BİLGENESİL OKULLARI´NDA
MEZUNİYET HEYECANI
Tarih: 12.6.2018 17:27:29/ 785okunma / 0yorum

Özgün ve Tematik okulculuğun ilimizdeki öncüsü Bilge Nesil Okulları, mezuniyet heyecanı yaşadı. Okulunu bu sezon bitiren 8.sınıflar mezuniyet yemeğinde aileleriyle bir araya geldiler.

Kayseri´ye eğitim anlayışı ile yeni bir soluk getiren Bilgenesil Okulları, yeni mezunlar vermeye devam ediyor. İlkokul ve ortaokul eğitimi veren Bilgenesil Okulları, 8.sınıf mezuniyet yemeğinde bir araya geldi. Fier restorantta gerçekleştirilen etkinliğe, okul idarecileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet töreni, 8-D sınıfı öğrencilerinden Ahmet Dinçer´in okuduğu dua ile başladı.

Törenin açılış konuşmasını Bilgenesil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döngel yaptı. Döngel konuşmasında, şunları kaydetti: “Ramazan-ı Şerif´in manevi atmosferi, tuttuğumuz oruçların sevabı inşallah devletimizin milletimizin dirliğine düzenine Türk İslam dünyasındaki akan gözyaşlarının sona ermesine vesile olsun. 2017-2018 öğretim yılının sonunda tertiplemiş olduğumuz mezuniyet programımız inşallah çocuklarımızın bundan sonraki yeni bir öğretim hayatlarının başlangıcında iyi bir vesile olur. Değerli velilerimiz; emanet olarak bize verdiğiniz kıymetli evlatlarınızı bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim ve diğer personelim ile hizmet ederek, onların kendinden daha emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle adım atabilme kabiliyetine erişmiş, görgülü, yaşamayı seven, yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu birer birey olarak tekrar size teslim ve takdim ediyoruz.

Sevgili gençler; okula başladığınız ilk günden beri eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız. Sizden sahip olmanızı istediğim dört şey var: Birincisi; sağlığınız, ikincisi; mutluluk, üçüncüsü; ahlaklı ve başarılı olmanız, dördüncüsü de; değişime ve gelişime açık olmanızdır. Elbette bizim geleceğimiz ve güvencemiz de sizlersiniz. Bu gerçeği ulu önder Mustafa Kemal Atatürk “ Bütün umudum gençliktedir” diyerek bu ülkeye ve bu ülkenin tarihsel birikimiyle beraber bugünkü yaşayan ve yaşatılması gereken değerleri siz kıymetli gençlerimize emanet olarak bırakmıştır. Bilgenesil Okulları, yarınların büyük ve güçlü Türkiye´sini gerçekleştirecek ve kuracak Kayseri ilimizin en önemli eğitim kurumlarından birisidir. Dolayısıyla bu gecenin bizlere yakışır düzeyi yüksek mutlu bir gece olarak hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyorum.”

Velilerden Sefura Çetinkaya, teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Ardından Öğrencilerden Atahan Boynu Kalın, okulunda geçen zamanı ve yaşadıklarını anlattı.

Son olarak kürsüye gelen Bilgenesil Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ülkü Döngel, şöyle dedi: “Öğrencilerimizin anılarının olduğu slaytı izledikten sonra kağıttan bir şeyler okumak çok zor. Çocuklarımızla birlikte farkına varmadan, çok anı biriktirmişiz. Bilgenesil´e başladığınız daha dün gibi okula geldiklerini hatırlıyorum da gerçekten daha dün gibi. İnşallah Bilge Nesil ailesi olarak çocuklarımıza güzel şeyler hissettirmişizdir.”

Konuşmaların ardından 8.sınıf öğrencisi 58 öğrenciye mezuniyet belgeleri, sınıf öğretmenleri tarafından verildi. Okul derecesi yapan öğrencilere plaketleri, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döngel tarafından takdim edildi.

Tören pasta kesimi ve öğrencilerin kep atması ile son buldu.
Video Tarihi: 12.6.2018 17:27:29
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: BİLGENESİL OKULLARI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Ocak 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL