KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ TOLGA DEMİRCİ

BABA OCAĞI’NDA HAKK’A UĞURLANCAK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

“AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

ALİ YAVUZ’DAN BASIN TOPLANTISI

“TERÖRLE MÜCADELEDE SONUNA KADAR GİDİLECEĞİNE, TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

BAŞKAN PALANCIOĞLU KSMMMO’NI ZİYARET ETTİ

PALANCIOĞLU: BELEDİYE VE STK’LAR ARASINDAKİ DAYANIŞMA ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN 7 GÜN 24 SAAT HİZMET

SALUR MAHALLESİ SAKİNLERİNE YEMEK DESTEĞİ

BAŞKAN YALÇIN HAYATİ İNANÇ İLE ONLİNE SOHBET ETTİ

SOHBET PROGRAMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HACILAR BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 50 TON PATATES

HEM ÜRETİCİYE HEM DE VATANDAŞA DESTEK

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ DENİZLİ VE MERSİN’E ÖRNEK OLACAK

DENİZLİ VE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE TEKNİK GEZİ

7/24 KÜTÜPHANEDE ÇALIŞMA SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

KÜTÜPHANE ARTIK PAZAR HARİÇ HER GÜN 20.00’YE KADAR HİZMET VERECEK

'ANADOLU GÖNÜL YOLU, 81 GENÇ, 81 BAYRAK' ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

'ANADOLU GÖNÜL YOLU' PROJESİNDE BAYRAK, SİVAS'TAN SONRA KAYSERİ’DE

PALANCIOĞLU VE KARACAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE KAFELERİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU: ESNAF YENİ NORMALLEŞMEDEN MEMNUN!

TALAS’TA ‘YERİNDE KARAR’ DENETİMLERİ

YALÇIN VE DÖNMEZ UYUM DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

GAZETECİLER SEÇİME GİDİYOR

GAZETECİLER’DE SEÇİM HEYECANI

GÜLSOY VE BAĞLAMIŞ'TAN YENİ KONTROLLÜ NORMALLEŞME DENETİMİ

GÜLSOY: ÖNLEMLERE BİRLİKTE UYARAK MAVİ BÖLGEYE GEÇECEĞİZ

KABAKCI VE ÇANDIROĞLU MASKE DENETİMİNE ÇIKTI

HEM ESNAFLARI DENETLEDİLER HEM DE VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDULAR

DEVELİ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN MASKE DENETİMİ

ESNAFA YÖNELİK MASKE VE HİJYEN DENETİMİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz hafta AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde güven tazeleyen Emine Timuçin ile yeni yönetimini kabul etti. Başkan Büyükkılıç, “Biz birbirimize sahip çıkarsak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Kadın Kolları Kayseri İl Başkanı Emine Timuçin’i ve yeni yönetimini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bulunduğumuz yerin hakkını vererek örnek olmamız lazım. Bizim şahsımıza, davamıza, sevdamıza, inancımıza sahip çıkıp, yavrularımızı, gençlerimizi de sahiplenip yanımızda yer almalarını sağlamalıyız” dedi.

Konuşmasında gönül belediyeciliğinin önemine vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Bizler birer faniyiz. Önemli olan hoş bir sadâ bırakabilmektir. İmam-ı Azam hazretleri için, ‘şu zatı görüyor musunuz, yatsı abdesti ile sabah namazı kılıyor’ diyorlar, yatsı abdesti ile sabah namazı kılmak uyumamak ile olur. Geceleri kaim, gündüzleri saim yani geceleri ayakta, gündüzleri oruç. Öyle bir Allah dostu, öyle bir imamın mensuplarıyız. Ben nefsime şöyle bakıyorum, inşallah aile felsefesi, gençler felsefesi ile bir baba, bir dede mantığıyla örnek oluruz. Bizler burada otururken itibar ediliyorsak, sonrasında buradan ayrılıp, uzaklaşınca ‘ya geç onu’ diyorlarsa o zaman biz biteriz. Biz bunun kaygısındayız, bunun sevdalısıyız. Bu da Allah’a şükür gönüllerde yer etmekle olur. Sayın Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği dediği bu olsa gerek. Yol yaparız, yapıyoruz da, hiçbir sıkıntımız yok. Allah verdikçe veriyor. Bugün ben Millet Bahçesi’ni belediye imkânlarıyla yapıyor olsaydım, ilk etapta 150 milyon lirayı başka yerlere yatırım yapamayacaktım. Allah şahit, bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ‘başka isteğiniz var mı ağabey’ deyince o noktada bunları söyledik. Bakanımız bize ‘Bizim sizi mahcup etmemiz lazım, size sahip çıkmamız lazım, Sayın Cumhurbaşkanımızın sahip çıktıklarına bizim sahip çıkmamız lazım’ dedi. Bu samimiyet laf ile olmuyor, ne istediysek yaptı, Allah ömür versin.”

Sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Büyükkılıç, ‘Biz birbirimize sahip çıkarsak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde güven tazeleyen AK Parti Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Emine Timuçin ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Bizler kadın kolları olarak, parti olarak bütün milletin, her şeyden sizler gibi sizlere destek olan şehrimizin sağlığından da sorumluyuz. Rol modeliz, örneklik vereceğiz. Bir taraftan da bunun korkusu ile bir kongre gerçekleştirdik” dedi.

“ŞEHRİ EMİNİMİZSİNİZ, KAYSERİMİZİN DE BABASISINIZ, GÖNÜLLERİN DE DOKTORUSUNUZ”

Başkan Büyükkılıç’a ‘Kayseri’nin babası, gönüllerin doktoru’ diye hitap eden Timuçin, konuşmasında “Çok şükür Kayserimize yakışır, teşkilatımıza yakışır bir kongre gerçekleştirdik, bunlar sizin sayenizde oldu. Bizler orada da söyledik, şehri eminimizsiniz, büyüğümüzsünüz, sadece teşkilatımızın değil, Kayserimizin de babasısınız. Gönüllerin de doktorusunuz. O yüzden biz sizden razıyız. Allah da sizlerden razı olsun. Şehrimize aile olarak rol modelsiniz. Mütevazılığınız, çocuklarınızın olsun, eşiniz olsun şehirde o kadar mütevazı de bir hayatınız var ki, Allah selamet versin. Dışarda da gayet mütevazı hayatları ile bizlere rol modelsiniz. Biz de burada sizin için varız. Allah razı olsun, kongremize geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.