiş bölgesinde olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, koronavirüs sürecinde çok daha özenli davranılması gerektiğini, bu durumun da yöneticilerin uyarmasıyla değil herkesin sorumluluk üstlenerek gerçekleşeceğini kaydetti.

Kayserililerin bu hassasiyetle mevzuata uymayı, yöneticilere yardımcı olmayı her zaman kendisine ilke edinmiş insanlar olduklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, devletine bağlı bir şekilde kurallara uyan Kayserililere şükranlarını sunarak “Gönlümüz daha fazlasını arzu ediyor ve sıfır vaka olana dek bu çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz. Bir süre daha hassasiyet göstererek, geri duralım diyoruz. Çünkü biz sizleri seviyoruz. Bir doktor olarak söylüyorum. Dışarıda gezen kardeşlerimizin sağlıklı olarak görülüyor olması koronavirüsünü taşımadığı anlamına gelmez. Belirtiler ancak; belirli bir yaş sonrasında ya da kronik hastalığı olanlara temas edildiğinde ortaya çıkıyor. Bu hassasiyetten dolayı sevgili yavrularımıza sesleniyoruz. ‘bana bir şey olmaz’ demeyin. Gerekli özeni gösterelim” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kuralları ile Sayın Valimizin başkanlığında, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, emniyet müdürlüğümüz, jandarma komutanlığımız ve filyasyonda yüz akımız olan Sağlık İl Müdürlüğümüzün kıymetli ekibiyle çalışmalar yapıyoruz. Biz de hekim olmanın getirisiyle bu hassasiyete hassasiyetler ekledik. Huzur Evi’nde 142 tane misafirimiz olan büyüklerimizin yaşları itibariyle ve sağlıkları açısından işin en başından önce bile 1. dereceden yakınları dahil olmak üzere kimseyi almadık. 58 tane çalışanımızın çalışmalarını belirli periyotlarla ayarladık. Çok şükür şimdiye kadar huzur evimizde bir tane vakamız karşımıza çıkmadı. Gerekli duyarlılığı gösterince sonuç hepimizin yüzünü güldürüyor. Halk otobüslerimizle ilgili bir çalışma yaptık. Zaman zaman eleştiri bile alsak, doğru olanı yaptığımıza inandık. Sonuçta haklı olduğumuzda ortaya çıktı. İşte bütün bunlara rağmen, bazen ihmal etme, bazen önemsememe olduğu için vaka sayısındaki rakamlar içimize sinmiyor. Doğrudur Türkiye ortalamasının altındayız. Ama bu yetmez, Kayserimizi, hemşehrilerimizi, gençlerimizi, yavrularımızı sizleri seviyoruz. Sizlerden daha da özen göstermenizi bekliyoruz. Alınan her karar sizleri korumak için alınıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Açılışı gerçekleştirilen kütüphaneler hakkında da bilgi veren Başkan Büyükkılıç, Beyazşehir Halk Kütüphanesi ve Beyazşehir Çocuk Kütüphanesi’ni çok kısa zaman içinde tamamladıklarını, kütüphane binasının 400 kişi kapasitesi olduğunu güncel ve akademik kitaplarla kütüphane koleksiyonuna sahip olduklarını belirtti. Öğrencilerin faydalanacağı 12 bin adet basılı kitap, 22 bin e-kitap, 3 bin sesli kitap ve 70 süreli yayın aboneliği bulunmakta olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, kullanıcıların bilgisayar, internet, fotokopi-tarama hizmetlerinden ücretsiz ve sınırsız olarak faydalanabileceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şu bilgileri verdi: “Ziya Gökalp Semt Kütüphanemiz de ise ; iki geniş okuma salonu, çocuk bölümü, etkinlik ve konferans bölümü, bilgisayar bölümü mevcut. Mescidler ve geniş bahçesi ile yaşanılabilir mekana dönüştürdüğümüz Ziya Gökalp Semt Kütüphanemiz de 250 kişi kapasitesi ile 6000 basılı kitap, 22000 elektronik kitap, 3000 sesli kitap, 70 süreli yayın ve ücretsiz fotokopi hizmetleri bulunmakta. Ziya Gökalp Semt Kütüphanemizde de salgın süresince sosyal mesafe kurallarına uyarak 250 kişilik kapasitemizi 65 kişi olarak belirledik. Açılışını yaptığımız diğer kütüphanemiz Argıncık Semt Kütüphanesi’dir. Argıncık Semt Kütüphanesi iki okuma salonu, sesli ders çalışma bölümü, çocuk bölümü, bilgisayar bölümü, mescidleri olan Kütüphanemiz 200 kişi kapasitesi ile 6000 basılı kitap, 22000 elektronik kitap, 3000 sesli kitap, 70 süreli yayın ve ücretsiz fotokopi hizmetleri bulunmakta. Argıncık Semt Kütüphanemizde de salgın süresince sosyal mesafe kurallarına uyarak 200 kişilik kapasitemizi 55 kişi olarak belirledik. Son olarak bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Merkez Kütüphanemize ek okuma salonları ve konferans- etkinlik salonları ile artık sizlerin hizmetinde. Bu kısım Merkez Konservatuar olarak hizmet vermekteyken konservatuarımızı daha büyük binaya taşıyarak bu alanı ferah bir kütüphaneye dönüştürdük. Merkez Kütüphanemizin kapasitesini bu şekilde 200 kişi daha arttırmış bulunuyoruz”

Başkan Büyükkılıç, el ele gönül gönüle Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak hep beraber Kayseri’ye çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek sözlerini noktaladı.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da, “ Bugün şehrimizin kültür hayatına aynı zamanda eğitim hayatına ciddi katkılar sağlayacak, dört adet kütüphaneyi açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın konuşmasından da anladığımız kadarıyla gerek donanım anlamında gerekse sunduğu imkanlar açısından insanın öğrenci olası geliyor” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından video konferans yöntemiyle Merkez Kütüphanesi Ek Okuma Salonu’nda Genel Sekreter Hüseyin Beyhan’a, Ziya Gökalp Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk’e, Argıncık Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy’a bağlanılarak Vali Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla açılışlar gerçekleştirildi. Ardından protokolün katılımıyla İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in duasıyla Beyazşehir Halk Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ