BİLGENESİL OKULLARI´NDA, LÖSEMİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
OKUL MÜDÜRÜ KORKMAZ, ‘BU HASTALIKTA ERKEN TANI ÖNEMLİ´
Tarih: 8.11.2018 16:22:52/ 557okunma / 0yorum

Bilgenesil Okulları 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde önemli gün ve haftalarda öğrencileri bilinçlendirerek faaliyetlerine devam ediyor. Bilgenesil Okulları, ‘Lösemi Haftası´ etkinlikleri çerçevesinde öğrencilere konferans salonunda bilgilendirme toplantısı yaptı. 

Bilge Nesil Okulları önemli gün ve haftalarda öğrencileri bilinçlendirmeye ve bilgilendirmeye devam ediyor. Bu çerçevede 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Bilgenesil Okulları öğrencileri önemli bir etkinlikte bir araya getirdi.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve LÖSEV yetkilileri katıldı. Kanser hastalığının oluşum süreci ve erken teşhis ile tedavi yöntemleri hakkında bilgi verilen etkinlikte, ülkemizde insanların hayatlarını en çok kanser hastalığı nedeniyle kaybettiğinin altı çizildi.

Etkinliği ilişkin açıklamalarda bulunan Bilgenesil Okulları Müdürü Yavuz Nurhak Korkmaz, ‘Öğrencilerimizde farkındalık yaratmak istedik´ dedi. Korkmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öğrencilerimize hastalığın belirtileri ve yapılması gerekenleri anlatmak amacıyla bir seminer düzenledik. Hepimizin de bildiği üzere ülkemizde ölümlerin büyük nedeni kanser nedeniyle oluyor. Belirtileri ve ortaya çıkış nedenlerinin bilinmesi, öğrencilerimiz için çok önemli. Özelikle de beslenme ile ilgili toplantımızda ciddi uyarılar oldu. Öğrenciler genelde, lezzeti iyi olan gıdaları tüketiyorlar. Bu besinlerde öğrencilerimiz hasta edebiliyor. Birçok gıda öğrencilerimizin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Hastalık belirtileri olduğunda bir farkındalık olursa, erken teşhis ve tedavi kanser hastalığında çok önemli durumda. Bu nedenle de öğrencilerimizi bilinçlendirme yönünde çalışma yapmış olduk.”

Haber: Mustafa Gürbüz
Kaynak: HABER MERKEZİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
22 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL