KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

Gürkan Ofis Mobilyaları

BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi.

Vali Günaydın Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Cumartesi günü ilimize gerçekleştireceği ziyarette yaklaşık 420 milyon lira tutarında yatırımın açılışını gerçekleştirerek ilimiz insanın hizmetine sunacağını müjdeleyerek ?Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi? ifadesini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi?

Cumhurbaşkanımızın katılacağı toplu açılış programıyla hizmete girecek olan Boğazköprü´deki çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendiren Vali Günaydın yaklaşık 420 milyon lira değerinde yatırımın hizmete açılacağını belirtip, bu yatırımların bir çoğunun gününden evvel tamamlandığını vurgulayarak şunları kaydetti ? ?Şunu çok memnuniyetle gördük ki bu köprünün yapımında dünyadaki en modern teknikler uygulanmış ve en kaliteli malzemeler kullanılmış. Bu hizmet ilimizin ekonomisine, sosyal yaşantısına, ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Çok güzel hizmetler yapılıyor. İnşallah yarın saat 15.00´da Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacak 140 tane yatırım ilimize çok güzel hizmet verecektir, çok değer katacaktır. Geçtiğimiz gün Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulunduk ve bu yatırımında ne kadar muhteşem bir eser olduğunu hep beraber görmüş olduk. Orada da mühendislik harikası işler yapılmış, ilimize de çok güzel hizmetler verecektir. Boğazköprüsünü de inşallah bugün ikindiye doğru açılacak hale gelecek. İlimizin, vatandaşlarımızın büyük bir merakla, heyecanla beklediği Boğaz köprü kaliteli bir şekilde hizmeti sunacaktır. Tabii bunun yanında diğer hizmetlerden de bahsetmek istiyorum. Sadece Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yarın açılacak yatırımların değeri yaklaşık 420 milyon TL civarındadır. Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi. Bunu gerçekleştiren Karayolları Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.?

Sözlerinin devamında 2023 yılında ilimizin tamamında tekli eğitime geçeceklerini de duyuran Vali Günaydın ?Eğitim anlamında çok önemli yatırımlarımız var, hayırseverlerimizin bu konuda bizlere ciddi yardımları bulunuyor. Kayseri´de 102 okulda devam eden ikili eğitimi tekli eğitime çevirmek için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. 2023 yılında ilimizi tekli eğitime geçirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 10 ayda 6-7 bin öğrencimiz tekli eğitime geçiş yaptılar. Şu anda hayırseverlerimizle yapmış olduğumuz protokollerle devam eden yatırımlarımız var. Kamu olarak yaptığımız yatırımlarımız var. Belediye Başkanlarımızın imarda bizlere sağladıkları okul alanları var. Bu hizmetlerin uyum kültürü içerisinde yürümesi bu işleri daha da kolaylaştırıyor. Elbette daha yapacaklarımız var, bunları da hep beraber uyum kültürü içerisinde önemli hizmetleri vatandaşlarımıza sunmuş olacağız? ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´da Boğazköprü´nün de Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın gerçekleştireceği toplu açılış töreniyle birlikte hizmete gireceğini duyurup ilimiz sakinlerini 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00´te Cumhuriyet Meydanı´ndaki toplu açılış törenine davet ederek ?İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı şehrimize yakışır bir şekilde ağırlayacağız ve bizlere vereceği müjdelerle uğurlayacağız. Gerek sahada, gerekse masada ülkemize yakışan dünya lideri vasfındaki yaklaşım ve başarılarından dolayı Başkomutanımıza minnetlerimi arz ediyorum. Karayollarımızın Boğazköprü´de çağın teknolojisini uygulayarak yaptığı çalışma takdir edilecek bir hizmet. Daha önce Karayolları Genel Müdürümüzden Boğazköprü´deki çalışmaların öne çekilmesini istemiştik ve 29 Ekim´e çekilmişti. Şimdi 10 gün daha öne çekilerek 19 Ekim´de tamamlanıyor. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun? şeklinde konuştu?

Başkan Büyükkılıç, açıklamasında uyum kültürüne de vurgu yapıp, Kayseri´de uyum kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiğinin altını çizerek ?Derevenk Vadisi ve Bünyan´da bağlantı yollarıyla ilgili uyum kültürünün en güzel örneğini sergiledik? değerlendirmesinde bulundu?

Sözlerinin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Kayseri´deki konuşmasında havaalanı, raylı sistem, Hava İkmal Millet Bahçesi ve hızlı trenle ilgili önemli açıklamalar yapacağını dile getirerek noktayı koydu?

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaşise tamamlanan Boğazköprü´de gerçekleştirilen çalışmalar ve maliyetler konusunda kamuoyunu bilgilendirdi?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ