KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERÜ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 27. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

AGÜ ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

ERÜ’YE 5 YIL SÜRELİ TAM AKREDİTASYON

ÖĞRENCİLER 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KAYÜ’YE 'TURUNCU BAYRAK' ÖDÜLÜ

ERÜ - İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

ÇANDIROĞLU, TELAFİ EĞİTİMİ GÖREN LİSE ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

KAYÜ'DE YENİ AÇILAN LİSANS PROGRAMLARI ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLIYOR

SEYRANİ KAMPÜSÜ SOSYAL TESİS ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ÇANDIROĞLU, TELAFİ EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİ OKULLARINDA ZİYARET ETTİ

OSB TEKNİK KOLEJİ’NE 450 ÖĞRENCİ ÖN KAYIT YAPTIRDI

ERÜ’DEN 2 YENİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

TÜRKİYE’DE İLK KEZ HEM LİSE HEM USTALIK DİPLOMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAYÜ ‘DIŞ DEĞERLENDİRME SÜRECİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’ YAPILDI

BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM KAMPLARI BAŞLADI

TALAS BELEDİYESİ’NDEN MİLLİ EĞİTİM’İN TELAFİ EĞİTİMİNE DESTEK

Anahtar Kelimeler: BİLGENESİL OKULLARI DÖNEME HAZIR
Gürkan Ofis Mobilyaları

BİLGENESİL OKULLARI YENİ DÖNEME HAZIR

DÖNGEL, “COVİD 19’A KARŞI TÜM ÖNEMLER ALINDI”

Ülkemizde yeni dönemde yüz yüze eğitim ve öğretim için 12 Ekim’de ilkokullarda tüm sınıflarda başlangıç yapılacak. Bilgenesil Okulları da bu dönemde yaptığı çalışma ile TSE’den ‘Okulum Temiz’ belgesi alarak yeni dönem için hazırlıklarını tamamlayarak öğrencilerini beklemeye başladı.

Bilgenesil Okulları ilkokulun tüm sınıflarında başlayacak olan yüz yüze eğitim ve öğretim için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yapılan çalışmalarla TSE’den ‘Okulum Temiz’ belgesini alan Bilgenesil Okulları yeni dönem için öğrencilerini beklemeye başladı.

Eğitim ve öğretimde farklı bir çalışma metodu uyguladıklarını belirten Bilgenesil Okulları Koordinatörü Ülkü Döngel, yeni dönemde Covid 19’a karşı tüm tedbirleri aldıklarını ve sadece eğitim-öğretim değil yeni başlangıçta her alanda güvenli olduklarının altını çizerek şöyle dedi: “Yeni eğitim yılı için değişik bir dönem yaşıyoruz biliyorsunuz Pandemi dolayısıyla. Devletin biz Covid 19 koruma önlemleri doğrultusunda bütün tedbirlerini dikkate alarak okulumuzun bütün birimlerini, işte dersliklerden tutunda sınıflara, yemekhaneden okul koridoruna kadar tüm her yeri titizlikle hazır hale getirdik. TSE tarafından belirlenen kişiler tarafından denetlememiz yapıldı ve gerek evraklarımız, gerekse de okulumuzun fiziki yapısı tamamen uygun hale getirildi ve TSE’den ‘Okulum Temiz’ belgesini aldık. Bilgenesil Okulları olarak öğrencilerimiz de, velilerimiz de bu durumdan tamamen memnuniyet yaşıyorlar. Güvenli bir şekilde eğitimler devam edecek. 8.sınıflarımız destekleme ve yetiştirme kurslarımız tamamen yüz yüze eğitimimiz devam ediyor. Aynı durum birinci sınıflarımızda ve anasınıflarımızda da güvenli bir şekilde yüz yüze eğitimlerimiz devam ediyor.  Tabi ki 12 Ekim itibariyle, Bakanlığımızın bizlere tanımladığı şartlara göre okullarımız açılacak. İlkokul da eğitim tüm sınıflarda yüz yüze başlayacak. Biz güvenlik ve salgın riskini ortadan kaldırmak için çocuklarımızın teneffüs alanları da dahil olmak üzere her yerde gereken tedbirleri aldık. Nasıl bir işleyiş olacağı konusunda çalışmalarımızı yaptık ve farklı bir ders programı hazırladık. Bu konuları da velilerimize ilettik. 12 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime tüm kademelerimizde güvenle başlamak ve çocuklarımızın neşeli kahkahalarını duymak dileğiyle tüm öğrencilerimize hayırlı olsun diliyorum” dedi.