KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM KAMPLARI BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezince çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına özel olarak hazırlanan  bilim kampları tanışma ve drama etkinliği ile diğer faaliyetlere start verildi.

Yeni normalleşme süreci ile birlikte  eğitim-öğretim ile sosyal kültürel ve spor faaliyetlerine hız veren Büyükşehir Belediyesi’nde bilim de ihmal edilmiyor. Özellikle çocuk ve gençlerin merakını gidermeye, onların bilimsel bilgileri öğrenmesine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilim Merkezi’nde faaliyetlerine başlayan bilim kampı etkinlikleri ile çocuklar şenlendi.

Ülkemizdeki TÜBİTAK destekli 6 bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde başlayan bilim kampları, birbirinden ilgi çekici ve güzel konu başlıkları ile meraklılarını eğitirken, aynı zamanda da eğlendiriyor.   6-7 Temmuz tarihlerinde birinci dönemi başlayan kampların ikinci dönemi 8-9 Temmuz, üçüncü dönemi 13-14 Temmuz, dördüncü dönemi 27-28 Temmuz ve beşinci dönemi de 29-30 Temmuz tarihleri olarak belirlendi. İki gün boyunca 10:00-16:00 saatleri arasında Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen bilim kamplarında katılımcılar bilimin eğlenceli hali ile tanışıyor, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyor.

15’er kişilik katılımcı sayısı ile sınırlı tutulan ve 6 Temmuz’da tanışma, drama ile başlayan etkinlikler içerisinde, ‘organik krem yapıyoruz, canlılar dünyasına yolculuk, ahşap atölyesi, tasarımına renk kat, güneş gözlemi, sihirli lamba, atık malzeme atölyesi, yüzük oyunu, kağıt devreler ve oryantrik’ gibi birbirinden ilginç ve eğlenceli konu başlıkları yer alıyor. Katılım ücretinin 60 TL olduğu bilim kamplarına ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşların, 0 352 222 45 67-0 352 222 89 01 nolu telefon numaralarını araması, kayseribilimmerkezi.com adresini ziyaret etmesi veya sosyal medya hesaplarını takip etmesi gerekiyor.