KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ İLE BAKANLIK GENEL MÜDÜR VEKİLİ ARASINDA KAYSERİ PAZARLIĞI

“BİZ 1 KOYARSAK BELEDİYELERİMİZ 3 KOYUYOR”

Talas Belediyesi tarafından yapılan Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane açılış töreninde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür vekili Ali Odabaş arasında hizmet konusunda Kayseri pazarlığı yapıldı.  

  Atatük Bulvarı Talas ilçe girişinde hizmete giren Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür yardımcısı Ali Odabaş, şair Nurullah Genç ve çok sayıda davetli katıldı.

  “BİZ 1 KOYARSAK BELEDİYELERİMİZ 3 KOYUYOR”

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, törende yaptığı konuşmada, “Kayserililer çok şanslı. Biz 1 koyarsak belediyelerimiz 3 koyuyor. Bu kütüphaneye özgü olarak da bizim milli kütüphanemizin içerisindeki konuşan kütüphanemizdeki kitaplığı da burada görme engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

  KÖŞE BAŞINDA, YÜZÜK TAŞI GİBİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yaptığı konuşmada Talas girişinde bulunan Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’nin bulunduğu konumun önemine vurgu yaparak, Talas İlçe Başkanı Mustafa Yalçın’a tebriklerini iletti. Büyükkılıç, “Hakikaten önemli ve anlamlı, makarr-ı evliya, makarr-ı ulema olan bir şehrin güzide ilçelerinden birisinde bulunuyoruz. Mustafa başkanımı ve ekibini bu anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Köşe başında, yüzük taşı gibi duruyor. Her gelen geçenin rahatlıkla uğrayabileceği, nezih bir ortamdayız. ‘Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, bir başkası olma, felak olursun’ mantığı ve yaklaşımı içerisinde inşallah öğrenenlerden oluruz” dedi.

“DEPREME HAZIRLIKLI OLMAMIZ LAZIM”

İzmir’de yaşanan deprem ile ilgili de konuşan Başkan Büyükkılıç, “İzmir’deki depremden dolayı rahmetli olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza geçmiş olsun diliyorum. Cenab-ı Allah bir daha inşallah bu deprem ya da başka felaketler ile karşılaştırmasın. Özhaseki bakanımın da bakanlığı dönemindeki hatırlattıkları konuları da unutamıyorum. O açıdan depreme hazırlıklı olmamız lazım. Şehrimizi gözden geçirmemiz lazım. Bu konuda da gerekli çalışmaları yapmamız lazım. Bu anlayış içerisinde gerekli çalışmaları da yapanlardan oluruz” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür yardımcısı Ali Odabaş ile de yapılacak olan projeler ve hizmetler için adeta Kayseri pazarlığı yapan Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak değerli belediye başkanlarımızla dayanışma içerisinde her semtimize, her ilçemize bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Kütüphaneler Genel Müdürümüzün de yapmış olduğu destekleri unutamıyoruz. Söyledikleri projeleri ikiye katlarsa çok daha ikrama geçer” şeklinde kullandı.

“BİZ AĞAMIZIN SÖZÜNÜ TUTARIZ”

Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye ‘Kayseri pazarlığı mı yapalım, ne dersiniz sayın bakanım?’ diye sordu. Özhaseki’den üç kat proje ve hizmet cevabını duyan Büyükkılıç, “Ben iki diyordum, ağam üç dedi. Biz ağamızın sözünü tutarız, deneyimiyle, şehrimize hizmetleriyle güveniriz.  Biz iki dediysek, siz üç verin, il başkanım da pazarlığı bitirdi. Cenab-ı Allah mahcup etmesin. Zaten orada olan bizim, biriz, beraberiz. Hep beraber Türkiye ve Kayseri’yiz” sözleri ile konuşmasına son verdi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesilerek kültür merkezi ve 7/24 kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ