KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

AKKIŞLA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN: “DURMAYACAĞIZ! YILMAYACAĞIZ! BIKMAYACAĞIZ!”

UMKE GÖNÜLLÜLERİ HAKKARİ'YE GİTTİ

BAŞKAN ÖZTÜRK REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

BÜNYAN’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

KAYSERİ KİTAP FUARI 4. KEZ KAPILARINI AÇTI

ENGELLİ ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KAYSERİ’YE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ YAPILIYOR

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BOŞ YERE `KAYSERİ MODELİ` DENMEMİŞ

İnceleme gezisi adı altında Kayseri`ye gelip Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan hizmet ve yatırımları yerinde görerek finans ve işletme modelleri hakkında bilgiler alan heyetlere son olarak Bursa Orhangazi Belediyesi eklendi. Orhanga

Gezi ve incelemeler sonrası görüşlerini açıklayan yetkililer, boş yere `Kayseri Modeli` denilmediğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye`ye örnek gösterilmediğini kendi gözleriyle gördüklerini ifade etti.                             "BAŞKAN ÖZHASEKİ`Yİ BAKAN OLARAK GÖRMEK İSTERİM"

Orhangazi Belediyesi`nde Şube Müdürü olarak görev yapan Kadir Yavuz, başarılı ve ödüllü bir şehir olduğu için Kayseri`den birşeyler öğrenmeye geldiklerini ifade ederek, "Bilgi almak, öğrenmek ve Orhangazi`ye Kayseri modelini uygulamak üzere başarılı ve ödüllü şehir Kayseri`ye geldik. Kayseri`de bir çok mekanı gezdik, en çok etkilendiğim alan Selçuklu Müzesi oldu. Aynısının Bursa`nın İznik ilçesine de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü İznik de Selçuklu`ya başkentlik yapmış bir yer. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki`nin belediyecilikteki başarısını basından takip ediyoruz. Bunun üzerine Orhangazi belediye başkanımıza Kayseri`ye teknik bir gezi düzenlememizin bizler açısından iyi olacağını söyledim ve bunun üzerine buraya geldik. Kayseri`ye ilk defa geldim ve örnek şehir olarak gördüm. Altyapısı ve şehirciliği gerçekten süper. Kayseri`ye hayran kaldık. Mehmet Özhaseki`yi her zaman takdir ve tebrik ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki`yi gelecekte Kalkınma, Bayındırlık veya Kültür Bakanı oılarak görmek isterim" dedi.

"HAYALİMİZDEN DE ÖTE"

Kayseri`yi hayalinden de öte bulduğunu söyleyen İnsan Kaynakları Müdürlüğü çalışanı Hüseyin Fikri Şahin de gördükleri karşısında şaşkına uğradıklarını kaydederek, "Kayseri`yi hayalimizden çok daha öte bulduk. Zaten Kayseri`yi biliyorduk, bilerek geldik ve gördüklerimiz karşısında şaşkına uğradık. Muhteşem bir şehir ve müthiş bir gelişme göstermiş. Belediye başkanımızı kutluyor ve tebrik ediyorum. Başbakanımızın teveccühlerini kazanmış birisinin burada neler yaptığını gördük ve memnun kaldık. Boşyere Kayseri Modeli denmemiş. Kayseri`de en çok Selçuklu Müzesi`nden etkilendim. Gerçekten çok güzel olmuş. İnşallah bir Osmanlı şehri olan Bursa`ya da bu şekilde bir müze yapılır" şeklinde görüşlerini belirtti.

"ŞEHİR PLANCISINI MUTLU EDECEK PLANLAMA"

Şehir Plancısı Beyza Yıldız da bir şehir plancısı olarak gözlemlediğinde Kayseri`de insanların refah içerisinde yaşayacakları bir planlama ile karşılaştığına dikkat çekerek, "Kayseri`ye teknik bir gezi düzenledik ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi`nin yapmış olduğu yatırımları yerinde inceleme fırsatı bulduk.  Tarihi bir kent dokusu olan Bursa`dan geliyoruz. Doğal olarak da burada Selçuklu mimarisinin örneklerini gözümüze çarptı. Tarihi yapının Kayseri`de canlanması ve yeniden hayata geçirilmesi bizleri etkiledi.  Kayseri`yi bir şehir plancısı gözüyle değerlendirecek olursam; burada insanların refah içerisinde yaşayacakları bir plan yapılmış. Bir şehir plancısı olarak Kayseri`de bu manzarayı görmekten çok mutlu oldum.  Kayseri bir şehir plancısını mutlu edecek bir şehir. O yüzden tüm belediye yöneticilerini  tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki şehre çok doğru yatırımlar yapmış. Kendisini tebrik ediyoruz diğer belediye başkanlarımızın feyz almasını diliyoruz" dedi