KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ ‘TAN TOPLU ULAŞIMDA ‘HES KODU’ UYARISI

“OLMAZSA OLMAZIMIZ MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, pandemi ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında toplu ulaşımda HES kodu kullanılabilmesine yönelik protokol imzalandığını belirterek, toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşların tamamının Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin resmi internet sitesinden 15 Kasım’a kadar ‘Toplu Taşıma Kart-HES Kodu’ eşleştirmelerinin sisteme tanımlaması gerektiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı'nın 29/09/2020 tarihli ‘Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması’ başlıklı genelgesi uyarınca, Sağlık Bakanlığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol gereğince, kamu sağlığının korunması, pandemi ile mücadele kapsamında izolasyon kurallarına uyum sürecini denetlemek amacıyla şehir içi toplu ulaşım sisteminde HES entegrasyonu altyapısı tamamlandı.

PANDEMİ SÜRECİNDE HES KODUNUN ÖNEMİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Pandemi ile mücadele kapsamında uygulamaya konulan HES kodunun önemine kamu kurumlarında bizzat şahit olduk. Karantinada olması gereken ancak dışarıda olan vatandaşlarımızın bu kurala uymadıkları HES kodu sayesinde ortaya çıkıyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımız da ‘Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması’ başlıklı genelge yayınladı” dedi.

15 KASIM’A KADAR ‘EŞLEŞTİRME’ UYARISI

Bu genelge doğrultusunda toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların 15 Kasım’a kadar ‘Toplu Taşıma Kart-HES Kodu’ eşleştirmelerinin sisteme tanımlaması gerektiğini vurgulayan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Toplu taşıma kartı kullanan bütün vatandaşlarımızın https://www.kayseriulasim.com/heskodkayit sayfasından Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, Süresiz HES Kodu ve Toplu Taşıma Kart Numarası bilgilerini sisteme kaydederek Toplu Taşıma Kart-HES Kodu eşleştirmelerini en geç 15 Kasım 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Toplu taşımada kullanılan tam. İndirimli ve serbest kart kullanıcılarının tamamı bu işlemi gerçekleştirmelidir. Eşleştirme işlemi tamamlanmış anonim/isimsiz bir toplu taşıma kartı da (TAM KART) kişiye özel kart niteliği kazanacaktır ve sadece HES kodu eşleştirilmiş kişi tarafından kullanılabilecektir.”

Başkan Büyükkılıç, 15 Kasım’a kadar taşıma kartlarına HES kodunu tanımlamayan vatandaşların toplu taşıma araçlarına alınmayacağını belirterek, bulaş riskinin azaltılması ve güvenli seyahatin sağlanması için şehir içi toplu ulaşım kullanımı bilgilerinin günlük olarak Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacağını ifade etti.

Havaların soğuması ile birlikte Kayserili hemşerilerimizi bir kez daha korona virüse karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Büyükkılıç, “Korona virüs ile mücadelemiz devam ediyor. Olmazsa olmazımız maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat edelim. Özellikle grip mevsimi olarak bilinen soğuk havalarda gerekmedikçe evden çıkmamamız bu mücadele kapsamında çok önem arz ediyor” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ