KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKKILIÇ ‘IN HAMLESİ BEYDEĞİRMENİ PROJESİ’Nİ AYAĞA KALDIRDI

YATIRIMCI SAYISI 385’E, YATIRIM ALANI DA 1 MİLYON 800 BİN METREKAREYE ULAŞTI

DOKTOR BAŞKAN’DAN BÜYÜKŞEHİR’DE ‘HES KODU’ DENETİMİ

“AMAÇ İNSANLARA EZİYET ETMEK DEĞİL, KENDİLERİNİ KORUMAK”

TİCARET MÜZESİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

“TİCARET HAYATININ GEÇMİŞİ CANLANACAK”

KÜLTEPE YAPILAN PROTOKOL İLE DAHA FAZLA TANITILACAK

"MODERN TİCARET ŞARTLARININ 6 BİN YIL ÖNCE İŞLENDİĞİ TOPRAKLAR: KÜLTEPE"

MELİKGAZİ'DEN OKULLARA KATKI

“EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR”

KOCASİNAN, YENİMAHALLE’DEKİ PAZAR YERİNİ YENİLEDİ

“KONFORLU VE HİJYENİK ALIŞVERİŞ ORTAMLARI”

 ‘HAYIR ÇARŞISI’ TOPLUMSAL DAYANIŞMA VESİLESİ

“İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bağlantı kuruyoruz”

DEVELİ'DE YAPILACAK OLAN 70 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmza törenine hayırsever Turan Aksu ve eşi Fatma Aksu, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici ve Develi İlçe Milli Müdürü Murat Toprak katıldı.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ATİLLA SERTEL KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

“GAZETECİLERİN HAKLARI GASP EDİLİYOR”

AKSOY, 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube BAŞKANI AKİF AKSOY, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN TOK, 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Tok: "Gazetecilerimiz tarafsız, güvenilir ve ilkeli habercilik anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirmektedir.”

ASKON, 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

GAZETECİLER MİLLETİN VİCDANININ SESİDİR

İHTİYAÇ NEREDE, BÜYÜKŞEHİR ORADA

BÜYÜKKILIÇ, BÜNYAN’DA DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TUZHİSAR’DA PANCAR SÖKÜM PROGRAMINA KATILDI

“ÇİFTÇİ DOSTU ANLAYIŞIYLA BİR VE BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TEKNOPARK'IN İÇİNE YENİ YOL BAĞLANTISI YAPILDI

KOCASİNAN’DA YOL ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: 110 FARKLI NOKTADA ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRDİK

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR FİLOSU'
Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSU'NA 24 YENİ ARAÇ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “MAZERET GÖSTERMEKSİZİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesince satın alınarak araç filosuna dahil edilen 24 adet otobüs törenle hizmete dahil edildi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; "İlimiz sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap vermek maksadı ile satın alarak araç filomuza dahil ettiğimizi 24 yeni aracımızı hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir mazeretin ardına sığınmadan azim ve kararlılık ile görev yaptığımızın da altını önemle çiziyorum” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediyesince satın alınarak araç filosuna dahil edilen 24 adet otobüs törenle hizmete dahil edildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenin başlangıcında konuşan Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu ilimizde hizmet veren otobüs sayısının filoya yeni eklenen 24 otobüs ile bilikte 657'ye çıktığının altını çizerek “Hepinizin bildiği gibi pandemi sürecinden geçiyoruz. Bu süreçte, hem filomuzdaki otobüs sayısı hem filomuzdaki otobüslerin çeşitliliği çok önem arz ediyordu. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımıza ulaşıma vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu otobüslerle beraber filomuzdaki otobüs sayısını 657’ye çıkarmış oluyoruz. Aynı zamanda 69 adette tramvayımız var, bu şekilde Kayseri de toplu taşıma hizmeti vermeye devam ediyoruz. Amacımız, vatandaşlarımıza daha kaliteli, konforlu ve daha güvenli ortamlarda toplu taşıma hizmeti sunmak. Araç çeşitliliği bizim için bu şekilde önemli. Filomuzda şu anda hem körüklü araçlarımız yüksek kapasiteli 12 metrelik, 9 metrelik ve 8 buçuk metrelik araçlarımız var. İhtiyaca binaen yolculuğun yoğun olduğu saatler de büyük araçlar, az yoğun olduğu bölgeler de küçük araçları kullanarak, aynı zamanda çok ciddi bir kamusal fayda ve çok ciddi tasarruf etmiş olacağız, Bu anlamda bu araçları almak bizim için çok önemliydi” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’da konuşmasında pandemi döneminde kurumlarla uyum içerisinde çalışıldığını vurgulayarak "Kayseri'nin en büyük özelliği uyum kültürü içerisinde çalışmalarını sürdürmek. Pandemi sürecinde buna çok daha ihtiyaç olduğunu hepimiz gözlemledik. Valimizin bizleri yüreklendiren, bizlerin yaklaşımına vesile olan davranışları da takdire şayandır. O açıdan Kayseri'de kamu hizmeti vermek bir bakıma kolaylaşıyor. Pandemi sürecinde fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza minnet duyuyor, teşekkür ediyorum. Onların bu çalışmalarını destekleyen, özellikle filyasyon ekiplerinde yaptıkları hizmet göz ardı edilmeyecek olan emniyetimize, jandarmamıza, belediye çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Bütün bu dayanışmanın getirdiği bereketi yaşıyoruz. Kayserimiz stratejik bir şehir, güvenli bir liman. Son süreçte hareketliliğin getirdiği, seyahat sınırlandırmasının kalkmasıyla bir miktar vaka artışı söz konusu olabilir. Bunlar bizi karamsarlığa itmemeli, tedbir almamıza engel olmamalı. Hiçbir zaman mazeret göstermeden gerekli tedbirlere uyarak, cumhurbaşkanımızın maske, mesafe, temizlik üçlemini asla göz ardı etmeyerek çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Her şeyden önce esnaflarımıza, vatandaşlarımıza kurallara uyma bağlamında göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yeter mi? Yetmez. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımıza gereksiz yere kalabalıkta bulunmamalarını, gereksiz yere toplum içerisinde yer almamalarını, işlerinin biter bitmez en güvenli yer olan evlerine gitmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Filoya katılan 24 adet otobüsün hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç; "Filomuzu güçlendirmek, ihtiyaçlara cevap vermek, mazerete sığınmamak amacıyla 24 tane aracımızı filomuza katıyoruz. İnşallah sağlıklı, huzurlu hizmetlere vesile kılsın. Aynı zamanda ulaşımla ilgili diğer çalışmalarımızı da hızla sürdürüyoruz. Talas Mevlana Mahallesi'nden şehrimize olan güzergah ile Anafartalar Şehir Hastanesi KumsMALL hattındaki Belsin güzergahının da ihale çalışmalarının tamamlandığını paylaşmak isterim. Bu çalışmalarımızla birlikte adeta bir ulaşım ağı ortaya çıkmış olacak" ifadesini kullandı.

Törenin sonunda İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven tarafından gerçekleştirilen dua ile ilimiz sakinlerinin hizmetine giren 24 yeni otobüs, özellikle ayakta yolcu alınmasının yasak olduğu bugünlerde şehir içi ulaşımda önemli bir görev ifa edecek.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ