KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ TOLGA DEMİRCİ

BABA OCAĞI’NDA HAKK’A UĞURLANCAK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

“AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

ALİ YAVUZ’DAN BASIN TOPLANTISI

“TERÖRLE MÜCADELEDE SONUNA KADAR GİDİLECEĞİNE, TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

BAŞKAN PALANCIOĞLU KSMMMO’NI ZİYARET ETTİ

PALANCIOĞLU: BELEDİYE VE STK’LAR ARASINDAKİ DAYANIŞMA ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN 7 GÜN 24 SAAT HİZMET

SALUR MAHALLESİ SAKİNLERİNE YEMEK DESTEĞİ

BAŞKAN YALÇIN HAYATİ İNANÇ İLE ONLİNE SOHBET ETTİ

SOHBET PROGRAMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HACILAR BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 50 TON PATATES

HEM ÜRETİCİYE HEM DE VATANDAŞA DESTEK

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ DENİZLİ VE MERSİN’E ÖRNEK OLACAK

DENİZLİ VE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE TEKNİK GEZİ

7/24 KÜTÜPHANEDE ÇALIŞMA SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

KÜTÜPHANE ARTIK PAZAR HARİÇ HER GÜN 20.00’YE KADAR HİZMET VERECEK

'ANADOLU GÖNÜL YOLU, 81 GENÇ, 81 BAYRAK' ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

'ANADOLU GÖNÜL YOLU' PROJESİNDE BAYRAK, SİVAS'TAN SONRA KAYSERİ’DE

PALANCIOĞLU VE KARACAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE KAFELERİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU: ESNAF YENİ NORMALLEŞMEDEN MEMNUN!

TALAS’TA ‘YERİNDE KARAR’ DENETİMLERİ

YALÇIN VE DÖNMEZ UYUM DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

GAZETECİLER SEÇİME GİDİYOR

GAZETECİLER’DE SEÇİM HEYECANI

GÜLSOY VE BAĞLAMIŞ'TAN YENİ KONTROLLÜ NORMALLEŞME DENETİMİ

GÜLSOY: ÖNLEMLERE BİRLİKTE UYARAK MAVİ BÖLGEYE GEÇECEĞİZ

KABAKCI VE ÇANDIROĞLU MASKE DENETİMİNE ÇIKTI

HEM ESNAFLARI DENETLEDİLER HEM DE VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDULAR

DEVELİ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN MASKE DENETİMİ

ESNAFA YÖNELİK MASKE VE HİJYEN DENETİMİ

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR-TOMARZA
Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR-TOMARZA EL ELE

“TEK TAŞLA DUVAR OLMAZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kabak çekirdeği ve taşı ile meşhur Tomarza ilçesinde 2020 yılını değerlendirdi, 2021 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında sunum aldı. Büyükkılıç, “Büyükşehir-Tomarza Belediyesi el ele her türlü çalışmayı yapmaya özen gösterdik. Allah lütfediyor, bereketlendiriyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe ziyaretlerine Tomarza ile devam etti. İlçe Belediye Başkanlığı’nda Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada istişare toplantısına katıldı. Meclis üyelerinin de yer aldığı toplantıda Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Başkan Büyükkılıç’a 2020 yılı değerlendirme, 2021 yılı yatırım sunumu yaptı.

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, “2020 yılında yapmış olduğumuz çalışmaların, Tomarzalı hemşehrilerimiz tarafından, 54 mahallemiz tarafından olumlu tepkilerle karşılaştık. Bu olumlu tepkileri alırken de bu tepkilerin asıl kaynağı Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Allah razı olsun, onun verdiği destekler ile biz mahallelerde insanların duasını aldık, onların memnuniyeti ile karşı karşıya kaldık” dedi.

“ALLAH LÜTFEDİYOR, BEREKETLENDİRİYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da yaptığı konuşmada Pandemi demeden, gece-gündüz ibadet aşkıyla ve el birliğiyle dayanışma içerisinde çalıştıklarını belirterek, “Tomarza’mızın kıymetli başkanı her zamanki gibi sıcaklığı, insanlığı ve işini takip etme yaklaşımı ile bizlerle uyum içerisinde çalışmalarını sürdürdü. Elbette vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermek amacıyla, KASKİ’mizle, elektrik şirketimizle, doğal gazımızla dayanışma içerisinde, Büyükşehir-Tomarza Belediyesi el ele her türlü çalışmayı yapmaya özen gösterdik. Allah lütfediyor, bereketlendiriyor. Biz iyi niyetle yola çıkıyoruz, ummadığımız yerlerden kapılar açılıyor ve o lütufla, lütfu ihsanıyla biz de sizlere hizmet ediyoruz. Allah’a şükür her istenileni az ya da çok hayata geçirdik. Bu günlere geldik” diye konuştu.

Konuşmasında ‘Hiç bunalmadık, hiç daralmadık’ diyen Büyükkılıç planlı programlı bir şekilde, istişare ederek, yine 2021’in de bereketli bir şekilde geçeceğine inandığını vurguladı.

Pandemi döneminin mazeretine sığınmadıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Kayseri’mizin insanı, ilçelerimizin insanları kurallara uyan mantık ve anlayışı içerisinde kurallara uyduğu için iyi bir noktaya geldik. İnşallah aşılar da başladı, sıfırlama noktasına da gelir, bu süreci de en az hasarla atlatırız diye umuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde dünyada herhalde Türkiye kadar sağlık alt yapısını oluşturmuş, özgüven içerisinde olan başka bir ülke yok. Bir doktor olarak her şeyden önce kendisine minnet duyuyoruz. Ben doktorluk yıllarıma şöyle bir geriye dönüp baktığımda uygulamalar bağlamında inanın o dönemlerden utanıyorum. Ama Allah’a şükür ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi ile şu anda sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Sağlık Bakanı’mızla, sağlık ordusu ile vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Ve hep beraber bunun bereketini yaşıyoruz. Tabi tek taşla duvar olmaz. Burası taş memleketi. Yani taşın yoğun olduğu, çıkarıldığı, bazaltın, andezitin yoğun olduğu yer. Tek taşla duvar olmaz. Onun kıymetini iyi bilir buranın insanları, Kayserililer Mimar Sinan’ın torunlarıdır. Ayrıca tek çiçekle de bahar gelmez. Biz başkanlarımıza, mesai arkadaşlarıma, alt yapı kuruluşlarıma teşekkür ediyorum. Uyum kültürü içerisinde de bu çalışmaları yapıyoruz. İnşallah yeni dönemde de güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.”

Büyükkılıç, belediye ziyaretinin ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden AK Parti Tomarza İlçe Başkanı Erhan Şahin’in babası Emir Şahin için taziye ziyaretinde bulundu.