KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Büyükşehir’den miniklere “konser”

Başkan Büyükkılıç, devlet tiyatrosunda ‘Hacı Bektaş’ tiyatro oyununu izledi

Talas Musiki Cemiyeti'nde Yunus Emre anlatıldı

Akkışlalı Hanımlardan ‘Örgü Bebek’ sergisi

Talas’ta ‘kuşaklararası’ resim sergisi

Çolakbayrakdar: “Yaşayan bir kütüphane kazandıracağız”

Kayseri Büyükşehir 2021'de kültür sanatın adresi oldu

Erdemli Vadisi'nde kazı çalışmaları başlayacak

Talas'ta 2022’nin ilk Antika Pazarı

 ‘Gençlerle Kitap Sohbetleri' devam ediyor

MİLLİ ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ERÜ’DE ANILDI

MELİHAT GÜLSES ŞARKILARI İLE MEST ETTİ

GELENEKSEL ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

MİMAR SİNAN MÜZESİ PANEL KONUSU OLDU

TALAS’TA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ HIZ KESMİYOR

USTALARLA ŞİİR DOLU GECE

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR BAŞKENT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Büyükşehir Belediyesi, spor, gastronomi, kültür ve sanat gibi çeşitli alanlardaki stantları ile Türkiye’nin en büyük gençlik festivalinde gençlerin gönüllerini fethetti.

Başkent Millet Bahçesi’nde Yerel Yönetimler Başkanlığınca ‘Tam Bana Göre Festival’ sloganıyla gençlere yönelik olarak düzenlenen festivalde Kayseri Büyükşehir Belediyesi standı yoğun ilgi görüyor. 81 ilden 180 belediyenin tanıtım etkinlikleri ile katılım sağladığı Türkiye’nin en büyük gençlik festivali kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gençlik ve Yerel Yönetimler Temalı Proje Yarışması’nda Kültür Sanat Eğitim ve Spor Faaliyetleri dalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül alırken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de stantlarıyla boy göstererek, Erciyes’i, pastırması ve mantısı ile öne çıkan kadim kenti tüm yönleriyle tanıtıp, gençlerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, festival alanında, KAYMEK, KAYTUR, Erciyes A.Ş., Bilim Merkezi ve Spor A.Ş gibi birimleriyle etkinliklerini sürdürüyor. Organizasyonda Büyükşehir Belediyesi workshop, sergi ve uygulama alanlarının yanı sıra belediye bünyesinde bulunan KAYMEK’in ebru sanatı, akıl oyunları, fotoğraf çekimi gibi çeşitli etkinlik stantları ile gençlerle buluşuyor.     

Festivalde gençlerin ilgi odağı olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, pek çok yönü ile ön plana çıkan ve gastronomi zenginliği ile de ayrı bir öneme sahip olan kadim kent Kayseri’nin tanıtımına ayrı bir önem vererek, pastırmayı ve diğer lezzetlerini de ziyaretçilere tattırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, festivalin sona ereceği 21 Kasım akşamına kadar Başkent Millet Bahçesi festival alanında gençlerle buluşmaya ve Kayseri’nin tüm yönleriyle tanıtımını yapmaya devam edecek.