KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÜNİVERSİTELERE TAM DESTEK

ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPIYORUZ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin en köklü üniversitesi Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen “ Kalite Güvence Sistemi, Eğitim-öğretim, Araştırma Geliştirme Toplumsal Katkı ve Yönetim Süreçlerinin” değerlendirildiği Dış Paydaşlar Toplantısı’nda şehirde bulunan 4 üniversiteye tam destek verdiklerini belirterek,  “Hangi talep gelirse gelsin. ‘Bu konuda nasıl katkı sağlarız’ diye çırpınan bir yaklaşım ortaya koyuyoruz” dedi

Erciyes Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Dr. Mustafa Çalış,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve çok sayıda davetli katıldı.

Dış Paydaşlar Toplantısı’nda konuşan Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi’nin şehre ayrı bir değer kattığını ifade etti.

Kayseri’nin geçmişten beri Makarr-ı Ulema diye bilindiğini ve geçmişte 16 medresede eğitim ve araştırma çalışmalarının yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Kayserimizi çok önemsiyoruz. Kayseri elbette hayırseverleriyle hepimiz tarafından takdir toplayan bir şehir. Bununla birlikte 42 yıllık Erciyes Üniversitemiz gibi değerimizde şehre artı bir katkı sağlıyor. Diğer üniversitelerimizde şehrimizin gururu olan oluşumlardır. Dayanışma içerisinde yapılan çalışmalarla daha da iyi noktalara geleceğiz. Burada yaklaşık 75 bin öğrenci kapasitesi olan Kayserimizde okuyacak yavrularımız gerek fiziki koşullar, gerekse sosyal kültürel bağlamda arzu edilen vasıfta imkânlar sağlaması hepimizin arzusudur. Kayseri ile ilgili dışarıdan gelenler açısından sıradan bir Anadolu şehri diye düşünüyorlar. Ancak Kayserimizi görünce tanıyınca, Kayserimizin büyükşehirlerin imkânlarını taşıyan ama büyükşehirlerin sıkıntılarını en az yaşatan şehir olduğunun farkına varıyorlar. Bu şehirde yaşamayı arzu eder konuma geliyorlar. Şehrimize sahiplenme duygusuyla dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

YEREL YÖNETİMLER OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPIYORUZ

Sivil toplum teşkilatları ve üniversitelerle dayanışma içerisinde hareket ettiklerini ve bunun en güzel örneğini sergilediklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Hangi talep olursa olsun, hiçbirini göz ardı etmeden sahipleniyoruz. Üzerimize vazife olsa da olmasa da ‘bu konuda nasıl katkı sağlarız’ diye çırpınan bir yaklaşım sergiliyoruz. Kayserimizin kültürel açıdan, sosyal açıdan, kültürel açıdan pazarlama anlayışı içerisinde hem de bu koşulları oluşturma anlayışı içerisinde yaptığımız çalışmaları siz de takip ediyorsunuz. Kayserimi şu anda hak ettiği yerde değil. İnşallah bunu el birliğiyle daha iyi konum ve durumda kamuoyuyla paylaşıp, kendimizi ifade edeceğiz. Başkalarını eleştirmek, başkaları ile ilgili gereksiz yere nefesimizi tüketmek yerine kendimize ait, şehrimize ait olan güzellik pazarlama ya da paylaşma anlayışı içerisinde hareket edersek, burada çok daha fazla kazanım elde ederiz. Erciyes Üniversitemiz ya da diğer üniversitelerimiz tek başına anlam ifade etmez. Yerel Yönetimlerde tek başına bir anlam ifade etmez. İşte hepimiz birlikte olursak, dayanışma içerisinde olursak, üniversite saha iş birliğini, üniversite yerel yönetim iş birliğini, üniversite ticaret kuruluşlar iş birliği gibi, bu tür yaklaşımları aktif olarak hayata geçirirsek, hem hayat açısından hem uygulama açısından hem de şehrimizin daha iyi noktalara taşımamız açısından kazanımlar elde ederiz.” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ