BEYDEĞİRMENİ PROJESİ´NDE ÖNEMLİ ADIM
BİRİNCİ ETAP KURA ÇEKİMİ YAPILDI
Tarih: 12.7.2018 15:45:48/ 962okunma / 0yorum

Kayseri´nin sadece bugününe değil geleceğine de yapılmış en büyük yatırımlardan birisi olan Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Projesi´nde önemli bir safha daha gerçekleştirildi. Bölgeye yatırım yapacak olan hak sahiplerinin yerlerinin belirlenmesi amacıyla birinci etap kura çekimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kısa sürede Beydeğirmeni Bölgesinde üretimin başlayacağını belirtti ve kura çekiminin tüm hak sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Projesi´nin birinci etap kura çekimi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu´nda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp´in kura çekimi ve sonrasına ilişkin açıklamalarının ardından 183 katılımcının yerlerinin belirleneceği kuralar çekildi. Kura çekimi, büyüklüklerine göre 6 grupta yer alan parseller için ayrı ayrı yapıldı.

“KAYSERİ´NİN ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK”

Kura çekimini ve Beydeğirmeni Projesi´ni değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, rutin belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirirken Kayseri´yi büyütecek ve ekonomiye katkı sunacak projeler de gerçekleştirdiklerini ifade ederek Beydeğirmeni Projesi´nin de bu anlayışının sonucu olan en önemli projelerden biri olduğunu belirtti.

Beydeğirmeni bölgesinin Türkiye´nin en büyük üretim üslerinden birisi olacağını ifade eden Başkan Çelik, “Beydeğirmeni Besi Bölgesi 5,5 milyon metrekarelik bir alanda kuruluyor. 5,5 milyon m2´lik alanın yaklaşık 2 milyon m2´sinde yol, yeşil alan, sosyal donatı alanları, ticari alanlar vb. olacak. Kalan alanda farklı büyüklüklerde 800 besi ahırı arsasında 80 bin baş hayvanın besisi yapılacak. Beydeğirmeni Besi Bölgesi´nin tüm alt yapısı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları tarafından gerçekleştiriliyor. Besi bölgesinde ahırların yanı sıra karantina bölgesi, kesimhaneler, veteriner üniteleri ve hayvan kliniği olacak. Hayvan atıklarının toplanması ve bertaraf işini Büyükşehir Belediyesi yapacak ve bu atıkları değerlendirmek için Biogaz Santrali kurulacak. En az 4 bin kişiye doğrudan iş kapısı olacak olan projenin her yıl 800 milyon TL kaynağı şehir ekonomisine aktaracağını tahmin ediyoruz. Beydeğirmeni Projesi´nin yatırım bedeli 1 milyar TL´yi bulacak” dedi.

KURA ÇEKENLERLE SÖZLEŞME İMZALANACAK

Beydeğirmeni bölgesinde parselasyon işlemlerinin tamamlandığını ve tüm tapular verilebilir hale geldiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, ulaşımı olmayan bir parselin de kalmadığını söyledi. Bölgedeki yol çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Başkan Çelik, önümüzdeki günlerde KASKİ´nin de alt yapıyı tamamlayacağını kaydetti. İlk etap kura çekiminde yerleri belli olan tüm hak sahiplerine hayırlı olması temennisinde de bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, kura gününden itibaren katılımcılarla 15 gün içinde sözleşme imzalanacağını belirtti.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BEYDEĞİRMENİ PROJESİ ÖNEMLİ ADIM
“BİZİ BIRAKIP GİTME”
“BİZİ BIRAKIP GİTME”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN YAŞLI DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA HİZMET VERDİĞİ YAŞLILAR BAŞKAN ÇELİK´İ ZİYARET ETTİ VE “DUALARIMIZ SİZİNLE” MESAJI VERDİ
BAŞKAN ÇELİK TAKSİCİ ESNAFIYLA
BAŞKAN ÇELİK TAKSİCİ ESNAFIYLA
TAKSİCİ ESNAFI ÖZELLİKLE YAPILAN YOLLARDAN DOLAYI BAŞKAN ÇELİK´E TEŞEKKÜR ETTİ
ESNAFTAN BAŞKAN ÇELİK´E TAM DESTEK
ESNAFTAN BAŞKAN ÇELİK´E TAM DESTEK
BAŞKAN ÇELİK, SABAH ERKEN SAATLERDE YERALTI ÇARŞISI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA
GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
ÖNCE RIZALARINI SONRA HAYIR DUALARINI ALDI
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
TARİHİ REKOR
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
GESİ - FATİH EMNİYET BİNASI´NI TAMAMLADI
VALİ KAMÇI: “KAYSERİLİLERİN SAMİMİ DUYGULARI,
VALİ KAMÇI: “KAYSERİLİLERİN SAMİMİ DUYGULARI,
ÖMRÜM BOYUNCA HAFIZAMDAN SİLEMEYECEĞİM GÜZELLİKLER ARASINDA YERİNİ ALACAK”
KAYSERİ ŞEKER´DEN
KAYSERİ ŞEKER´DEN
‘MİLLİ ÜRETİM BİLİNÇLİ TÜKETİM´ ETKİNLİĞİ
AGD´DEN SALDIRILARA DAİR BASIN AÇIKLAMASI
AGD´DEN SALDIRILARA DAİR BASIN AÇIKLAMASI
“TÜM MÜSLÜMANLAR SİYONİST PROJEYE KARŞI KENETLENMELİ”
EKMEĞE, SUYA, ULAŞIMA ZAM YOK
EKMEĞE, SUYA, ULAŞIMA ZAM YOK
BAŞKAN ÇELİK; EN UCUZ VE EN KALİTELİ EKMEĞİ YİYORUZ, EN KALİTELİ VE EN UYGUN SUYU İÇİYORUZ, EN KALİTELİ VE EN UYGUN ULAŞIMI KULLANIYORUZ
KASKİ GENEL KURULU´NDA ALKIŞLANAN KARARLAR
KASKİ GENEL KURULU´NDA ALKIŞLANAN KARARLAR
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN ALT YAPI ŞİRKETİ KASKİ, İLÇELERE YAPTIĞI YATIRIMLA, SUYA ZAM YAPMAMA VE ENGELLİLERE YÜZDE 50 İNDİRİM KARARIYLA SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ VERDİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN
BÜYÜKŞEHİR´DEN
YATIRIMCILAR İÇİN ÜÇ FIRSAT
KOCASİNANLI ÇOCUKLAR
KOCASİNANLI ÇOCUKLAR
DAHA HİJYENİK BİR ORTAMDA SEYAHAT EDECEK
KOCASİNAN´DA ŞEHİT SAVCI KİRAZ ADINA
KOCASİNAN´DA ŞEHİT SAVCI KİRAZ ADINA
HATIRA ORMANI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
14 Kasım 2018 Çarşamba
Bugün
Parçalı bulutlu
6 °C
-4 °C
Perşembe
Parçalı bulutlu
7 °C
-2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
-2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74