KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

KOCASİNAN'A “HOŞ GELDİN” BEBEK

BU UYGULAMA ÇOK BEĞENİLDİ

TALAS’TA KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

TALAS’TAN DOLU DOLU HİZMET VE YATIRIM

BÜNYAN’DA MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

ALTUN: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HACILAR’DA MECLİS TOPLANDI

MECLİSE ÖZDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ 4 MADDE KARARA BAĞLANDI

YAHYALI’DA MERA YOLLARI BAKIMA ALINIYOR

ÖZTÜRK: BESİCİLERİN SORUNU GİDERİLECEK

KAYSERİ’YE İKİ PAŞA ATANDI

KOMANDO TUGAYI VE HAVA İKMALE ATAMA

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERDEKİ VATANDAŞLARI KURALLAR KONUSUNDA UYARDI

SARIZ VE AKKIŞLA’DA VATANDAŞA SESLENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu kez de Sarız ve Akkışla ilçelerini ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, ilçe sakinlerine rehavet uyarısı yaparak MMT olarak adlandırdığı ‘Maske-Mesafe-Temizlik’ kuralının önemini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk ziyaretini Sarız’a yaptı. Sarız’da önce Sarız Belediye Başkanı ile esnafları ziyaret etti ve hayırlı işler temennisinde bulundu. Daha sonra da ilçe belediyesinde Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak’ı ziyaret etti. Ziyaretinde, korona virüs sürecindeki kuralların Sarız’da mümkün derecede uyulduğunu gözlemlediğini söyleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, “Çok şükür geçiş bölgesi olmasına rağmen bu bölgede bir vaka tespit edilmedi. Yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirlerimiz oldu. Ama buradan değerli başkanımızın gerekli duyarlılığı göstererek, kontrollü davranması, önlemler alınması, sıkıntıya sebep olmadı. O açıdan ben değerli başkanımıza, başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize ve sağduyulu vatanına, milletine, devletine bağlı Sarız’ımızda yaşayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Kurallara uymaya özen göstermenin çok önemli olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, uyulmadığı takdirde korona virüs vakalarının bir anda fazlalaşabileceğini kaydetti.

Ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ederek Sarız’a kadar gelmesine sevindiklerini dile getiren Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği ekonomik destekle ilçe de hem esnafı desteklediklerini, hem de ayrım yapmadan herkese yardımcı olmaya çalıştıklarını anlattı. Bayrak, “Korona virüs günleri 2 buçuk aydır ilçemizde. Hijyen koşullarına uygulayacak bir şekilde bir mücadele verdik. Bizim iç turizme dayalı köylere gelen nüfusumuz çok olmasına rağmen muhtarlarımız burada güzel bir faaliyet yaptılar. Mahallerimizin tamamının girişlerini kontrol ederek gelenlerin 14 gün evden çıkmamasını sağladılar. Bize bildirdiler, biz de takip ettik. Allah’a şükürler olsun herhangi bir vaka sayısı olmadı. Buraya kadar zahmet ettiğiniz için, teşekkür ediyorum. Her zaman bekleriz. Bizler çok memnun olduk” dedi.

Konuşmasına 27 Mayısı geri de bıraktıklarını söyleyerek devam eden Başkan Büyükkılıç, “27 Mayıs’ı geri de bıraktık. Menderes ve onun yol arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Allah o günleri göstermesin diye dua ve temenni de bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretlerini, gerçekten yassı adayı bir demokrasi adasına dönüştürmesindeki çalışmaları da takdirle paylaşmak istiyorum” diye konuştu. 29 Mayıs’tan sonra kısmi bir rahatlama döneminin olacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe sakinlerine rehavet uyarısı yaparak MMT olarak adlandırdığı Maske-Mesafe-Temizlik kuralının önemini vurguladı. Birlik ve beraberliğin bereketimiz olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “16 ilçemizi bir aile bireyleri gibi görüyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz bereketimiz. Uyum kültürünün en güzel örneklerini sergiliyoruz. Bu arada vefa sosyal destek gruplarımıza, emniyet mensuplarımıza, jandarma kuruluşlarımıza ve en önemlisi sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarız’dan sonra Akkışla’ya geçti. İlçe Belediyesini ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile bir süre görüştü. Ziyarette Başkan Büyükkılıç’ın tecrübelerinden yararlandıklarını ve onun talebesi olduğunu söyleyen Arslan, “ İşlerimizde titiz davranmaya çalışıyoruz. Başkanımın yaptığı çalışmalara hassasiyet gösteriyoruz. Kendisi bizleri yetiştirdi. Telefonlarımıza daima ‘ Akkışla’mızın emri var mı’ diye açıyor. Bunlar için teşekkür ediyorum. Tabii ki sadece Akkışla değil. 16 ilçeyi içerisinde barındıran Büyükşehir Belediye’mizin takdire şayan çalışmaları var. Başkanımızın da bize öğrettiği bir söz var. ‘Bulunduğun yerin hakkını verip kıymetini bileceksin’ Biz de bu şiarda ilerlemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç da, “Burada yapılan çalışmaların uyum kültürü içerisinde yapıldığı için teşekkür ediyorum. Şirin ve butik bir ilçemiz. Yayla havası almaya geldik. Vaka anlamında burada bir sıkıntının olmamış olması bizi sevindirdi. Şükrediyoruz. Bundan sonraki süreçte yine aynı şekilde dikkatli olmak suretiyle bu ilçemizi koruma yolunda özen göstermeliyiz. Gayretli, çalışkan, kabına sığmayan ve bizim ekibimizi de uyum kültürü içerisinde teklifsiz konuşan, taleplerinin de yerine gelmesi yönünde irade gösterilen ilçemizdeyiz. Elbette ki Akkışla’nın gönlümüzdeki yeri farklı. Bu süreç içerisinde Ayhan Bey bizi mahcup etmedi. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizleri seven, güvenen, her zaman dua kaynağı olan Akkışla’mızın merkezdeki ve mahallerindeki kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sonrasında ise Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, Başkan Memduh Büyükkılıç’a Akkışla Belediyesi’nin durumu ve yaptığı çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ